| Alexxiax98 a întrebat:

"Fetele care spun ca doar sufletul conteaza sunt ipocrite.". V-am citat din Ray. happy
Toata lumea crede la fel?

104 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai gasit si din ce mare filosof sa citezi

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Si tu crezi asta, serios

| RAY a răspuns:

Imi mentin afirmatia, ba mai mult ofer 100 de euro la orice fata care imi demonstreaza contrariul empiric,prin dovezi stiintifice nu vorbe goale pe internet, ce spuneti acceptati? logic ca nu, ca stiti si voi ca e vrajeala, cum se poate dovedi? simplu se masoara excitatia cauzata de anumite chipuri masculine, daca acele care eu spun ca sunt urate va excita am pierdut pariul

| RAY a răspuns:

în 7 Iulie 2015 | sofisis a răspuns:
Normal ca nu. Nu poti avea o relatie sexuala cu o persoana care nu te atrage din punct de vedere sexual, logic nu?
Si daca nu ai o relatie sexuala, nu se mai numeste ca esti intr-o relatie...se numeste ca esti amic/a cu acea persoana.
Categoric fizicul este primul la care ne uitam si abia apoi descoperim daca ambalajul e tot ceea ce e de acea persoana sau are si ceva mai mult.

Pe de alta parte nu as sta cu cineva strict pentru fizic. Poate asa...cateva saptamani, imi fac damblaua cu el si gata.

| RAY a răspuns:

Acum 12 ore | J0B0MAT a răspuns:
Dacă toată lumea ar crede ceea ce crede Ray, we are doomed.

sa intelegem ca si pentru doar sufletul conteaza, serios

| Drimmero a răspuns:

Se mint singure si doar atat, daca ar spune ca si sufletul ar conta, nu le-ar mai sari Ray in cap/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Este o totala ipocrizie manifestata un mod infinit de apocaliptic, atata ipocrizie nici Hitler nu a dat dovada cand iti scria iubirea fata de evrei

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa jignim pe nimeni pentru o afirmație.
E clar ca nu poti aprecia doar sufletul unui om pentru ca mai are si creier si multe alte chestii folositoare dar daca a încercat să scoată în evidență ca ne pasa foarte mult de aspectul fizic e gresit.
O femeie trecuta prin viața si care stie ce vrea va ști că un bărbat de viitor si de casa este cel cu bun simt,respectuos, matur, cu capul pe umeri, familist fidel, descurcaret dar nu neapărat nespus de frumos.In fine, oricum frumusețea nu e relevantă pentru ca ce imi place mie s-ar putea ca tie sa nu iti placa si invers.Plus ca un om ce iti pare la început urâte te poate face sa te îndrăgostește de el si prin alte mijloace si pe urma sa il vezi mai ok.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty tu simti scarba cand iti privesti iubitul?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu am spus ca simt scarba cand imi privesc iubitul nu exagera, dar cand ne-am luat nu era de loc genul meu fizic.L-am cunoscut pe parcurs si am vazut ca e un om de nota 1000, ne-am inteles bine, a stiut sa se comporte cu mine, ma respecta si iubeste iar treptat am inceput sa il plac si fizic.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Cum adica l-ai placut mai mult fizic in timp, nu inteleg, ori omul a slabit, ori ti-a imbunatatit fizicul, sau nu ti-ai dat seama de la inceput ca te atrage si ai aflat pe parcus =poate fi si asta o explicatie, am patit si eu asta naty

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Ori nu mai avea pe nimeni incat a fost nevoita sa se multumeasca cu acesta si in timp s-a convins singura ca mai bine de atat nu poate si si-a formulat in cap toate argumentele pentru care l-ar place si fizic. Apropo, ia si citeste "The Rational Male" de Rollo Tomassi.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

