| Seby88 a întrebat:

Fata de care imi place mi-a spus că nu ne potrivim pentru ca ei ii plac băieții mai mari decât ea.De ce fetelor nu le plac baietii de aceași varsta cu ele?

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Fetele în general își cauta parteneri mai mari deoarece ii considera pe cei apropiați vârstei lor "imaturi". Cei care sunt mai mari le inspira maturitate, siguranță și încredere. Citește puțin despre vârsta la care se maturizează fetele și vârsta la care se maturizează băieții. În general asta este motivul. Sper sa te ajute happy

| LeSuiton a răspuns:

La ce te referi prin "siguranta", sa nu le atace cineva?

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Prin" siguranță "mă refer la doua lucruri :
1) siguranță - se simt protejate
2) siguranta - că nu mai sunt copii sa le părăsească mâine din orice motiv banal (SPECIFIC FAPTUL CA ASTA ESTE GÂNDIREA, NU NEAPĂRAT ȘI REALITATEA!)

| LeSuiton a răspuns:

Ok, iti multumesc de explicatie, punctul 2 l am inteles, dar punctul 1 nu, "se simt protejate", deci sa nu cumva sa le atace cineva nu? Protejate de cineva banuiesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au mintea damblagita. Le place organu cat mai mare & gros apoi violenta e apreciata

| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista un raspuns plauzibil la aceasta intrebare. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ba da, există.
Unele fete sunt atrase de băieţii mai în vârstă decât ele, deoarece simt nevoia de siguranţă, protecţie, iar ele cred/simt că un tip mai mare de vârstă le poate oferi asta.
Vor să aibă alături pe cineva matur, cu experienţă, nu un puşti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se împiedecă de asta, las-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU tuturor fetelor nu le plac băieţii de aceaşi vârstă cu ele, nu generaliza.
Unor fete le plac băieţii mai mari de vârstă deoarece îi percep pe acei tipi mai maturi şi cu experienţă faţă de un tip de vârsta lor. Le conferă mai multă siguranţă, se simt mai protejate.

| Anonima163333 a răspuns:

Pentru ca sunt mai maturi si se simt atrase de ei.
Si mie imi plac baietii mai mari!

| LeSuiton a răspuns (pentru Anonima163333):

"se simt atrase de ei" deci si tie iti place sa aiba racheta mai mare.

| Jonas94 a răspuns:

Sunt cazuri rare de fete care se cuplează cu băieți de aceeași vârstă ca ele.
Dar să știi că sunt foarte rare.
Realitatea este că și mie mi s-a întâmplat același lucru. Dar când am ajuns în situația inversă, adică eu mai mare și ea mai mică (liceu) am văzut și motivul.
Spre deosebire de un puștan de vârsta ei, eu aveam un loc al meu, locuind cu chirie, nu exista riscul de a fi deranjați.
Simplul fapt că ești pe picioarele tale, o face să te vadă altfel.
Nu știu ce vârstă ai tu, dar caută fete cu cel puțin 2-3 ani mai mici ca tine. Nu te uita la cele de aceeași vârstă, că s-ar putea să fii refuzat.
Și în plus, ignoră toate spusele celorlalți. Vei crește și vei vedea și tu cum e, și care este adevăratul motiv.