| sopranaCadaverica a întrebat:

Fara raspunsuri rautacioase!
Sunt foarte emotionata… Curand o sa invit un amic la mine acasa intr-o seara, el e matur, singur, are 40-45 de ani maximum. Eu am 21 de ani, sunt virgina. Ne stim de vreo doi ani, real. Nu stiu cum sa denumesc relatia noastra, nu e ceva serios, dar nici prietenie cu beneficii. Pana acum doar ne-am sarutat prin locuri publice si ne-am atins ici-colo pe piele cat s-a putut. Ideea e ca ne atragem foarte mult si ne place sa fim unul in compania celuilalt. Nu am nici un fel de asteptari, pur si simplu daca va fi sa fie ceva, asta e - o fac din pasiune pentru ca atractia si dorinta sunt reciproce. Am un mic plan pentru acea seara, sa il invit sa bem ceva, poate gatim impreuna, stam de vorba, apoi vedem un film, apoi baita si "la culcare". big grin N-am mai invitat pe nimeni in viata mea la mine acasa.
Intrebarea mea e... cum ar trebui sa ma comport? Vreau sa se simta confortabil. Nici nu stiu care e urmatorul pas cand il primesc in casa. Nu sunt deloc sociabila. Il invit in bucatarie, in sufragerie? Cu ce sa il servesc? Avand in vedere ca vom manca la un moment dat. Mentionez ca nu ii place vinul.
Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

"Tu esti tanara el e batran, simplu."

Esti nebun cu capu`, cum sa fie batran la 40 de ani?!
Adevarul ca sunt intr-adevar unii care arata ca dracu la varsta aia, dar unii sunt mai sexy si atragatori pentru femei decat erau la 20. In plus nu e vorba doar de aspectul fizic. Alta educatie, alta prestanta, alte "texte", alta abordare, alte posibilitati financiare, etc, etc, etc.
Unele femei prefera barbati de varsta lor, altele sunt atrase de barbati maturi. Nu e nimic iesit din comun sau anormal.
In plus, indiferent de intentiile lui sau ale ei pot petrece timp de calitate impreuna. Din toate punctele de vedere, inclusiv sex. Nu trebuie sa ramana impreuna pana la adanci batraneti daca lucrurile la un moment dat nu mai merg sau au alte prioritati.

@ciudatenie
Vorba lunga, saracia omului. Relaxeaza-te, o sa iasa bine intalnirea. Parerea mea sa gatesti inainte, nu ca nu te-ar ajuta, dar o sa aveti timp alta data de gatit daca lucrurile evolueaza bine. Sau comandati ceva de la un restaurant/pizzerie. Sa ai un suc ceva, o sticla nu prea mare de cogniac/whiskey, etc, prosoape curate si muzica buna. Si fii relaxata, nu dai examen, e acolo sa te ajute, nu sa te testeze. Daca simti ca nu vrei sex, refuza-l elegant, daca vrei, go for it!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

și tu ai 40 de ani, nu?

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, am ceva mai mult de atat. Daca n-as fi avut macar atat, nu mi-as fi permis sa scriu despre lucruri pe care le cunosc doar din auzite sau pe care mi le inchipui eu ca ar fi intr-un anumit mod.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Tu umbli cu fete de liceu, nu?

114 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

El vrea doar sex cu o „prospatură". Mai ales virgină. Nu te supăra dar ăsta e adevarul.

| sopranaCadaverica explică (pentru darrio2007):

Pai nu ma obliga nimeni domne. Ce n-ati inteles din intrebare? Nu se vede ca vreau SI eu?!

| darrio2007 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atunci de ce mai intrebi? Se va servi el singur cu ceva. Il stii de doi ani si abia acum vrei?

| sopranaCadaverica explică (pentru darrio2007):

Intrebarea e de ce mai comentezi tu aiurea, astepti ca userii sa se justifice, de ce poarta chiloti verzi sau de ce vor sa se f*ta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mi-ar fi scârbă de orice atingere cu unul de vârsta lui tata, dacă tu rezumi totul la himen...e treaba ta.
Înțeleg că n-ai nevoie de un sfat, dar tu crezi că un tip de 45 de ani vine acasă la una de 21 de ani să mănânce, sau să stea cu ea?
El nu dă 2 bani pe ce gătești tu sau pe modul în care e tratat, că nu vine, dracu', să mănânce, vine să se culce cu tine. Orice om cu puțină rațiune vede asta, deci nu înțeleg ce ai întrebat...

