| ilovesluts a întrebat:

Fetele se masturbeaza? Adica tot aud baieti ca se masturbeaza si chestii din astea dar eu sunt fata si nu cunosc alta fata sa fii facut asa ceva sau toate fetele fac si nu spun, vreau sa precizez am 15 ani si vreau raspunsuri doar de la fete nu si de la baieti sau baieti cu conturi cu nume de fete. Funda pentru cel mai sincer raspuns.

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Eu da, o fac. Sincer, consider ca este o modalitate foarte practica si placuta de a-ti cunoaste propriul corp, de a-ti gasi si exploata punctele erogene. Prietenul meu e mult mai sigur ca face ceea ce trebuie cand stie ce imi place. Iar ca el sa stie ce imi place, in primul rand trebuie sa stiu eu, nu?

8 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Da, se masturbeaza si in plus ele nu recunosc. Si faza nasoala este ca o fac si mai des ca noi, si mai mult...si dupa compara rezultatele obtinute cu mana singura cu ceea ce ofera partenerulwinking

| cupcake02 a răspuns:

Toata lumea o face. Daca pana acum nu ai facut-o, o vei face si tu mai incolo. Nu e nimic greu sau jenant, poate o sa iti faci curaj mai greu la inceput, dar e placut.

| Mayar a răspuns:

Pai sunt unele care au facut sex, si atunci se masturbeaza atunci cand nu o pot face cu partenerul, altele care nu au facut sex nu se masturbeaza, sau sunt unele, care, chiar daca au facut sex, ele de fapt au facut - dragoste, astfel incat nu se masturbeaza, punana accent numai pe placere ca niste curvulitze

| Madalina066 a răspuns:

Da, dar refuza sa recunoasca.

| ilovesluts explică:

Multumesc de raspunsuri chiar nu stiu la cine sa dau funda dar dupa mine funda e doar o prostie aveti respectul meu si admiratia pentru raspunsuri.

| פרנקו a răspuns:

Eu sunt baiat am 17 ani + si sunt convis, am cercetat si citit si intrebat. sunt fete care se masturbeaza si de 4 ori pe zi, dar nu de la varsta asta de 15! Cu sinceritate, mewinking

| LexuKrys a răspuns:

Salut! Ma scuzi ca sunt baiat si ma bag, dar toata lumea o face happy E ceva natural si da sunt fete care practica acest (sa il numim) sport. Scz ca m-am bagat (uni oameni nu recunosc ca o fac, le e rusine)

| Nemuritorul007 a răspuns:

Frate, nu mai aveți demnitate? Pentru băieți: mai bine vă duceți și agățați fete prin localuri ieftine sau vă duceți la prostituate decât să vă masturbați...iar pentru fete: încercați să vă păstrați demnitatea.
Auzi tâmpenii că e ceva normal... puneți mâna pe un atlas de medicină sau o lucrare de psihologie să vedeți că masturbarea este o deviație la fel ca și homosexualitatea.