| Dorian99 a întrebat:

Fetelor, cât de mult contează pentru voi aspectul fizic la un băiat/bărbat? Ați putea face sex cu un bărbat care nu are aspect fizic pe placul vostru?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai sa razi dar la ultima mea relatie nici macar nu era pe placul meu partenerul.
Normal ca te uiti la aspectul fizic daca din prima te gandesti ca iti trebuie o relatie. Daca iesi la agatat sau esti in cautare te gandesti sa fie frumusel, sa fie destept, sa fie descurcaret, stabil financiar etc.Dar ce te faci cand nu ai in gand sa incepi o relatie ci doar sa ai un amic de care nu iti place fizic si nu are tocmai toate calitatile pe care le cautai tu ulterior si te indragostesti de el (am patit-o eu).Am inceput sa il cunosc mai bine si chiar daca nu facea parte din lista mea de abilitati si calitati am format o relatie si acum imi place.

| Dorian99 explică (pentru Freya1):

La ora actuală ești cu el într-o relație? Sunt foarte plăcute genul acesta de relații în care te îndrăgostești exact de persoana pe care ai considerat-o mereu ca nefiind pe placul tău din punct de vedere fizic. Și mie îmi plăceau înainte anumite tipologii de fete, care mai de care mai frumoase și atrăgătoare dar cu timpul m-am maturizat și când mi-am dat seama că fetele de genul sunt cu iq-ul praf și multe fițe, am zis să cunosc și femei care nu sunt frumoase și mare mi-a fost surprinderea când am constatat că o femeie pe care aparent o vezi urâtă, de fapt poți să vezi în ea o personalitate și un caracter de invidiat.

| Freya1 a răspuns (pentru Dorian99):

Da suntem impreuna si acum imi place big grin.
Daca altadata ziceam "asta nuuuu" acum ii vad calitati pe care nici nu le remarcasem inainte si am observat ca are niste trasaturi pe care am inceput sa le bag in lista mea de preferinte.
Am ales asa pentru ca atunci cand m-am luat si dupa aspectul fizic intr-o mare masura nu am ales bine.Am avut relatii in care ei aveau un aspecti fizic mai mult decat ok dar ca si caracter, minte, suflet nu erau ce trebuie.

| porcarumadalina a răspuns:

Daca se comporta cu mine bine, si imi arata ca ma iubeste, da cred ca da.
Pina la urma urmei nu conteaza cum arata.
Asta pentru mine nu conteaza

| gălbenea a răspuns:

Dacă e bine dotat, are personalitate și arata decent, da.