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

O sa cresti si vei gandi altfel. Exista si oameni de calitate pe care ii intalnesti daca esti in locul potrivit sau daca esti si tu de calitate. ''Culcatul'' nu e singura si unica ...constanta aici, nu e cireasa de pe tort, e ceva ce face parte dintr-un ''tot'', ca nu suntem obiecte. Ce spui tu e ceva de felul: a, pai ce mai stati la taclale, la suc, in sufragerie - gata! asta-i scopul, sa ne f*tem, sa-i dam bataie, de aia am venit, de aia am pierdut timpul 2 ani vorbind.
Misto, ce sa zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cu siguranță, el vine la tine, singura femeie care a mai rămas pe lumea asta, să mănânce și să bea, eventual să vadă un film. laughing
Și credeam că asta cu ''la mine să vedem un film'' a devenit deja clișeu.

| Ara997 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nici el nu a pierdut timpul. astia doi ani, a asteptat sa pice ceva bun. cred ca esti studenta lui sau ceva de genu. te-a cucerit cu intelectul si rafinamentul.

| darrio2007 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atunci inseamna ca intrebarea ta este fara rost. Ai 21 de ani, descurca-te.

| sopranaCadaverica explică (pentru darrio2007):

Si daca o consideri ''fara rost'', de ce mai comentezi? Cata contradictie, cata drama! )))

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mi-ai zis-o...și m-ai mai scos și de la block ca să-mi răspunzi total aiurea la întrebarea aia...
Știi, m-am ferit să spun că singurul motiv pentu care ăla de 45 de ani e singura ta cucerire e faptul că de 2 ani plângi pe aici că ai 90 de kile la 1.70, mai ai și acnee și, asemeni tipului care de 3 ani citește aceeași carte, tu de 2 cauți metode de slăbire...
Aa, eu am întrebat despre cărți, groaznic...tu ne-ai povestit de cum faci tu degețica, și, săptămânal, ne ceri aprobarea, vrei să-ți confirme cineva de aici că nu e rău cum îți trăiești tu rahatul de viață. Oare cine-i mai absurd? Nu mai fi arogantă, că nu e de tine, chiar nu e...

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Brava, brava, esti giniăs! M-ai atins la aorta.
Cat se chinuie baiatul asta! laughing)))) A citit el din scoarta-n scoarta istoricul meu. Doamne, iesi afara la aer curat, e ''imperios necesar''!
P.S. am slabit 20 de kilograme din iunie pana acum si inCA COntinui. Ca sa-ti deturnez informatiile invechite rolling on the floor
Esti la liceu, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

A, tot eu sufăr...bine, chiar ai o atitudine ok. big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Bine ca nu ti-o raportez ca irelevanta. Ai creat un subiect de discutie pentru unii dintre noi. Poate suferi de atentie.

| sopranaCadaverica explică (pentru darrio2007):

Din partea mea poti sa o si raportezi, stergi, printezi, pictezi si o pui in rama, o faci afis si-o lipesti pe propria-ti noptiera, si la fel si colegii tai editori.
Majoritatea rapsunsurilor primite, oricum, sunt extrem de slabe d.p.d.v. cognitiv, sa spunem laughing)))))) Nu e ceva nou aici pe TPU, e un site care lasa de dorit in 80% din timp pentru ca aici se apreciaza retardarea si cine ramane aici de placere ar trebui sa fie bolnav. Mai stateam aici doar pentru cativa useri care au opinii pertinente, bunavointa si bun simt.
Deci eu am creat un subiect de discutie pentru voi, NU voi l-ati dezvoltat, divagat, incercand sa intrati in mintea si viata mea. laughing) Vi se trage de la stilul can-can in care va dezvoltati subiectele si-n viata reala, pentru ca asta sunteti, can-can-uri. Si am fost destul de scurta in formularea intrebarii: ''Intrebarea mea e... cum ar trebui sa ma comport? Vreau sa se simta confortabil. Nici nu stiu care e urmatorul pas cand il primesc in casa. Nu sunt deloc sociabila. Il invit in bucatarie, in sufragerie? Cu ce sa il servesc?''
Si ce ati facut voi, editorii sau ce dumnezeu sunteti, se numeste cenzura si asta se aplica numai si numai intr-un cadru opresiv, sa inteleg ca voi sunteti bolsevicii new-age ai internetului, respectiv TPU-ului? Rad in hohote! Si in plus, nu sunteti deloc integri, pentru ca daca e asa, trebuie sa va schimbati regulile! Desi stiam ca internetul e o cale LIBERA in exprimare.
Rusine! Chestiunea asta ar trebui reportata undeva, ca toti cei care conduc site-ul asta sa se razgandeasca, ori sa-si gaseasca alta afacere, ori sa scrie clar undeva ca opiniile publicate vor fi trecute printr-un filtru totalitarist. laughing)))

| darrio2007 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Vrei sa iti recomand vreo editura pentru romanul ăsta?
Fara suparare dar ce vrei tu se intampla spontan, referitor la relatia asta pe care ne-o argumentezi in fel si chip. Ca sa ne demonstrezi ce? Imaturitate din partea ta? Pentru ca romanul tau nu m-a convins cu nimic.
Hai, o seara frumoasa si succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Băi, ți-am zis frumos, pertinent, elocvent, prietenește:ÎL DUCI ÎN BUCĂTĂRIE, AI 100 DE KILE, STAI LINIȘTITĂ, ÎȘI DĂ ȘI EL SEAMĂ CĂ-L CHEMI SĂ HALIȚI CEVA, oricum nu are erecție, și nici n-ar vrea să aibă, fii sigură, mai repede ar avea cu o mătură.

