| Dragosdoar a întrebat:

Femeile trecute de 40-50 de ani Imi zic mereu ca sunt un baiat frumos. Una contabila. Imi zicea mereu ''dragutule'' si o mama a unei foste colege de scoala imi zice ca m-am facut mai frumos decat eram. Dar de la fetele astea tinere care-mi plac mie nu vad asa mare interesu, l de fapt nu prea vad deloc.
Oare cand trec la menopauza considera baietii tineri cu trasaturi mai feminine atractivi? De ce se schimba asa chimia unei femei?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi doresc puta tanara in pat, eu am 30 si a pus una ochii pe mine in varsta de 41, foarte buna la pat, la oral si la gatit. Nu pun suflet dar rad toata ziua cand o vad. Ele considera un avantaj pentru ca avem putere in sex mai tineri si imaginea da bine cand iese afara cu noi. Asa fac in ciuda la alea de 20 / 25 cand ma vede cu tipa urcand in masina jajaj

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Una contabilă, una bucată contabilă, in ce limbă scrii?laughing

| Mosotti a răspuns:

Pai nu stim daca iti zice ca esti frumos in sens de iubit, sau in sens ca om la general!
Si sunt curios, astea de 40-50 s-ar cupla cu tine? Sau doar zic asa din gura ca esti frumos?

Alea tinere nu te plac, asta e clar.
Si daca nu te plac astea, in mod normal ar trebui sa nu te placa nici alealalte, insa daca te plac ca iubit la o adica, nu stiu ce sa zic.
Ori nu gasesc pe altii mai frumosi ca tine, si din lipsa de altceva, iti zice tie, nu stiu.

In general ce zici tu nu prea am intalnit, ori acel om e placut de femei la general, ori nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh catinel, tu le pui pe alea de 40 in aceeasi oala cu cele de 50? Hai mai da-o naibii de treaba! In alta ordine de idei, la fel cum pe astia de sex masculin pe la 40-50-60 ne tenteaza o bucatica de carne tinara, la fel si la duamne.

| SilentRain a răspuns:

Vezi că e manevra, tot urât ai rămas laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te văd ca pe copilul lor Și eu îmi numesc prietenii drăgălași etc, pentru că mi-e drag de ei, nu pentru că-s atrasă de ei. Drag în sens cât se poate de prietenesc. Am 25 și tipii sub vârsta mea mi se par copii, dar o femeie de 50 cu unul de... cât ai? N-ai 30 laughing Ești direct bebe în ochii lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare trasa de par concluzia ca te gasesc atractiv. Cel mai probabil se intampla sa trezesti in ele instinctul matern si atat.
"Dar de la fetele astea tinere care-mi plac mie nu vad asa mare interesu, de fapt nu prea vad deloc"
Suna ca si cand ai astepta sa initieze ele orice ai vrea tu. Daca e asa, nu e treaba femeii sa isi manifeste interesul fata de tine in felul asta.

| FOG92 a răspuns:

La ce fatau ai îți zic suta în mie ca fac mișto de tine laughing) ce importanta are ce spun niște femei care sunt trecute de 40 cata vreme fetele de 20 25 te vad nașpete, nu ești sănătos la cap

| intrebcenustiu a răspuns:

La fel mi se spune si mie happy
asta pentru ca femeile astea in varsta nu se uita la cati bani ai sau la masina, ca figurantele astea tinere.

| MrsHelp a răspuns:

Nu chimia se schimba. O data cu varsta femeile capata aceasta putere de a spune ce gandesc mult mai usor. Poate asta e explicatia la ce ti se intampla tie.