De ce întotdeauna daca tu crezi ceva sau ai o convingere vrei sa schimbi si gândirea si viața altuia.cum iubești tu nu o sa iubesc eu si invers cum si parerea ta nu e si a mea, deci obisnuieste-te.
Cred ca ti-am mai explicat de N ori ca nu am avut treabă cu fizicul omului, mi s-a parut un om ok dar nu pe gustul meu fizic.Eu aveam alt tipar in cap si am avut poate parteneri fix opusul iubitului meu actual asa ca nu am leșină cand l-am vazut prima oara. Dupa ce ne-am cunoscut treptat am inceput sa il privesc cu alti ochi si sa imi dau seama ca tiparul după care mergeam eu era prostesc si ca poate sa fie opusul atata timp cat ma iubeste si ne intelegem.Doar nu e monstru, are si el trăsăturile lui frumoase pe care eu atunci cand l-am cunoscut poate nu le-am văzut dar treptat analizând mai mult au început să imi placa.
Citeste numărul unu: https://1cartepesaptamana.ro/creierul-care-iubeste-sau-este-indragostit/

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Dacă vorbești despre mine te bagi in seama aiurea.
Nu ma cunosti sa stii cu cine puteam eu sa fiu sau pe cine puteam eu sa am. Daca tu te prostești ca si copii e problema ta, dar eu ma consider femeie nu fetita sa fiu dată pe spate sau lesinata ca vad o freza sau un mușchi pentru ca am trecut de la faza aia.Am avut o relație de 8 ani iar in timp am invatat de ce am nevoie, ce imi place si ce imi doresc langa mine si aia nu este o păpușă masculină ce da bine doar in poze.
Poate trebuie sa mai crești ca sa ști că bărbați se îndrăgostesc mai mult de fizic decat femeile, femeile se îndrăgostesc pe parcurs.Iar daca te uiti doar după fizic, ca sa fi tu cu ala mai smecher, mai freza esti copila nu femeie.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Te-ai aprins cam tare si nu ai negat ce am spus. Ai invatat pe parcurs sa accepti ca nu poti sa atragi anumiti barbati peste anumite criterii, si te-ai resemnat cu ideea, de asta ai ajuns sa iubesti ce ai, nu ce crezi ca ai putea avea sau ce considerai la acel moment ca ti se cuvine. Spui ca ai trecut de etapa in care sa fi data pe spate de muschi sau de freza. Strugurii acrii. Nu ai fost capabila sa atragi genul ala de barbat pe termen lung, genul cu multe optiuni. Asta nu inseamna ca e copil acel om, inseamna doar ca e indisponibil tie. E indisponibil astfel de om, astfel spui ca nu ai nevoie de astfel de om. Strugurii acrii. Stiu exact cum eram cand nu faceam sala si cum sunt acum cand fac sala, stiu bine ce priviri atrageam inainte si ce priviri atrag acum. Singurul motiv pentru care nu vrei papusa masculina, este pentru ca nu poti avea papusa masculina din varii motive: fie nu arati suficient de bine incat sa ma afisez prin oras cu tine, fie ai niste concepte si asteptari care m-ar descuraja sa petrec mai mult timp langa tine decat ar fi necesar.
Si te rog, lamureste-ma, de ce ar fi relevant pentru mine ca barbat o "femeie" si nu o "copila"? Abia astept sau aud raspunsul la asta.

