| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor...

...cum arata baiatul perfect in viziunea voastra?
Adica:cum vreti sa fie un baiat?

[ex:plin de muschi,simtul umorului, dur etc]

Toate raspunsurile au vot!

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

In primul rand, nu exista baiatul perfect la fel cum nu exista nici fata perfecta. In al doilea rand, nu am un ideal de baiat. Pentru mine conteaza cel mai mult daca baiatul ma stie cuceri, daca imi stie oferi atentie si daca ma accepta asa cum sunt. Intotdeauna baiatul pe care il iubesc e cel perfect. Atunci cand iubesc, cel de langa mine e perfect pentru mine chiar daca are multe defecte. Suntem oameni, cu totii avem defecte. Eu nu pun pret pe cel care arata perfect, pe cel cu masina de fite, nici macar pe cel ce imi spune vorbe dulci, eu il pretuiesc si il apreciez pe cel care imi spune vorbele din suflet.

| FcRb1923Madalin a răspuns (pentru anonima1995):

Wowow ce raspuns complex pentru o fata de 17 ani :-s
oricum imi place cum gandesti girl big grin

5 răspunsuri:
| AndruţHere a răspuns:

Pai,sa-ti spun cum arata baiatul perfect in viziunea mea. Trebuie sa aiba parul mare. Nu sa fie pletos. Dar sa-l aiba cat de cat, gen acceptabil. Sa fie dur cat sa ma poate proteja, sau macar sa cred asta..sa aiba simtul umorului, sa fie ingrijit, sa asculte muzica buna(nu manele), si sa stie sa faca caterinca.

| Ella3133 a răspuns:

Pai in viziunea mea baiatul perfect tebuie sa fie inalt,nu slab-bat,cu ochii negrii sau caprui inchis,si cu muschi dar nu extrem de mult,simtul umorului care nici nu se discuta ca trebuie, in rest ca fiinta sa fie grijuliu, iubitor, fidel binenteles, protector, sa stie ce`i aia muzica(non manelist).O fiinta umana normalahee hee

| TheBlackCatLifestyle a răspuns:

Ai o mare dilema, e clar.Depinde de fata, de baiat si de personalitati.Mie de exemplu imi plac brunetii cu ochi albastri (cliseu, mais c'est la vie!)dar asta nu inseamna ca o sa ies doar cu un tip care arata asa.Depinde de persoana, de aura pe care o emana...

| hmmmm96 a răspuns:

''Daca ma place asa cum sunt,atunci e perfect''. Raspuns dat de aproape orice fata,dar nu e asa intotdeauna,din pacate.Un baiat pentru a tinde catre perfectiune (dupa parerea mea) trebuie sa fie sinceer,linistit in sensul ca nu trebuie ''sa alerge dupa mai multi iepruri'', educat, destept, nu in sensul super inteligent, ci sa stie cum si ce sa vorbeasca, atunci cand e nevoie.Sa fie altfel cu mine decat atunci cand este cu ceilalti,eu sa fiu ca un ''calmant'' pentru el (asta sa fie reciproc, adica sa ne completam unul pe altul).Imi pasa cum arata, dar chestia asta sa nu fie un fel de obsesie pentru el(gen:se epileaza pe picioare, se penseaza, nu iese din casa daca nu are papucii in pas cu moda, etc.) nu spun ca nu trebuie sa se aranjeze, dar totusi cu limite.Un baiat este perfect atunci cand stie sa ma faca fericita si sa ma simt protejata in prezenta sa.