| Cineva797406016386 a întrebat:

Femeile când se masturbează simt mai multă plăcere ca bărbați? Sau e la fel (sunt curios și eu)

Răspuns Câştigător
| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Femeia poate simti placerea mult mai intensa decat un barbat.
Un exemplu ar fi analizeaza orgasmul unei femei si cel al unui barbat, al barbatului este de cateva secunde pe cand al unei femei dureaza pana la 1 minut...
Alt exemplu ar fi clitorisul unei femei are de 10 ori mai multi stimuli decat penisul unui barbat...

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu stiu ce răspuns să îti ofer, având în vedere faptul că nu știu ce simt bărbații.
În ce sens mai multă plăcere? Durata sau intensitatea?

| Cineva797406016386 explică (pentru Ofiintă):

Mai multă plăcere la intensitate

| Ofiintă a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Intensitatea variază in functie de nivelul excitației, dorință sexuală și de concentrare. Dacă nu sunt indeplinite conditiile, pot simții doar o eliberare/descărcare si nu neapărat o plăcere intensă. Dar variază de la femeie la femeie. Probabil unele ajung mai ușor in pragul plăcerii.

| Amelya02 a răspuns:

Nu, masturbarea este oribila. Nu e nicio placere. M-as masturba doar plătită, la videochat.

| mihai69 a răspuns:

Posibil, mai ales cele capabile de orgasme multiple.

| Sofer a răspuns:

Desigur ca da. Mai multa placere au de cât noi.

| Jonas94 a răspuns (pentru Sofer):

Depinde de la caz la caz. Sunt și bărbați care au orgasm, fără ejaculare.
Am trăit odată experiența asta. E ceva ce nu pot descrie decât printr-un singur cuvânt: Divin laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Crezi că le-a experimentat cineva pe ambele ca să le poată compara? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Asta nu ține de gen ci variază de la om la om, fie că ești bărbat sau femeie. Succes!

| Andresso a răspuns:

Cred ca da, nu vezi ca mai mereu țipă cand le vine orgasmul.

| Cineva797406016386 explică:

N-am bani să mă duc în Moldova

| GHEBOASA a răspuns:

Nu stiu, frate, ca si eu ma intreb asta...