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Da la varianta ca am vazut ce le poate capul unora nu te-ai gandit nu? Unde vezi tu ca am scris eu ca nu apreciez frumosul sau ca partenerul meu de viața este urat? Poate mie imi plăceau cei mai grăsuri si actualul are un corp mai atleti.Sau poate mie imi plăceau cei albi ca varul sau pistruiati si actualul nu are nici împrumutați si o piele de invidiat.De unde sti tu ce pot eu atrage sau ce nu?
Cred ca tu te-ai enervat si supărat ca in sfarsit cand te-ai dus si tu la sala sa dai pe spate fetele ai aflat ca nu toate se uita doar la mușchi tai.Si daca tu te-ai dus sa te faci "frumos" doar ca sa agenți fete nu pentru tine si pentru a fi mai sănătos si a te simti bine cu tine e trist.
Si iti mai pot spune o chestie, eu aleg persoana cu care ma inteleg si care ma iubeste pentru ca la un moment dat in viața oricât ar fi de frumos se schimba, îmbătrînește, se îmbolnăvește si nu vreau sa il las doar pentru ca eu am văzut in el frumusețea exterioară.
Te anunt ceva, si iubitul meu e frumos si arata bine dar eu nu l-am luat pentru asta.Iar tu cred ca ar trebui să faci diferenta intre fetele ce se uita la tine pentru ca esti frumos si fetele ce chiar vor o relație cu tine.Ca poti sa fi frumos dar altceva sa nu ai bun in tine, cum de altfel mai sunt oameni frumoși ce au si alte calități si ii respect mult pentru asta dar tu nu cred ca faci parte din categoria asta scuze.

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Si app, eu cu ray ne stim in mare parte, iar daca tot esti curios de cat sunt eu de urâtă intreab-l pe el ca el ma văzut.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Daca cineva imi spune ca iti ia zborul in loc sa cada spre pamant, nu ca vreau sa-i schimb nebunia din cap dar nu vad de ce sa il cred, repet nu vreau sa schimb gandirea nimanui, dar sa imi spuna cineva ca doar sufletul conteaza este o minciuna grosolana

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Acum inteleg de ce stai pe TPU, pentru doza zilnica de indignare si drama. Tocmai tu ai spus ca prietenul tau nu e nici pe departe nu este idealul tau dar te-ai convins singura ca-ti place, inclusiv fizic. Tot tu ai spus ca e om de nota 1000, te respecta si te iubeste. De asta vi aici sa-ti iei doza de indignare, pentru ca omul tau e mult prea cuminte, prea gentilom, prea linistit. Dar ce sa faci, mai bun ca el nu poti si stii si tu asta si nici nu iti bati capul sa cauti altceva din motive de comoditate si nici singura nu poti sta pentru ca probabil ai lua-o pe aratura fara cineva pe care sa te descarci emotional si care sa-ti ofere atentie zilnic, fix ca insulina.

Cand o muiere spune "n-ai de unde stii" e o incercare disperata a ascunde sau a dilua un adevar incomod spus la adresa ei. Cand tu imi spui mie ca nu te cunosc si nu am de unde sa stiu, stiu ca deja te-am ghicit si ca am zis un adevar incomod despre tine, iar acum incerci sa te scoti. happy Daca pe al tau iubit l-ai pacalit, pe mine nu ma pacalesti.

Apropo de mersul la sala. Repet, muierile care spun ca nu vor tip lucrat si cizelat fizic sunt alea care nu pot avea astfel de om. Strugurii acrii.

Ia lamureste-ma, cu ce sunt eu ca barbat mai avantajat de fetele care vor o relatie cu mine fata de alea care ma apreciaza pentru ca sunt frumos si lucrat?

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Citeste si tu "Banchetul" lui Platon, ca tot vorbim de carti.
Are rost sa-l comparam pe Platon cu Rollo Tomassi? Nu cred.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Ce legatura au unul cu celalalt? Platon cu filozofia, Tomassi cu realitatea.

https://www.youtube.com/watch?v=vblot9RiULI

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

laughing Chiar mi-a placut, m-am uitat la tot.
Regula 3: Daca te face sa astepti dupa sex, nu merita. - Acum stiu de unde le-ai preluat laughing

Frumoasa prezentare, se incearca o expunere logica care e de fapt destul de reusita. Ceea ce face nula aceasta prezentare este faptul ca iubirea nu e o stiinta. In rest, a fost captivant. O sa raman la Platon si Hugo ai mei, dar daca mai ai materiale ca asta, da-mi si mie, sa inteleg si alte puncte de vedere.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Cartea lui Tomassi e doar scoarta. Daca tu crezi ca doar pe asta ma bazez, te inseli amarnic. Cartea lui Tomassi am citit-o anul asta si e doar inceputul. Dar nici macar ce zice Tomassi nu se compara cu revelatia care am avut cand am urmarit astea:

https://www.youtube.com/watch?v=SddZvNQOuFw
https://www.youtube.com/watch?v=BR79efFN_rY

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tine de 2 chestii:
Noroc si potrivirea de caracter, noroc pentru ca a nimerit-o intr-o perioada a vietii când cauta altceva. Un barbat care poate face o familie.