| Rotazi a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mamaaaaaaaaaaa, cate mizerii s-au scris pe aici! Si exact de cei mai vechi si care au pretentii de oameni seriosi. Ei iti fac observatii si tot ei balacaresc.

| supadeceapa a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

rolling on the floor x 10000

| sopranaCadaverica explică (pentru Rotazi):

Toate specimenele aici si-au facut cuib laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Acest amic al tau este singur s au are familie? Tu daca ai fi in locul soției lui, cum te ai simții daca ai sti ca soțul tău te înșeală cu una mult mai tînără, tu trebuie sa fi conștientă ca daca omul are familie ceea ce nu este exclus la varsta lui, 40 ani poate are si copil, tu îi vei destrăma practic căznicia, si de ce ai face asa ceva? Ce anume te a atras la acest om? Tu zicxi ca maturitatea, astea sunt povești, sigur te a u atras banii lui, ca orice fată mai ales la varsta ta asta caută, bărbati mai mari decît ele care au bani, ca unul de varsta ta nu are nici servici nici bani, dar ăsta are si casă si bani, si ce ai zis, ăsta e al meu numai scapă, dar tu te înjosesti facînd sex pierzîndu ti virginitatea doar pentru bani? Părintii tai ce zic? Mama ta stie de acest prieten al tau maturlaughing? Tu daca ai fi in locul părintiilor tai si ai avea si tu o fată, ti ar convenii ca ea sa umble cu toti bosorogii? Ca gindeste te acest om spre deosebire de tine este cam bătrîn, tu ai 21 el zici tu ca are 40-45 deci nu esti nici tu sigură de varsta lui, ori are 40 de ani, ori 45 hotărăste te, si de la prima întîlnire il urci in pat? Il bagi in casă? Stai singură sau cu părintii, ca daca stai cu părintii tai sigur ei ar fi șocati de ceea ce faci tu, dar si singură daca stai trebuie sa fi foarte atentă pe cine anume bagi in casă, ca nu il cunosti de o viață pe acest om, si nu sti cum vor decurge lucrurile intre voi, pe strada este amabil cu tine ca il vede lumea si îi este teama, dar in casă fiind voi doi doar te poate omorîî.

| RoCkKiD a răspuns:

Ajunge, ii oferi ceva de baut (ce stii ca-i place) si in functie de cum planifici (sa fie mancarea gata, sau sa lasi ultimaa parte sa fie gata atunci) il inviti sau la masa sau in bucatarie cu tine.

Nu stiu daca pentru prima data vrei sa te complici si cu baita ca probabil deriva in altceva si sexul in baie nu-i usor, mancati si treceti la film in pat si vedeti ce iese. Sa ai prezervative pe langa pat si o sa fii ok.

| RAY a răspuns:

Am un mic plan pentru acea seara, sa il invit sa bem ceva, poate gatim impreuna, stam de vorba, apoi vedem un film, apoi baita si ''la culcare''. big grin N-am mai invitat pe nimeni in viata mea la mine acasa.

bun plan, in rest e treaba ta ce faci, e viata ta, nu putem judeca un om daca nu il cunostem nu e logic, multa bafta

| sopranaCadaverica explică (pentru RAY):

Partea cu ''Intrebarea mea e... cum ar trebui sa ma comport? Vreau sa se simta confortabil. Nici nu stiu care e urmatorul pas cand il primesc in casa. Nu sunt deloc sociabila. Il invit in bucatarie, in sufragerie? Cu ce sa il servesc?'' nu o mai copiezi? Ca astea erau de fapt intrebarile. E asa greu de citit? Si nu stiu de ce va mai obositi sa raspundeti daca singurul lucru pe care-l stiti e sa criticati laughing TPU nu va face bine!

