| bluesky a întrebat:

Fetelor, cum cuceriti un baiat? Baietilor, cum preferati sa fiti cuceriti de o fata?

Răspuns Câştigător
| orkide a răspuns:

E bine ca intotdeauna sa fii tu insati, pentru ca mai apoi va fi dificil sa joci rolul pe care ti l-ai insusit atunci cand ti-ai pus in gand sa-l cuceresti. Iti va fi teama ca lui nu-i va placea de adevarata "tu", ci doar de fata care incerci sa fii, ca sa-i fii lui pe plac.
Cat despre mine... eu nu-s genul care sa cucereasca, insa cred ca o fac prin spontaneitate, mult simt al umorului si putina inteligenta. Nimanui nu-i place prostia. Iar baiatului, daca-i plac cu siguranta ca-mi va da de stire.

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand pentru ca o fata sa ma cucereasca aceasta trebuie sa fie naturala. Nu imi plac fetele care vor sa para altceva decat ceea ce sunt. Nu sunt ipocrit sa spun ca nu conteaza aspectul la o fata, dar totusi nu am cerinte atat de mari in aceasta privinta. Mai apoi fata trebuie sa fie simpatica, sa aiba acel ceva special. Daca o fata e frumoasa, dar nu respecta alte conditii ca inteligenta sau bun simt nu are nici o sansa. In schimb o fata care nu este extraordinar de frumoasa insa are aceste calitati poate sa imi puna inima pe jar. Ce conteaza cel mai mult e ca fata sa imi arate ca ii place compania mea si ca nu o deranjeaza modul meu de a fi. Ar trebui sa simt ca ma considera cel mai bun lucru din viata ei.

| Ella123 a răspuns:

Pai de exemplu eu cuceresc un baiat prin faptul ca ma uit in ochii lui, ii zambesc mereu cand il vad, incep sa ma balbai cand vorbesc cu el, stau mereu prin preasma lui si il ajutbig grin

| airlove a răspuns:

Metodele mele de a cuceri un baiat ( de fiece data merg, adica nu dau gresh) :
1. Incerc sa-i atrag atentia
2. Incerc sa fiu mereu linga el
3. Aflu cit mai multe despre el ( ce ii place, ce uraste)
4. Ma uit des la el, iar cind el observa ca ma uit la el-eu repede ma intorc big grin
5. Incerc sa-i ridik dispozitia cind e trist happy

PS: Citeodata e bine sa fii insistenta! REPET : citeodata! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a cuceri un baiat trebuie sa fi putin indrazneata, si tu sai atragi atentia si sa faci in asa fel ca el sa te observe.