| anonim_4396 a întrebat:

Experimentarea sexului în trei într-o relaţie.Pro sau contra? De ce pro/de ce contra? A treia persoană să fie de acelaşi sex cu voi sau de sex opus?

70 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Contra. Sunt bi, nu sunt geloasă și am prieteni care practică asta, dar nu e pentru mine, sincer. Când sunt îndrăgostită nu mai am ochi pentru altcineva și nici nu e atât de distractiv să te împarți în două laughing.

| Madalin0404 a răspuns:

Pai barbatul e logic ca vrea sa fie fata, si fata poate vrea sa fie barabat sau invers depinde ce vrea fiecare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra.Ca nu-mi place sa impart.
Dacă nu e intr-o relație n-as avea nimic împotriva.

| Celcestietot a răspuns:

Contra, pentru ca este o sodomie aceasta practica, o orgie, ceva imoral, comiti adulter (vezi in Biblie), numai oamenii fara Dumnezeu o fac in 3, numai cwrvele de oameni, numai cei dedicati lui Satan, antihristii, oamenii fara demnitate, fara onoare, asa cum spunea un drag user inactiv : niste toalete. Nu inteleg de ce majoritatea vor sa devina o cwrva.

| RoCkKiD a răspuns:

Well, depinde.

In principiu sunt pro dar trebuie indeplinite doua conditii.

1. E aceea ca ambii parteneri sa fie 100% de acord si nu doar delcarativ, altfel relatia se va destrama.

2. E ca al trilea sa nu fie un cunoscut ci o persoana nou cu care ambii sunt de acord.

| Drimmero a răspuns:

Contra, daca vreau altceva imi caut pur si simplu, pun capat relatiei si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce întrebare stupida

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai,serios? De ce?

| Mosotti a răspuns:

Pro, de ce nu? E o diversitate care uneori este binevenita pentru unii. Nu am contra daca toti sunt sanatosi si nu exista riscuri de graviditate si boli, deci daca se face sex protejat. Merge sa fie a treia si de acelasi sex, si de sex opus. Daca toti trei sunt de acord, atat conteaza, totul este permis.

| crTy a răspuns:

De curand am vizionat un documentar cu privire la adoptarea acestei experiente. Daca este sau nu normal e obiectiv. Fiecare are dreptul sa o faca daca simte nevoia si sub nici-o forma nu avem dreptul de a-l judeca pentru asta. Eu cel putin nu as trage linia zicand ca ma aflu de o partea sau alta, ci as experimenta mai intai.
Functionez pe baza unui principiu: Daca nu cunosc nu am de ce sa-mi impun punctul de vedere asupra acelui lucru.
Cei care practica asta vor mai multa atentie, putere, placere (viziuala sau corporala) si sunt nonconformisti. Si din experienta iti zic ca un nonconformist stie sa petreaca si sa existe mai bine ca sabloanele. Pur si simplu inlaturarea limitelor impuse de societate reprezinta o sursa nelimata de placere.
*A nu se intelege gresit. Ignora limitele altora si creazati-le TU pe ale tale. DAR SA AI LIMITE laughing).
Revenind, iti sugerez sa ignori comentariile contra si sa-ti construesti propria opinie cu privire la acest subiect, experimentand. Acum legat de sexul celei de a 3-a persoane din nou este obiectiv.
Simta-te descatusat si liber sa incerci orice doresti, dar cu limitele alese DE TINE. happy

| crTy a răspuns (pentru crTy):

O si, exista 2 cazuri.
1. Cand esti single si vrei sa te distrezi sau sa incerci lucruri noi.
2. Cand esti intr-o relatie. Ei bine, in acest caz este important ca si partenerul sa fie de acord + sa va simtiti amandoi ok in legatura cu cea de a 3-a persoana.

regis
| regis a răspuns:

Pro, dar bineinteles foar daca ambii au fantezia asta precum si doza de curaj necesara. Eu am avut o partenera dispusă sa experimenteze (ba chiar două), dar mi-a lipsit curajul de a trece la fapte, astfel ca am pastrat-o la nivel de fantezie.
De ce pro? Pentru ca e o experienta, iar daca e neplacuta nu mai trebuie continuata.
In acceptiunea mea, a treia persoana trebuie sa fie de sex opus. Neaparat. Nu din gelozie, dar as avea mult trac in prezenta altui barbat.