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Eu nu te am criticat, ai primit 86 de răspunsuri, ce sa mai răspund și eu

| mihai69 a răspuns:

Știi ceva?
Lasă lucrurile să curgă de la sine, nu mai plănui tu nimic, pentru că sigur în realitate va fi cu totul altfel. Vei fi stângace? și ce dacă? Nici nu se așteaptă la altceva.
Culmea ar fi alta - să fie și el ca tipul din filmu' ăsta (că tot veni vorba despre filme): http://ro.wikipedia.org/wiki/Virgin_la_40_de_ani
=))
Un strop de tărie nu strică să ai la îndemână - ceva ce vă place amândurora - mai alungă din stres. Nu mai mult, că inhibă.
Prezervative ȘI lubrifiant e musai să ai tu. Durex ambele. Mărimea ar cam trebui s-o poți aprecia dacă spui că v-ați pipăit reciproc.

| Drimmero a răspuns:

Fereasca sfantul in ce directie a luat-o lumea,, hodorogul trage la prospatura.

| Catrice a răspuns:

Un nene care nu e iubitul tău, dar nici prieten cu beneficii... interesant.
Vrei ca el sa se simtă confortabil, dar tu te simți inconfortabil cu ele acasă la tine...
Pai dacă ești atrasa de el și vrei 'actiune' nu vad ce ar merge prost.
Poate-poate în care nu știi ce să-i dai sa bea sau sa mănânce(în 2 ani ar fi trebuit sa știi ce preferă) sauce film sa vedeți și unde...

| Frank51 a răspuns:

Ori e la misto, ori ai 15 ani. Sper sa fie prima varianta.

| SilentRain a răspuns:

Ce dracu o fii în capul vostru, eu nu intelg ce va atrage la bosorogi

| sopranaCadaverica explică (pentru SilentRain):

Bosorogii nu ma atrag. Maturii care arata foarte bine, care sunt culti si au un spirit tineresc, da.

| SilentRain a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mi-e se întoarce stomacul pe dos, blahhh

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Mie mi se intoarce stomacul la ce am citit de la Holiday. Absolut scarbos. Ce pretentii la aia cu 4 clase cand unu care il duce capul se uita dupa copile care au jumatate din varsta lui. Absolut penibil.

| SilentRain a răspuns (pentru Endoryus):

LooL,la 40 de ani esti tanar ca stra- bunicu in cosciug laughing)
Adunatura de cretini, csf n-ai csf

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Nu cretini, ci ratati penibili de varsta a 2. Ajunsi la acea "criza" in care trebuie sa isi dovedeasca lor ca mai sunt buni de ceva si se uita la copile. Da, ca iti trebuie creierul lui Einstein sa ii furi mintele unei necoapte de 18/21 de ani. Cum am zis, ratati penibili si pedofili. Patetic. Ce pretenii am eu la un putan de 19/20 de ani ca nimportequi cand unu ca Holiday ( care cica il duce capul ) are gandirea asta imputita? Nici macar una.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Din tot ce scrie aici, ție cel mai scârbos ți se pare că moșul senil de Holiday visează la tipe de vârsta nepoților lui? ))

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am citit tot. Mi-a ajuns ce am citit putin de la tine, bipolara si pedo nr2. Holy/oldman.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Dar tu care crezi ca e diferenta normala intre un barbat si o femeie?

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Nu ai gasit persoana buna care sa intrebi asa ceva. Eu nu am 40 de ani si totusi nu m-as uita la una de 25 si pedofili astia se uita la una de liceu? Ce ratati.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

De exemplu eu am 28 daca stau cu una de 25 e ok?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Asta e cea mai fara sens intrebare ever...

| Endoryus a răspuns (pentru RAY):

Eu am vorbit pentru mine Ray. Nu vezi "aramasarii" mai sus ce zic, merg si alea de liceu. Depinde de mentalitate. Conteaza tie sa iti placa fata. Varsta, etc etc. Dar am si eu dreptul la o parere. Adica sa fac ratati de 40 de ani pe aia care ies cu fete jumate din varsta lor.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Eram curios sa stiu daca vine la nunta mea

| Holiday a răspuns:

Sunt tanar, sunt liber, nu exclud nici o posibilitate.winking

| Endoryus a răspuns (pentru Holiday):

Daca tu peste 40 te consideri tanar, unu de 30 ce mai e? Bebelus? Ce gandire de om trecut de o varsta dar uraste adevarul.

| SilentRain a răspuns (pentru Holiday):

Tanar pe dracu ' esti un pedofil zombi exact asta esti
La ani taii ar trebui sa ai macar 2 neuroni...
Esti mai jalnic ca izmenele lui bunicu laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

La tine toti de 40 de ani care se uita dupã copile sunt ratati care stau cu mãmica. Unu de 40 de ani care se mentine si e foarte stabil financiar da e tânãr, si e vazut cu status.

