| amyamy a întrebat:

Fetelor ajutati-ma! Iau anticonceptionale din luna mai al acestui an. Pt ca doctorul mi-a gasit ceva chistulete si mi le-a recomandat.Problema e ca pana acum nu am avut nici un fel de probleme, Si saptamana trecuta marti am luat ultima pastila din folie, si trebuie sa reincep miercurea aceasta.Problema e ca astazi e marti si nu prea mi-a venit ciclul sad Adica de 7 luni imi venea tot in a 3-a zi, adica vinerea, ei bineacum vineri nu a fost nici un semn, pana sambata cand credeam ca mi-a venit caci a inceput sa curga putin de dimineata, apoi a contiunat chiar foarte putin, duminica inca o mica pata, luni nimic ...astazi e marti, maine trebuie sa incep folia si nu mi s-a mai intamplat asa ceva de cand iau pastile, adica imi venea vineri si tinea pana luni, in conditii normale, acum parca s-a chinuit ca imi vina 2-3 stropi acolo si nu inteleg cei baiu.Adevarul e ca vineri de dimineata m-a cam durut capul si am luat doua algocalmine si un paracetamol, sa fie din cauza asta? pastilele le-am luat la ora care trebuie, doar odata la inceputul foliei am cam intarziat dar le-am luat in a unsprezecea ora, dar asta a fost cam a treia pastila.un singur contact sexual am avut dupa care a lasat in mine, si asta a fost saptamana trecuta. Si nu stiu daca e normal, sa imi vina asa putin, aproape deloc si eu trebuie sa incep folia miercuri nu stiu ce sa cred e normal? sa fie dereglat ceva sau sa ma gandesc la cei mai rau? Va rog poate a mai trecut cineva prin asta, va multumesc

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca este neregularea ciclului. E normal sa te mai sara din cand in cand, sau sa-ti vina intr-o cantitate mica. N-ai scris cati ani ai, asta conteaza.

| amyamy explică (pentru Adry05):

Am 23 de ani... Crezi ca ii ceva?

| Adry05 a răspuns (pentru amyamy):

Eu zic că asta e. Dacă chiar eşti ingrijorată, mergi fără niciun fel de jenă la ginecolog şi fă-ţi un consult.

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Atunci cand ti-a prescris acele pilule, ti-a spus sau ar fi trebuit sa-ti spuna, ca orice modificare semnificativa a ciclului trebuie adusa la cunostinta medicului!

| emilitalia a răspuns:

Nu sunt fata dar sfatul meu este sa intrerupi putin si sa faci un test de sarcina cu toate ca este imposibil sa fi ramas(asta numai pentru linistea ta) iar apoi poti sa il continui.Este posibil sa fie si o dereglare datorata mai multor factori.Succes.