Asta nu poti tu sa intelegi, tine de atasament, nu a fost atras de el foarte tare fizic prima datã, dar in timp au format o relatie, ce e asa greu de inteles?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti o persoana cu o gandire magica

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

"She's not your girl, it's just your turn" laughing

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

"Love is a portion of the soul itself, and it is of the same nature as a celestial breathing of the atmosphere of paradise." - Victor Hugo
Am zis sa te las si eu cu ceva. happy

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

"men love idealistically, women love opportunistically" - Rollo Tomassi
"men care about content, women care about context" - Rollo Tomassi
"trust women, to be women" - Rollo Tomassi
"women hate beta simps so much they undertake soul-crushing jobs and careers just to have the financial independance to f*uck and reproduce with the alpha asshole" - Rollo Tomassi

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Dar nu am zis ca, contează doar sufletul mai este si caracterul, gândirea.Tot ce spuneam eu e ca poate sa vina atracția fizică și pe parcurs nu e neapărat de la început.

| Catrice a răspuns:

Care filosof internațional e Ray ăsta? rolling on the floor
Sau o fi vreun guru de care nu au aflat mulți?! thinking
Sau e porecla lui Bebe sexologul?!

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Tu vrei sa spui ca doar sufletul conteaza?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Normal.
La ce bun un tip six pack, pectorali, bicepși, tricepşi, рulicepşi... dacă se poarta ca un măgar?!

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Tu asta ai inteles din afirmatia mea? laughing laughing ca doar fizicul conteaza, eu am afirmat ca fetele care spun ca DOAR sufletul conteaza sunt ipocrite, conteaza ambele ca doar nu ti scarba de iubitul tau cand il privesti sau mergi pe strada cu el

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Pai din acel DOAR reiese că NUMAI sufletul contează, nimic altceva.
Și de ce ar fi asta ipocrizie?!
Oh, stai, deci alea urate spun despre suflet.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Si doar sufletul conteaza? fi sincera, nu conteaza atractie deloc? nu alea urate spun despre suflet, alea ipocrite

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Evident.
Dacă tipul e arătos (nu neapărat din descrierea anterioara) și înjură, țipă, lovește, cu ce ar fi bun fata de unul... cum ii spuneți voi... fără sex-apeal, mic de statura, cu niște șunculiţe, dar care te tratează cu respect?

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Faci niste generalizari aiurea, cei urati sunt sfinti, cei frumosi sunt rai, vrei sa ma contrazici cu sofisme, ipocrizi feminine

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Sunt o femeie ipocrita, asta e laughing
(Relatări din seria "Experiente feminine personale nelimitate")

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Nu am afirmat asta, dar a spune ca doar sufletul conteaza da e o ipocrizie

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Subtilități laughing

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mai, Ray, nu stiu daca te-ai uitat vreodata la Two and a Half Men, dar e ilustrarea conversatiei de aici. laughing

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Fiecare intelege, se simte cum doreste, pentru mine oricine care afirma aia da e o ipocrita, nu ascund asta, te credeam diferita dar na asta e

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Si eu o credeam diferita. laughing

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Asta e, rămâi singurel broken heart

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ba da, dar hai sa fim seriosi ala arata hot

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Decat cu ipocrite mai bine singur, dar, sunt si fete serioase, sincere

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt sigur la care te referi. Charlie sau Walden? laughing
Voiam sa subliniez ca Alan si Charlie sunt tipurile de barbati de care vorbim si noi. Walden e un fel de print pe cal alb, ca el e si bogat, si frumos si are si caracter. Dar sa vorbim de ceilalti doi.