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

La sala am amici de 50 de ani care ma fac pe mine de rusine la ce corp au ei. Si culmea, nu ies cu vagaboante de 20 de ani. De ce? Ii duce capul. Nu sunt niste prapaditi care se uita la copile desi au corp de invidiat, bani, cultura generala decenta. Unii au neveste, altii doar iubite. Dar nu "amante" cu jumate din varsta lor. Deci, da. Imi opinia mea sunt ratati aia de 35+ care se uita la fete de 20.
Ps. NU am zis mai sus ca stau cu "mamica". Doar niste ratati ca oameni. Posibil stiu si ei ca una de 30 de ani nu s-ar uita la ei. Cum a zis Plato zilele trecute. Una de 30 de ani nu se uita la orice boschetar cu BMW din 95 si liceul lui peste. Dar sunt oameni si oameni.
Ps. Sa lasam scuzele penibile cu "femeile peste 30 sunt urate". Sunt o gramada de femei care stiu sa aiba grija de corpul lor si dupa 30 de ani. Dar cum am zis, alea au pretentii. Nu sunt impresionate doar de un butoi pe roti de dinainte de 2000 si tatuaje de mare "badboy".

| SkyPilot a răspuns:

Spala-te preventiv si inainte sa vina. Nu stii cum evolueaza lucrurile.
Il inviti in sufragerie, apoi il chemi in bucatarie sa stati de vorba cand te apuci de gatit.
Fii naturala, gandeste-te ca daca a venit te place, iar daca e un tip ca lumea te va face sa te simti tu pe primul plan. Este esential ca tu sa fii relaxata, si nici nu ai de ce sa nu fii. Va cunoasteti si stiti amandoi de ce vine.
Ai grija sa fii epilata sau macar tunsa scurt jos, si sa ai prezervative. Este foarte probabil ca se va lasa (si cu) limbi.
Cu de il servesti depinde ce ii place. Un whisky, o palinca... Un barbat adevarat vrea de obicei friptane.
Ar fi o idee sa mergeti la spalat impreuna. Poate sa fie foarte erotic.

| sopranaCadaverica explică (pentru SkyPilot):

Multumesc pentru sfat!
E cam pretentios la bauturi, rareori bea votca. Dar mi se pare un pic ciudat, ar vedea si ar sti ca am cumparat bautura special pentru el si nu as vrea sa fie prea evident. Un suc neacidulat de portocale ar fi mai firesc, apropiat de realitate? laughing) Si avand in vedere ca vom manca paste la un moment dat, nu ar merge sa pun ceva dulce langa suc, nu?

Sa mai iau prezervative? Pai eu nu stiu ce marimi are el, si nici care firma e mai buna. Asta n-ar trebui sa o faca un domn?

| SkyPilot a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Si ce daca vede ca iei special pentru el? Tu nu vrei sa te simti apreciata? Si el vrea! Poti avea si sucul, avand in vedere asteptarile poate sa nu vrea sa bea alcool. Pe mine ma inhiba, asa ca intr-o astfel de situatie ma feresc.
Daca nu ai tu, el nu va avea. Va incerca sa faca neprotejat.

| johnnny123 a răspuns:

Îmi place partea aia cu "are 40-45 de ani maximum".

Deci îl "cunoști" de doi ani dar nu știi nici măcar ce vârstă are. Vezi să nu mai aibă pe lângă 45 de ani și o nevastă și doi copii.

| sopranaCadaverica explică (pentru johnnny123):

Am incercat sa schitez toata ''povestea'' ca sa nu plictisesc pe nimeni, si nu vreau sa dau detalii exacte aici despre el, de aceea am spus ''40-45 ani maximum'' happy
Nu te mai grabi sa judeci.
Vad ca doar de atat ai fost in stare, ca un raspuns util nu ai dat. Data viitoare, cand nu aveti sfaturi, nu mai umpleti spatiile pe aici degeaba.

| J0B0MAT a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu vrei să dai detalii despre el, dar dai o tonă despre tine.

| sopranaCadaverica explică (pentru J0B0MAT):

Pai ce rost au detaliile despre el? Dau despre mine ca de mine e vorba in principiu, nu? Ca eu voi fi gazda nu el. Deci personajul principal. Si cand nu sunt destule detalii, iar va deranjeaza. laughing)) Culmea cu carcotasii astia de TPU.

| J0B0MAT a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Acelaşi rost pe care îl au şi cele despre tine. Nu inspiri credibilitate dacă dai nişte detalii exacte despre tine, dar apoi nici nu ştii să scrii exact câţi ani are prietenul tau. Dacă voiai să spui în mare cum stă treaba, puteai să zici că tu eşti mai tânără decât el cu 20 de ani.
Revenind, întrebarea e probabil la mişto sau tu nu ştii despre el mare lucru, ceea ce mă face să te sfătuiesc să o laşi mai moale cu invitatul acasă momentan.

| johnnny123 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Eu cred că ți-am dat un sfat foarte bun, doar că ești prea lipsită de experiență ca să-l apreciezi.

