| simonamaria a întrebat:

Exista sanse sa incerc o relatie serioasa cu un tip care a avut relatii sexuale cu femei mult mai in varsta(el 24, ele 35-40) el mi-a povestit si spune ca vrea o relatie altfel acum cu mine, pentru ca ma apreciaza ca sunt virgina.dar nu stiu daca e ceva sigur.ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Iti zic si de ce am intrebat, daca el credea ca nu esti virgina atunci i-s-ar fi parut in regula sa iti povesteasca dar daca spui ca stia, eu personal nu vad nici un motiv sa iti spuna aventurile sale. ideea e ca spunandu-ti astea tu iti pierzi oarecum increderea cum s-a si intamplat, cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, poate a fost un moment de sinceritate sa iti demonstreze ca e deschis si ca nu are nimic de ascuns, iar sentimentele sale sunt sincere si reale. zic sa fii prudenta si sa nu te grabesti, cu siguranta la un moment dat isi va dori sex si cu tine si e posibil sa fii presata din punctul asta de vedere, el fiind obisnuit cu o viata sexuala activa. vorbeste cu el si afla ce vrea de fapt, nu e ok sa se mandreasca cu faptul ca a avut nu stiu cate partelere de nu stiu ce varste.

12 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Te apreciaza cat esti virgina apoi te arunca la gunoi. Ignora-l. Ocoleste-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pun pariu ca asta le spune tuturor fetelor! straight face Te apreciaza ca esti virgina, ca apoi, dupa ce ii dai ce doreste, sa te lase cu ochii in soare.
Parerea mea e sa ocolesti acest tip de baieti.
Iti dai seama ca a stat cu acele femei de 35-40 ani doar pentru sex, nu? Ce te face sa crezi ca nu vrea asta si de la tine?

| stark47 a răspuns:

E riscant pentru ca multi va vad pe voi virginele ca pe un trofeu.insa,pe langa asta, mai inseamna ca nu aveti foarte multa experienta cu baieti=sunteti mai credule la vorbe si abureli.asa ca e destul de riscant.insa daca ti la el si vrei sa o faci(si relatia si sexul), aduti aminte mereu motivele care te-au facut sa iti dai lenjeria jos de pe tine

| Athée a răspuns:

Nu il asculta! Nu fa prostia asta! Vrea sa profite...Vei regreta!

| Geezgirl a răspuns:

Fara suparare, dar pare ca vrea o aventura. Nu e nimic sigur! Stie ca esti virgina si vrea ca el sa iti fure inocenta. Tipic barbatilor! Eu zic sa fii foarte atenta!

| secret093 a răspuns:

Exista fel si fel de barbati. Poate chiar ii place de tine si te vrea sa fii numai al lui, dar tu nu trebuie sa cedezi din prima. Daca esti virgina te felicit si ti-as recomanda sa nu cedezi asa usor, sa poti avea incredere in el si sa fii sigura ca te iubeste!

| 22andreea22 a răspuns:

Depinde, e riscant totusi. cand ti-a povestit din aventurile lui, stia ca esti virgina?

| simonamaria explică (pentru 22andreea22):

Da stia

| 22andreea22 a răspuns (pentru simonamaria):

Iti zic si de ce am intrebat, daca el credea ca nu esti virgina atunci i-s-ar fi parut in regula sa iti povesteasca dar daca spui ca stia, eu personal nu vad nici un motiv sa iti spuna aventurile sale. ideea e ca spunandu-ti astea tu iti pierzi oarecum increderea cum s-a si intamplat, cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, poate a fost un moment de sinceritate sa iti demonstreze ca e deschis si ca nu are nimic de ascuns, iar sentimentele sale sunt sincere si reale. zic sa fii prudenta si sa nu te grabesti, cu siguranta la un moment dat isi va dori sex si cu tine si e posibil sa fii presata din punctul asta de vedere, el fiind obisnuit cu o viata sexuala activa. vorbeste cu el si afla ce vrea de fapt, nu e ok sa se mandreasca cu faptul ca a avut nu stiu cate partelere de nu stiu ce varste.

| FlowerRoseRose a răspuns:

Eu cred ca asa spune tuturor fetelor ca a le conviga sa...traiasca o aventura. Eu zic sa mai afli ceva despre el.

Astept fundita daca se poate happy

| AmaliaAmi a răspuns:

Eu cred cavra doar sa e foloseasca. Daca si-a permis cu femei de 40, 35 de ani, mi se pare ceva suspect.Doar asa pentru placerile lui.Eu te sfatuiesc sa nu te bagi intr-o relatie cu un baiat de acest gen.Ai grija.Te pup:*happy

| IsabellaMood a răspuns:

Tu ce varsta ai? Banuiesc ca vrea sa faca un experiment, la ce varsta sunt femeile mai bune in pat, eu stiu?! laughing Nu incerca, gaseste-ti un baiat care sa te iubeasca pentru ceea ce esti nu pentru ceea " ce ai " (daca ma intelegi). Mult succes, si ai grija de tine! :*