Alan e falit si e considerat nu foarte atractiv, dar le iubeste. Charlie e bogat si e considerat atractiv, dar le fufu si le lasa. Pune-te in situatia unei femei, ce ai prefera?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ala hot care stie sa faca sex nu un plictisitor urat

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Deci ai vrea sa te foloseasca si sa te lase?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Lasa-ma bre cu folositul, ne satisfacem placerile impreuna si eu il folosesc si el pe mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma omule tine de perfectionate, care stie sa le combine indiferent daca e hot sau urat, degeaba aratã hot (atrage) dar pana la sex e Cale lunga.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule nu exista perfectiune

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am gandit 2 minute de ce e bine sa arati pesedist (hotz) si abia apoi m-am prins ca te refereai la sexy. laughing

| Catrice a răspuns:

Jivină, ți-ai uitat botnita acasă?!

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă toată lumea ar crede ceea ce crede Ray, we are doomed.

| mentholinks a răspuns:

Daca tu imi juri din toata inima ca ai sta cu unul din acesti baieti, https://www.thepoc.ro/top-20-fotografii-cu-cei-mai-urati-barbati-din-lume/, daca ar avea un suflet si o inima si un caracter de aur atunci te cred ca pentru tine doar sufletul conteaza.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Nu doar ea si toate care au raspuns ar sta cu orice barbat indiferent de fizic

| Plato a răspuns:

Nu, nu toata lumea crede la fel.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deci tu ai sta si cu o baba de 90 de ani, misto

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ma indoiesc c-am zis asta.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Mincinosi nu spun adevarul niciodata, nu stiai

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pai fetele isi doresc asa un baiat educat, curajos, frumos, amuzant, inteligent, gentleman, elegant, respectuos, calculat, intelept, cu experienta, carismatic, cultivat (sa aiba cunostinte vaste in mai multe domenii) mai pe scurt MASCULUL ALFA s-au baiatul visurilor ei. Bine ca acum depinde si de coeficientul de inteligenta (IQ-ul) al baiatului si mai trebuie sa il aibe si pe acel "vino in coace" cum spun fetele.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

In sf cineva care e sincer, asa e man

| OrdanKarris a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

1. Daca iei de buna ce zice muierea si nu te uiti la ce face muierea efectiv, deja ai pierdut! Muierea spune multe, face putine si ce face, face exact pe dos fata de cum spune.

2. Muierea NU este o creatura rationala. Este una emotionala. Muierea face totul bazat pe cum se simte in acel moment si nu cum e corect, rational si onorabil.

3. Muierea va plange rauri si fluvii intregi ca vrea un barbat bazat pe lista ta, iar in final, va alege exact pe dos. Muierea nu stie ce vrea, trebuie sa i se spuna ce sa faca si chiar si ce ar trebui sa-i placa. O muiere care e interesata de tine, se va mula pe preferintele tale, ca un cameleon. In schimb daca alegi sa urmezi muierea, pregateste-te de ce-i mai rau.

4. Muierea cu "doar sufletul conteaza" spune asta pentru ca si ea stie ca nu poate concura cu alte muieri, poate mai tinere ca ea, mai suple decat ea, mai prospatura decat ea. "Sufletul conteaza" cand muierea care spune asta incearca sa convinga barbati suficient de naivi si creduli ca atractia fizica nu conteaza, pentru ca ea este perfect constienta ca nu exista asa ceva in cazul ei. Mai pe scurt, e o capcana.

5. Barbatul visurilor ei zici? Vise. Acel om nu exista si chiar daca prin absurd ar exista, muierea ar alege ori un individ total opus listei tale, ori ar alege acel om perfect, dupa care s-ar plictisi si ar necesita ceva si mai sus. E suficient sa iei exemplul lui Jeff Bezos, daca stii cine-i ala.