Nu am judecat pe nimeni, te-am sfătuit doar ca înainte să-l faci pe acest om primul bărbat din viața ta să te asiguri că nu are niște secrete care te vor "mușca de fund" mai încolo.

Are de două ori vârsta ta, este un om cu mult mai multă experiență de viață decât tine și poate cu ușurință profita de naivitatea ta, dacă este genul. Tu trebuie să te asiguri că nu este genul.

Discuția despre camera în care să-l inviți, cu ce să-l servești și ce gel de duș să folosești este complet irelevantă. Te asigur că nu-l interesează niciunul dintre aceste aspecte și că nu vine nici să vă uitați împreună la televizor nici să jucați macao.

| sofisis a răspuns:

Gandesti mult prea mult. O intalnire nu se poate planifica de dinainte. Nu iti poti crea scenarii pentru ca la fata locului, daca ceva iese din tipar o sa te pierzi. Lasa totul sa curga de la sine. Eu I-as spune sa aduca el ceva de baut. Si cu asta ai rezolvat problema alcoolului. Plus de asta, invitatia fa-o sa sune ceva gen: fac faimoasele mele paste, te astept diseara sa te convingi. Asa o sa stie ca e de gatit. Il invite acolo unde te duci tu. Daca tu te duci in sufragerie, il inviti in sufragerie, daca te duci direct in bucatarie, il chemi acolo. Nu e normal ca odata intrat pe usa, musafirul sa ramana singur. Va stiti de 2 ani. Ar trebui sa vina totul de la sine. Daca vrei un sfat mai...kinky, inainte sa vina el, uita-te la un film porno sau asculta o muzica mai... excitanta. Te va pune pe traseul correct.
Dar principal, relaxeaza-te. O sa iasa bine oricum ar fi.

| sofisis a răspuns:

Sincer, eu sunt mai mare decat tipa care a pus intrebarea si pana si mie mi se pare mare unul de 45...

| sofisis a răspuns:

Endoryus? Clar, e primul pe lista. Pentru tine face si teologia sa te casatoreasca el. Pariu!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu cunosti niciun baiat de varsta ta?

| sopranaCadaverica explică (pentru supadeceapa):

Cunosc, din pacate. Si nu imi plac - cei singuri nu sunt masculini, sunt inculti si ingamfati, n-au pic de carisma.

| mentholinks a răspuns:

In ce hal te-a prostit omul asta, de parca tu ai avea cel mai mult de castigat si nu el ca o sa si-o traga cu o pustoaica. Nu-ti mai fa atatea griji.

| Plato a răspuns:

Tu ai principii? laughing Scuteste-ma. Nimic din ce ai zis tu nu are vreo relevanta. Tu esti tanara el e batran, simplu. La 40 de ani, un om cult asa cum zici tu, are o familie, nu umbla dupa virginitatea unei fete. De ce crezi ca nu are o familie? Iti zic eu, e un om ratat, fara trecut, prezent sau viitor. Urmeaza sa profite de tine si are si el o "implinire" in viata. Dupa ce ca esti paralela cu viata mai si vorbesti in plus. Ce legatura sa ai tu cu nenea? Sunt convins ca orice te-ar fi facut sa decizi asta ar fi avut si o altfel de rezolvare. E clar ca nu vrei sa fii ajutata, iar naivitatea ta imi provoaca mila.
Dar vai, tu esti intr-adevar inocenta, n-as fi zis altfel niciodata. Adica, majoritatea fetelor de varsta ta ezita sa pupe moaste, tu ti le aduci acasa.

| ywar a răspuns:

40-45 de ani, omul e intre doua varste. Oricum mereu suntem intre doua varste: 18 si 80 de ani. happy
E clar ca tu vrei ca prima experienta sa fie cu un barbat experimentat si care sa stie ce sa faca unei femei in pat. Foarte tare, te respecti! Adeseori creierul este cel mai erogen organ. Iti dau dreptate - trebuie sa te atraga si fizic dar si intelectual.
Mi-ar placea sa te vad cum vei fi pe la 35 de ani. Sper sa fii la fel de grijulie in relatia pe care o vei avea. Imi placi!
Dar. exista si reversul medaliei:
1. un barbat la 40 de ani vrea sa-si demonstreze ca inca poate, ca inca e valabil ca barbat in pat. Un barbat de 40 de ani, e atragator daca stie cum.
2. un barbat la 40 de ani s-ar putea sa aiba o relatie stabila si chiar copii, o sotie. Cum crezi ca va fi pentru el experienta asta?

