| ALex2oo7 a întrebat:

Fetele, cat conteaza la voi frumusetea exterioara dar cea interioara?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Frumuseţe exterioară? Aspect? Aşa se definesc băieţii care umblă din floare-n floare şi în final rămân doar cu o reputaţie proastă.În schimb,un băiat cu suflet nobil poate să impresioneze o fată prin a fi el însuşi şi nu pentru că " are tati bani şi avem maşini luxoase şi bani ".O fată trebuie cucerită prin naturaleţe şi nu prin bunuri materiale. Băieţii de bani gata tratează lucrurile superficial,tratează fetele ca pe obiecte de uz personal.Tu eşti băiat şi înţelegi mai bine ce spun...Dar ţine minte ce spun acum : Un suflet nobil nu va putea fi compensat niciodată,nici cu toată averea de pe globul pământesc. Dacă cineva te iubeşte pentru ceea ce eşti,aşa cum eşti,pentru că eşti tu însuţi,ai atins fericirea supremă, te poţi considera norocos.E oribil să vezi că persoana de lângă tine te minte pentru interese ascunse, cu un singur scop.Decât să stai lângă un băiat care vrea doar să ajungă în patul tău,iar apoi să plece de lângă tine,e mai frumos să ai lângă tine un băiat cu un suflet mare care te iubeşte necondiţionat,te respectă,te apreciază, dar cel mai important, care îţi oferă protecţie şi siguranţă.

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru mine mai întâi vine frumuseţea interioară şi abia după cea exterioară. Iar fără prima a două nu mai are nici un farmec, nici o importanţă.
Numai bine!

| Flav a răspuns:

Eu inteleg ca esti complexat, dar chiar vrei raspunsuri sincere aici?

| Castiel a răspuns:

Frate nu sunt fata,dar din ce am observat eu,chiar daca unele zic ca nu conteaza cea exterioara ci cea interioara,este asa... nesimtire curata adica te mint pe fata ori nici ele nu stiu ce vor, normal ca daca este un dala care nu se imbraca cu cine stie ce haine de firma, nu-si trage o freza si etc+ca atunci cand 2 oameni se intalnesc, ei simt ATRACTIE nu iubire, asa ca nu poti spune ca cea interioara exista! intelegi tuhappy

| bianca9422 a răspuns:

Pentru mine personal conteaza ambele

frumusetea exterioara pentru ca nu poti merge cu unul sa iti fie rusine cu el.

iar cea interioara intr-o masura mai mare,pentru ca,e cel mai important sa fi inteleasa, iubita, respectata.

degeaba esti cu un om foarte frumos daca nu te intelege si are niste defecte care nu pot fi trecute cu vederea

succes happy

| VadTot a răspuns:

Salut prieten iti raspund eu si cu otate ca nu sunt fata iti spun Concret si sigur ca frumusetea exterioara conteaza cel mai mult dar cel mai mult in ziua de azi conteaza Frumusetea si Grosimea Buzunarului si cit esti de dotat intre picioarelaughing)))))))

| deea89 a răspuns:

Pentru unele frumusetea exterioara este pe primul lor.La mine e invers.Cea mai importanta este frumusetea interioara.Ca degeaba imi iau eu baiat frumos daca este un fustangiu, nu stie sa se comporte cu o fata, o bate, o face in toate felurile si chestii de gen.Cel mai important, consider eu pentru o fata cat si pentru un baiat este cineva cu care se inteleg bine, sa se iubeasca, si sa se simta ei bine impreuna ca lumea nu conteaza.Lumea nu a contat niciodata si nici nu va conta, cel putin pentru mine! Ca eu nu sunt cu lumea sau nu traiesc cu lumea in casa, nu lumea ma poate face fericita! Nici frumusetea exterioara nu este de neglijat suta la suta, dar asa importanta nu este. :*

| Brandusha16 a răspuns:

Degeaba e frumos daca cu mine se poarta urat, nu ma respecta si nu ma iubeste. Deci => frumusetea interioara (nu zic sa stau cu un bocciu, dar nici cu unul frumos ca acela inseala repede)

| Laya a răspuns:

Nu e chiar asa. Conteaza si frumusetea exterioara, pana la un punct. Desi, daca as spune ca mi-a placut un baiat care avea un hadicap, foarte putini m-ar crede (nu avea o mana si la ochi se observau cateva defecte). Depinde de fata, depinde de ce vrea ea, de ce asteptari are. Daca o fata vrea sa atraga privirile pe strada, e normal ca-l va alege pe cel cu muschi si BMW, dar daca vrea sa fie iubita, respectata, rasfatata, il va alege pe cel care-i va oferii lucrurile astea fara sa clipeasca.

Si mai e si vorba aia: "Nu-i frumos ce place lumii, e frumos ce-mi place mie!"

| andreeakenthigh a răspuns:

Da, mai, conteaza cel mai mult. imi pare rau pentru tine, sincer, dar asta e.
toate fetele viseaza la un baiat frumos, zvelt, atragator:X

| ALex2oo7 explică:

Ha,complexat de ce? chiar nu-s complexat, se pare ca unii o luati in ras... pentru mine ii doar un sodaj tongue

| AlinElle89 a răspuns:

Primul pas cand vezi o persoana te atrage aspectul fizic,iar abia dupa cel interior...
Conteaza mult frumusetea exterioada, dar degeaba e frumos(a), iar dupa vezi ca este foarte prost(a)... Pentru mine e 50-50%...
Poate sa fie cel mai frumos, daca nu are ceva in cap si nu se comporta frumos,, adio''.
Frumusetea exterioara e trecatoare. Foloseste'o cat poti.

| 93ely a răspuns:

Cea exterioara conteaza mai mult.adica acum sa fim seriosi toti ne indragostim d frumusete nu de suflet...cu timpul conteaza si cealalta parte :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde foarte mult de la caz la caz.
Prima impresie e foarte importanta.
Si prima impresie reiese din aspectul fizic si dupa din comportament.
" Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva. ", spune multe nu? Asta e realitatea.
Si chiar nu stiu cat de mult conteaza frumusetea exterioara pentru mine, nu pot da un procent ca sa le pun pe cele doua in balanta.
Mi s-a intamplat de multe ori sa ma indragostesc de caracterul persoanei pe net, fara sa vad o poza, ii iubeam caracteru.
O data, am vazut profilul unui baiat [era foarte frumos dar nu mi-a placut ] dar am vorbit cu el de mai multe ori si a inceput sa imi placa, avea un caracter superb.
Si roata se poate intoarce, sa imi placa doar aspectul pentru ca el este gol in cap blushing. Si ce rost ar avea sa iti bati capu cu el, e cum ai canta la surzi.

Si mai e ceva, doi oameni pot privi acelasi lucru dar sa nu se uite in acelasi loc. Asa si cu frumusetea asta, unii o vad in tine, unii nu. Pentru ca sunt persoane diferite, cu caractere diferite si mofturi diferite happy.