6. Barbatul iubeste idealistic, femeia iubeste oportunistic.

7. https://www.youtube.com/watch?v=vblot9RiULI

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Viata e de rahat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fetele care au un IQ de peste 120 spun ca "doar sufletul conteaza". De ce? pentru ca au trecut prin viata si au intalnit tot felul de specimene si le-a venit mintea la cap de aia spun asta.

| doctorandus a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

IQ de 125 poti avea si la 12 ani.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru doctorandus):

Am zis si eu asa metaforic vorbind.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De obicei fetele care spun ca "doar sufletul conteaza" pot fi sincere nici pe departe ipocrite, bine poate alti carnati pot interpreta altfel lucruriile. Dar atunci cand o fata se lasa greu si la un moment dat devine sincera il face pe baiat sa isi concentreze atentia numai asupra ei, baiatul realizand ca ea la incercat/testat.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da, toată lumea.
Am căutat întrebarea pe toate site urile din toate țările și toți au răspuns în cor "Da, credem la fel, toți suntem la fel!", nu înțeleg întrebarea ta, normal că toată lumea crede la fel, credeam că toți știu asta straight face

| PersonajFictiv a răspuns:

Contează pentru fiecare intr-o anumită măsură.
Pentru unele 50%, pentru altele 70%, 20%, 10%, etc.
Cu cât procentajul este mai mic cu atât femeile sunt mai rare ( fără materialiste ).
Să zicem că pentru o tipă nu contează deloc dar o asemenea tipa e extrem de rară, una din 1000.
"Doar sufletul contează "( e o generalizare) -> e ceva fals, pentru că dacă era așa orice femeie trebuia să iubească doar sufletul.
E adevărat doar pentru o tipă din 1000, iar restul din păcate ori sunt mincinoase ori ignorante neavând idee despre ce vorbesc, poate și ipocrite.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Iti garantez eu ca alea care spun ca nu conteaza de fapt se refera la sufletul cu buzunare mari si pline, cum sa stai cu un om care nu te atrage deloc,stai din mila,scarba,eu cred ca e ceva logic sa simti ceva,ca doar nu stai asa din plictiseala,dar vezi fetele de aici pun accent doar pe suflet,ele nu ar alege un Ronaldo vs un sarantoc, urat, sigur ca nu, de asta dorian popa are un milion de
like urii la ce muzica canta sa fim seriosi, il manca de viu fanele, toate i stiu sufletul

| OrdanKarris a răspuns (pentru RAY):

Parca vad ca-l preseaza pe al ei iubit sa mearga la sala. Presimt asta happy

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Am văzut cum vorbești despre femei si mi-am dat seama ca nu are rost sa ma obosesc scriindu-ti pentru ca stiu genul tau si si nu are rost sa o ținem pana maine.
Nu fortez pe nimeni sa meargă la sala pentru ca noi muncim sa ne facem un viitor nu frecam menta.Si stai linistit ca am avut iubit ce făceau sala si mai pot avea dar nu am de ce sa iti demonstrez tie pentru ca e pierdere de timp cu cineva ce nu face diferenta intre a te da mare cu cel de langa tine si al tine de trofeu si a iubi, a avea o relație.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu,nu ati spus asta fetelor,ati spus ca fizicul nu conteaza deloc,imagineazati sa vada un iubit asta,sa te intrebe ma tu ma vezi atractiv la care voi = ma atrage sufletul din tine,cum ar fi noi sa spunem cand voi va plangeti ca v-ati ingrasat,stii honey sufletul conteaza sa vezi ce palme iti iei, voi ati afirmat ceea ce am afirmat eu nu e adevarat, pai ce facem, aseara sa aflu ca una tot asa cu sufletul conteaza imi spune ca a avut aventuri cu baieti hot =misto deci in cazul lor doar fizicul a contat, cum sa spui unui baiat stau din mila cu tine, eu nu as putea sa stau cu un om fara sa simt ceva, ceea ce ma duce cu gandu la materialism asa zis suflet = banii, se stie ca multe femei sunt materialiste

| OrdanKarris a răspuns (pentru Freya1):

Poti avea sexual unul care face sala, clar. Dar imi vine greu sa cred ca esti capabila sa convingi acel om care este dorit de alte muieri cu disperare, sa renunte la acele muieri ca sa fie intr-o relatie exclusiva cu tine, unde tu ai sa-l sacai toata ziua, ai sa-i storci nervii asteptand atentie, va trebui sa renunte la libertatea sa pentru planurile tale.