Tu poti sa cresti ca femeie daca iti mentii pretentiile la nivel inalt. Eu
Imi place ca vrei sa creezi o atmosfera de cuplu, desi nu poate fi vorba de asta. Daca o sa fii asa si cand o sa fii femeie, atunci o sa placi foarte mult dar unei categorii foarte restranse de barbati. Nu-s extraordinar de multi, dar merita sa incerci. Ma bucur ca apartin acestui grup restrans, care nu-si exprima masculinitatea prin sunetele pe care le scot cand termina si cand explodeaza in femeie, ci are putin mai multe pretentii de la viata.
Bafta in viata! Sper sa ramai asa!

| aumih16 a răspuns:

Adica tu la 21 de ani consideri un om de 40 de ani batran nu tanar! nasol! nu toti sunt batrani la 40 de ani! sa stii si tu! unii la varsta aia se simt mai ceva ca la 20 30 de ani! da tu trebuie sa te bagi cu unul care sa fie cat de cat de varsta cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei să se simtă confortabil te culci cu el
dacă nu, orice ai face, tot nu s-ar simți.
la 20 de ani să umbli cu om de 40-45 (nici nu știi câți ani are lol)...rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, dacă aș fi fată, nici în coșmaruri nu mi-aș dori să-mi pierd așa virginitatea.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

''Aceste cuvinte ne doare!'' big grin Ce opinie interesanta! O gandire alb-negru, asa. Suntem animale? Nu. Pai atunci, animale sa fim. Ca nu se poate sa avem contact fizic fara sa ne dezvirginam. Doar nu exista petting, jocuri, fantezii sexuale ce nu implica penetrarea. Chiar nu exista din pacate. Of... sad Totul merge intr-un singur punct. Nu avem pic de imaginatie si nici un interes de a ne explora sexualitatea.
Si apropo, nu dau doi bani pe cum ti-ai dori tu sa iti rupi himenul dac-ai fi fata. Chiar nu puteti gandi putin (mai mult)? Nici nu meritati reply-uri. sad

| supadeceapa a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tu crezi ca el la 40 de ani mai are sexualitate de explorat? laughing A trecut de mult de faza aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intelege de ce intrebarile de tipul asta sunt populare, nu inteleg de ce le mai pui, e treaba voastra ce faceti dar e cam sigur ca unu de vârsta ta sau apropiate cam greu cu tine deoarece imi pari socially awkward, faceti ce vreti nu e problema si nu ar trebui sa fie problema nimanui de aici.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Eu am pus o intrebare simpla, ceilalti au crezut ca e ceva spectaculos, sunt socati, scormonesc in alte detalii. Pacat

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Fiecare interpreteaza gresit ce e diferit de ideile si conceptiile lor. Nu e pacat, e de inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,,Nu avem pic de imaginatie si nici un interes de a ne explora sexualitatea.''
Daca ai imaginatie, de ce ai nevoie de sfaturile noastre, de ce ne pui sa-ti spunem ce sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu, fi naturala si autentica. Nu conteaza unde in casa il inviti, conteaza sa-i zambesti si sa-ti iei ce iti ofera viata, Esti o norocoasa, cunosc femei care isi doresc sa le clace un barbat pragul casei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fără răspunsuri răutăcioase" rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică:

Eu cred ca mai confuz esti tu, cel care cere carti cu tematici absurde (oemge) TOCMAI pe TPU rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Deci tu, în iunie, aveai 110 kile?:)))))))))))
Și singurul motiv pentru care n-ai avut o relație până la 21 de ani e faptul că tipii de vârsta ta sunt imaturi și pe tine te atrag doar ăștia de vârsta lui taică-tău?:)))))))
Și te mai întrebai de ce ți se dă cu săru-mâna, și eu, dacă te-aș vedea, tot așa mi te-aș adresa, sperând să nu mă mănânci...

Să mai vorbim de întrebări penibile: https://www.tpu.ro/......eu-sa-fie/

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Nici cu matematicile nu le ai vad. Am avut 90, acum am 70.
In rest, ce sa zic, te las sa-ti jupoi pielicica de pe tine. Suferi de isterie virtuala. big grin Pupici.

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dar ce înțelegi tu prin literatură absurdă de ți se pare atât de amuzant și confuz?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Păi, ceva a înțeles, că mă avea la block, m-a scos special să-mi răspundă la întrebare și mi i-a recomandat pe Cioran (absurd?!) și pe Pascal, la fel de absurd...laughing

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Cioran e mișto.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

''mișto'' nu e cea mai fericită exprimare...dar absurd?laughing))

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Neaaa, nihilist laughing.
E 10 dimineața, nu pot mai mult.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Nu era vorba ca mi se pare literatura absurda amuzanta, ci faptul ca el cerea exemple de autori/carti pe marginea subiectului pe un site ca TPU. Poate nu stiam eu si se afla o revelatoare comunitate anonima a pasionatilor de filozofie aici. laughing)))

