| anonim_4396 a întrebat:

Fetele, vreau si eu niste sfaturi, va rog. Care ar putea fi cauza faptului ca ma doare atunci cand fac dragoste cu iubitul meu? Mi-am inceput viata sexuala impreuna cu el de mult timp. Avem de fiecare data un preludiu lung. Voi merge si la ginecolog dar pana atunci as vrea sa-mi spuneti daca cineva a fost in situatia mea si ce as putea face. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate ai o anexită de care nu știi. Ea poate da durere în timpul actului sexual.
Un control ginecologic, un ecograf pelvian pentru investigații și tratament.
Cu plăcere.
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Nu stiu ce ar putea fi, poate ai facut vreo infectsie sau ceva.Nu iti putem spune clar, cel mai bine e sa te duci la ginecolog.

| foxi a răspuns:

Nu e normala durerea, mergi la medic!

| Pacala a răspuns:

O singura solutie: ginecologul. Poate fi, de exemplu, o rana in interior.

| marsy a răspuns:

Du-te cit mai repede la ginecolog. nu e cazul sa amini. e sanatatea viitoarei mamici! Eu am avut dureri in timpul actului sexual. erau dureri mari. in abdomenul mic si am avut o rana pe col! tu nu ai indicat clar ce durere. de cit timp. sa speram sa nu fie vorba de rana! succese!