| Lovelypeaches100 a întrebat:

Fetele trans, la operatia de schimbare de sex, li se indeparteaza si prostata? Sau o mai au?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

O mai au;) la fel cum au si ADN de barbat;)
The prostate is rarely removed during SRS surgery. The main reason for this is the difficulty and safety of the procedure. The prostate is (doughnut-like) near important nerves and blood vessels. Removing the prostate could risk damaging these nerves or bladder during what is already a complicated surgical procedure therefore the preferred option is to leave it in place. Prostate cancer risk is significantly reduced in comparison to males not receiving estrogen therapy. Have the prostate examined once a year is recommended.
http://library.transgenderzone.com/? page_id=1693

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Care 'fete'? Alea numai fete nu sunt. Fara sa fiu rautacios, ci doar realist, nu se va compara niciodata o persoana de genul cu o femeie, dar niciodata, oricate operatii si-ar face, naturalul bate orice manevra artificiala.

Din cate am auzit cica li se pastreaza prostata

| Lovelypeaches100 explică (pentru Drimmero):

Sunt si ele fete...

| Drimmero a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Si aceste 'fete' sunt baieti de treaba

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Vad ca iei femeile trans la mișto. Nu trebuie să aibă menstruatii ca noi sau sa faca copii ca sa fie femei. Operatiile in ziua de azi pot imita perfect sexul dorit. Oricum nici noi femeile nu suntem perfecte si acceptăm asta, nu trebuie să ne ia nimeni apărarea. Sexul nu e determinat la nastere, ci e clasificat de societate, însă nimeni nu se naște perfect din punct de vedere sexual.

| Drimmero a răspuns (pentru Dana1999):

Lasati vraja marii, o femeie adevarata esti cand te nasti biologic, trebuie sa fim realisti, nu sa o dam pe sentimentalisme si iluzii. Cum o fi femeia, imperfecta,, dar o voi prefera in detrimentul celor trans.

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu o vei prefera, dar oamenilor nu le pasa ce preferi tu.

| Drimmero a răspuns (pentru Dana1999):

Indiscutabil, dar ceea ce nu inteleg eu e interventia ta cand nu-si avea rostul.

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Intervin cand vreau, trebuie sa ti se ceară permisiunea?

| Drimmero a răspuns (pentru Dana1999):

Inainte sa vii cu o interventie ar trebui sa ai ceva util de spus, nu sa spui balarii. Cam suparata tu pe viata

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Hai ca deja imi dai lectii si ma cataloghezi aiurea.

| Drimmero a răspuns (pentru Dana1999):

M-ai pus in pozitia de a te judeca din prima, nu am facut-o de capul meu.

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Cata victimizare. Ai facut o din capul altcuiva, nu al tau, asa e.

| Drimmero a răspuns (pentru Dana1999):

Habar n-am ce e cu tine, vad ca e cont nou, iar de obicei conturile noi sunt cele mai suspecte pentru trolling, cauta alte persoane pentru bascalie de 2 parale

| Dana1999 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu trebuie să mi răspunzi neaparat. Da ti voie să nu mi mai scrii.

| Vikaa a răspuns:

Fetele trans li se taie penisul si li se face crapatura, dar desigur scapa de problemele specifice barbatilor, dar naspa de ele ca trebuie sa isi bage niste obiecte anume ca sa mentina vaginul deschis daca nu au o viata sexuala activa.Dar daca fac sex zilnic nu ar fi o problema.

| Dana1999 a răspuns:

Nu li se taie penisul si nu li se face nicio crapaturalaughing
Nu se scoate nici prostata! Ea ramane acolo. Cine nu stie nimic de operatia de schimbare de sex sa caute pe Youtube sa vada cum se face.