Deci sa inteleg ca nimic in afara de planurile tale, reprezinta "frecare de menta". Cum ramane cu planurile mele ca barbat? Daca ceasul tau biologic ticaie, de ce trebuie eu sa-mi schimb planurile pentru ca ai tu o urgenta si o graba? Eu nu am ceas biologic, nu ma grabesc. La 29 de ani, distractia abia incepe fata mea. La tine se cam termina. happy

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ma sa stii ca te duce mintea

| Freya1 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pai uite ca asa cum sunt băiatu meu am o relație stabilă, m-a luat cineva, ma cerut de nevastă, facem casa si ce sa vezi băiatu meu si iubitul meu are 29 de ani si nu il forțează nimeni sa se însoare, sa renunte la planurile lui si sa fie cu mine ca nu l-am forțat să stea 3 ani cu mine sau sa ma ia de nevastă.
Nu toti gândim la fel iar eu nu am mai vrut sa o lungesc cu tine pentru ca dai dovadă de misoginism si nu are rost sa o dam in cearta si jigniri ca nu de aia sunt eu pe TPU sa imi bat capul cu tine.
Dar uite ca fara sa ma vezi sau cunosti ti-am atras atenția tie frumosul musculos sa intri in polemici cu mine.De nu as fi importantă pentru tine ai fi încheiat discuția.

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

"unde tu ai sa-l sacai toata ziua, ai sa-i storci nervii asteptand atentie, va trebui sa renunte la libertatea sa pentru planurile tale."
De ce crezi ca asa e? Sau de ce vezi atat de negativ o relatie?

| Endoryus a răspuns:

Mincinoase, poate. Daca ar fi asa aia cu sufletu mare dar care sunt urati, nu ar mai fi singuri. Daca chiar ar conta sufletul asta. Dar nu mai conteaza asta de ceva timp.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Depinde. Nu a disparut complet, te asigur.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Stiu. Dar unde sunt tipele astea? Ca nu prea le vezi. Vezi doar stricaciuni in mare parte. Genul ala de fete "la locul lor" prefera sa stea doar in casa ( in cel mai bun caz poate muncesc ) si... Ce? CUm sa le "descoperi"? Cum imi zicea mie bunica candva " Iesi afara, intalneste fete, nu o sa vina vreuna la tine la usa special". Asa si cu fetele astea. Nu ma refer acum la petreceri sau rahaturi de genul. Dar stai. E secolul 21. Mor fetele daca le bagi in seama pe strada. Sau daca esti mediocru ( ma refer acum la cum arati). Toate se fac online. Praf si pulbere.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Le "descoperi" unde muncesc, fac voluntariat, sau unde mai merg.
Nu exista sa fii mediocru. Pentru cineva poti fi hidos, pentru altcineva zeu. Frumusetea e in ochii privitorului.
Cu alea e o misiune mai grea. BMW-ul nu mai e suficient, synthol-ul din brate nu le impresioneaza, asa ca multi incapabili sau tauri comunali prefera varianta usoara, tarantula de club.