| Endoryus a răspuns:

Contra. Am deja o bataie de cap, nu imi trebuiesc 2 laughing

| Digikey a răspuns:

Sexul in grup este fain pentru ca poti sa pleci oricand daca ai treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra, pentru că nu m-aș simți confortabil să o fac în 3 și nici nu prea îmi place să împart.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh de sex opus sa fie. Adică doar femeie, nu cred că e unul atât de fraier sa mă lase să-i ft prietena, mai ales de fata cu el, alea sunt vise laughing
Nu sunt neapărat pro, dar as folosi-o ca o metoda de testare sa vad daca iubita ar face un compromis.
Nivel 1: să mi facă oral fara sa-i fie scârbă
Nivel 2: să mă lase să i fac ceva sexual ce nu ii place neapărat.
Nivel 3: sa mă lase să aduc alta în pat laughing

| SilentRain a răspuns:

Contra

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Într-o relație e mai complicat.
Ca idee, eu unul nu am nimic împotrivă și pentru mine nu ar conta nici sexul celei de-a treia persoane (sunt bi).
Dar nu e musai ca într-o relație poli să se facă sex în trei. Se poate foarte bine ca partea erotică să se producă „alternativ", pe cupluri distincte (A+B și A+C, sau A+C și B+C ori A+B și B+C).
Vezi de pildă pe Netflix, „You, me, her". Bine, ei au ajuns și la sex în trei, dar în viața reală cred că asta e ceva mai rar decât modul „pe perechi".
Ideea e ca toți cei implicați în povestea asta să fie de acord cu acest stil de viață și să nu aibă vreun regret sau remușcare pentru că o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru nimportequi):

Nu-mi plac cârnaţii, dar tu cred că ai mâncat aşa mulţi încât ai făcut indigestie.

| SG1995 a răspuns:

Dacă ești bi, e ok, dacă nu, nu încerca.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

și pro și contra
adică dacă vrei s-o faci și partenerul tău vrea, your life, dar trebuie să luați în calcul și gelozia (dacă persoana i-a atras mai mult atenția partenerului [după aparențe]) etc etc, așa că „take care"

| Legion7X a răspuns:

Sexul în trei este sexul dorit de toată lumea, și totodată produce o plăcere maximă, fără ne ascunde după deget. Este evident că pentru bărbați plăcerea se rezumă la sex opus de tip, feminin. Studiile au arătat că acesta elimină stresul și atenuează depresia prin eliberarea de endorfine, substanțe ale plăcerii secretate de creier. Acesta mai ajută de asemenea și la uitarea problemelor sporind bucuria precum și la îmbunătațirea somunului.
În timpul sexului este eliberată o cantitate suficientă de oxitocină care dă o stare de somnolenţă ducând la relaxare deplină şi un somn liniştit.

happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești les?

| DeathIncarnate a răspuns:

Contra,mi se pare o cretinitate penala

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i asa de greu la prima?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce imparti? Ca nu e ca la avere si mancare sa ramai fara o parte, ai parte de acelasi lucru, deci nu ai avea treaba, dar okey, nu iti place si aia este.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca i-o f ce? Doar nu ii faci alta gaura, daca se ajunge la sex in trei, e clar ca si ala e de acord, si deci nu e problema, ca doar nu ii omori, mutilezi prietena daca i-o f, si el e de acord. De ce ar vrea doar doua femei atunci? Ca si el ti-o f pe a ta poate. E una intelegerea, ce ai in comun si altele, sexu e alta la o adica, chiar mai bine la o adica, ca e putina ciclare, face bine la toti, mai bine zis in 4 sexul e mai okey.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu?

| sofisis a răspuns:

Pro ca si experienta de viata happy
Atata timp cat ambii parteneri sunt de acord si respecta niste limite e ok.
Eu am optat pentru fata...cu baieti am tot facut sex.