| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Femeia simte mai mult placere cand barbatul nu foloseste prezervativul sau este la fel?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca parerile sunt impartite si foarte diferit de la o persoana la alta, oferirea unui raspuns care sa fie si cert si obiectiv, practic este imposibil de formulat fiindca parerile sunt atat pro cat si contra. Sanatate!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Personal, am testat si verificat chestia asta, punandu-le fara sa stie partenerele, si nici una nu a simtit ca nu e pe viu, dar e mai bine cu, din toate punctele de vedere. ele sunt mai linistite si relaxate, te apreciaza ca esti constient si le respecti asa, plus ca, diferenta senzoriala - oricum, foarte mica - ajuta la prelungirea preludiului, ceea ce in favoarea lor, au mai mult timp sa se excite si lubrifieze, ca sa fie bine. si sa intri usor.

| Violleta2022 a răspuns:

Aparent, sunt studii care confirma ca prezervativul ofera mai multa placere la sex pentru femei. In plus, avand si siguranta ca ofera protectie totala, ne relaxam stiind ca nu exista nici un risc de sarcina, sau boli cu transmitere sexuala si ne bucuram din plin de partida sexuala.

| Buhnita3 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doar prezervativele sunt 100% protectie impotriva sarcinilor, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul simte mai multa. femeia simte mai multa cand barbatul foloseste toata mana, ai auzit de fisting.

| brokxy a răspuns:

Eu sunt fata urasc prezervativele. Nu fac sex cu cine nu cunosc, cu oricare de pe drumuri asa 0 sanse de boli cu transmitere sexuala, mai bine e fara si cu pastiluta happy
Vreau sa simt carnea lui nu plasticul ala prima data ci carneaaaaa primaaaa
Sau pur si simplu o iei in gura laughing si ai scapat

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Acum depinde de situatii, normal fara prezervativ e 100% natural, dar ai putea sa folosesti durex fell thin care sunt prezervativ extrem de subtiri cu acelasi nivel de protectie

| Frank51 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Nu recomand feel thin laughing se rup in draci. Mai bine normal.

| NiculaiMarianTraian a răspuns (pentru Frank51):

Le folosesc de 1 an de zile si nu s-a rupt niciunul.