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Omul e asexual

| Raven a răspuns:

Asta e la fel ca ''Bărbatul trebuie să fie un pic mai frumos decât dracul'', o auzeam la niște colege, i-o spuneau uneia care se ducea la întâlnire cu un tip,''urâțel'', cum s-a exprimat ea, faza era că toate care o spuneau aveau de fapt soți arătoși.
Fetele visează la un tip cu sufletul de aur dar speră, în secret, că sufletul ăla e în trupul lui Kostas Martakis laughing

| RAY a răspuns (pentru Raven):

Buna asta, likee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți cu un iq mai mare de 100 da, asta cred.
Ps. Eu nu cred happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu crezi ca ca doar sufletul conteaza, serios, pana acum erai cu unu cu ochii verzi, acum spui ca ai sta si cu cel mai urat barbat din lume

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mai citește odată răspunsul meu. Poate te prinzi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fundita din partea mea, esti singura fata sincera de aici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura modalitate sa nu te faca ipocrita Ray e sa-i dai de inteles ca conteaza doar aspectele superficiale.Astfel te numeste sincera si te Lauda pe tot TPU-ul, scapi de el rapid asa.Asa ca mai bine esti ipocrita cu el. Pentru a nu te face ipocrita.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule si pentru tine doar sufletul conteaza, serios?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura modalitate sa nu te faca ipocrita Ray e sa-i dai de inteles ca conteaza doar aspectele superficiale.

nu e adv asa ceva,dar, sa spui asa ceva e ipocrizie, eu sunt de acord ca si personalitatea conteaza, inteligenta, dar sa spui ca doar fizicul asta e o minciuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce vreau o bucata de carne. Sau mama la copii mei.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce argument e asta? deci nu conteaza sa te atraga, sa simti ceva, tu ai nevoie doar de cineva cu care sa stai asa din plictiseala, lasa-ma cu ipocrizile astea masculine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Conteaza unele chestii. Ai inteles gresit, ca mascul trebuie sa stai cu una care nu simti prea multe, sau cel putin sa simta iubire iubirea ea pentru tine decât simti tu pentru ea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule tu stii sa citesti in limba romana?
"Fetele care spun ca doar sufletul conteaza sunt ipocrite.". V-am citat din Ray.

tu stii ce inseamna in lb romana cuvantul doar? ai habar ce inseamna, pentru ca acum scrii conteaza ambele, omule nu exista ambele cand scrii doar, omul are DOAR o singura viata =DOAR INSEAMNA CEVA UNICAT, poate insemna ceva la singural nu la plural

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E cu subânteles ca Conteaza si alte alte chestii. Tu când esti cu o fatã ii spui ca stai cu ea pentru cum arata? Nu pentru ca se simte prost un obiect sexual. Si tu ramai singur o viata intreaga.
La fel si invers nici ea nu-ti spune ca sta cu tine si din interese, deoarece te-ai simti prost. Un obiect material

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde ai ajuns acum obiect sexual, omule nu stai din scarba cu un om, trebuie sa fie o atractie

| OrdanKarris a răspuns:

Cand o femeie spune ca doar sufletul conteaza e clar ca femeia aia vrea sa ascunda imperfectiuni atat fizice cat si de ordin mental. Vrea sa fraiereasca barbati sa ignore faptul ca ele sunt: grase, urate, babe, narcisiste, psihopate, bipolare, borderline, toxice. "Sufletul conteaza" cand femeia isi pierde avantajul puterii sexuale, pierde in fata altor muieri, mult mai tinere, mai apetisante, mai prospaturi. Muierile cu "sufletul conteaza" sunt resturi!

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Bravo,super like, e vorba de ipocrizie grosolana, nu negam importanta personalitati, dar doar sufletul conteaza este o minciuna, unde mai e chimia aia, atractia aia

| NeaNicu78 a răspuns:

Fiecare fata ( om, persoana) are dreptul sa creadă și să gândească diferit până la proba contrarie, sa dau un exemplu : ea alege un bărbat că are acea atracție sufletească și i se potrivește mănușă sufletului ei dar în pat au probleme și ei îi provoacă dezamăgire ( ce crezi că se va întâmpla?), O să-și caute placerea in compania altuia? Sau o sa se despartă?, Faptele o sa fie diferite în funcție de persoane ( nu suntem la fel), deci unele idei, citate ce nu sunt valabile pentru toți, să aveți o zi frumoasa și să auzim numai de bine.

| RAY a răspuns (pentru NeaNicu78):

Omule e vorba de doar sufletul