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Ce ai citit tu copile de Cioran si Pascal? Ia, hai, fuguta fa-mi un conspect! big grin
Acum fii sincer cu tine, daca te-ar lua cineva la bani marunti, vorba aia, sa discutati mai amplu pe tema asta in realitate, nu-i asa ca te-ai fastaci si ai reusi sa te scuzi ca ai teme de facut acasa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nimic. sad N-am ajuns la maturitatea intelectuală pe care o ai tu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Https://www.tpu.ro/......are-anume/

Ce întrebai tu acum o săptămână...:))

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Ideea nu era ca sunt eu matura intelectual (am reusit sa te frustrez insa fara sa vreau), ci ca nu poti judeca atat de aspru anumite concepte/tematici//viziuni ale unui autor fara macar sa fi citit doua carti scrise de respectivul. Te-ai gandit ca Cioran, Pascal si ce am mai enumerat au concepte asemanatoare Absurdului, care se regasesc si care sunt mai nuantate? Ca un anumit concept sa faca referire la absurd/nihilism nu trebuie sa regasesti acolo aceste cuvinte neaparat ca niste highlights. rolling on the floor

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dar a primit exemple laughing. A citit 2 cărți pe care i le-am recomandat la întrebarea aia. Sunt întebari mai ''absurde'' de atât pe site-ul ăsta big grin.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Te las sa compensezi in continuare lipsa ta de tact, informatie si intelepciune, ajutat fiind de spiritul de revolutionar virtual, daca asta iti face placere si-ti mai ocupa timpul… Dar sa stii ca respectul si increderea-n sine nu ti-l recastigi asa. Salutare si spor la frustrari!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nici tu n-ai habar ce spui...big grin Și mai ai și impresia că ''m-ai frustrat''...nu vreau să-mi imaginez cum ''frustrezi'' în realitate, dar cred că intimidezi prin simpla prezența, nu mi-e greu să-mi dau seama de ce. laughing)) Dacă vrei să nu-l traumatizezi pe tipul care vine la tine, ca să nu-l strivești, îți dau un ultim sfat, să nu zici că nu ți l-am dat, NU STA DEASUPRA!
Sau poate m-ai intimidat cu romgleza și nu mai sunt eu capabil să înțeleg, nu știu... Oricum, am divagat de la subiect...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

E greu să înțelegi de ce i se dă cu săru'mâna? Copiii ăia care i se adresează așa, cred că o aseamănă cu lupul din ''Capra cu trei iezi''. laughing O cred în stare să-i mănânce.
parcă era un dicton ''grasă și... '' știti voi, eu am sfătuit-o destul, acum e treaba ei ce face.

și pentru ea, reiterez: NU STA DEASUPRA!
Asta dacă are erecție, nu e exclus, din motive obiective care nu țin de potența lui, să nu.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Tot aici esti, baiat fragil? Nu mai tasta atat, se excita @uBaby! Jignesti atat de cool si de unic. Nu vezi cata atentie primesti de la ea? Si carti, si mai multe. Te sustine in prostia ta, vrea sa-ti arate ca e la fel de intelighenta si erudite, are buricele degetelor ranite, pline de sange de la dat pagini. Mergeti si faceti schimb de literaturi. rolling on the floor

| EcceHomo a răspuns:

Depinde de cum formulezi invitația.
Dacă îi zici:" Gheorghe,vii diseară să bem un ceai?", îl inviți în sufragerie.
Dacă îi zici:"Treci, Gheorghe, diseară pe la mine că fac un sufleu de conopidă?", îl inviți în sufragerie.
Dacă îi zici:"vino, Gheorghe, că m-am hotărât!", îl inviți în dormitor.
În bucătărie ce să caute?thinking

| Uvox a răspuns:

Sa te comporți cat se poate de natural, așa cum esti tu.
La 45 de ani nu e bătrân. Este matur. Cei cata urlă ca e nu stiu cum au probabil 18 ani.
Nici macar nu sunt tineri cum se consideră ei, sunt puberi/adolescenți happy

| Quassaar a răspuns:

Mergi pe mana ta. Comportă-te așa cum simți pe moment. Daca are experiență va știi cum să te facă să te simți confortabil. Până la urmă tu ești cea care se dăruiește, deci nu-ți face probleme pentru el. Știind că ești singură, evident că și el se gândește la sex, deci logic ar fi sa fie pregătit cu prezervative. Este minimul de respect față de tine. Dacă nu are prezervative te sfătuiesc să amâni evenimentul dezvirginării. Și cred că primul lucru pe care trebuie sa i-l spui este acest lucru, faptul că ești virgină. Atunci o sa știe că trebuie să se poarte cu tine cu gingășie.happy