| NubleReapper a întrebat:

Exista vreo problema daca iti incepi viata sexuala la 14 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca esti baiat, inceperea vietii sexuale nu implica prea mari probleme fizice sau psihice. Dar este foarte important sa detii informatii cat mai precise si exacte privind preventia, protectia si procesul si mecanismul exact al procreerii. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista mai multe, nu doar una.

| NubleReapper explică (pentru suntserios):

Cum ar fi?

| suntserios a răspuns (pentru NubleReapper):

Organismul nu este suficient dezvoltat.
Nu detii informatii complete despre educatia sexuala.
Psihic preocuparile ar trebui sa fie altele la varsta asta.

Si cea mai importanta dintre toate, la 14 ani nu este deloc capabil sa suporti consecintele unui acte sexual.

| Vvistula a răspuns:

Nu, doar sa nu regreti. Atat timp cat o faci si te bucuri de asta nu e nicio problema.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, la 14 ani nu ai cu ce sa faci sex!
Daca ai un cuc in erectie, nu inseamna ca poti sustine si o partida sexuala.
Vezi ca pe internet sunt studii scrise de medici, descrise cu lux de amanunte, de ce copii nu trebuie sa faca sex pana nu ajung la maturitate, ce riscuri sunt si ce probleme pot intampina daca fac sex.

| cyupaku a răspuns:

Nu baiatu la aceasta varsta trebuie sa faci sport si carte

| Mrfear a răspuns:

Nu poti astepta macar 1 an? (as indica 4 minim dar se pare ca nu am cu cine) ce vor spune parintii tai?

| welcometowonderland a răspuns:

Este putin prea devreme. Dar daca tu simti/te-ai simtit pregatit atunci este ok.