| Sebi00 a întrebat:

Fetelor cum vi se pare un baiat 53 kg 1, 70 slab sau bine sau grasut? funda big grin

11 răspunsuri:
| dia200 a răspuns:

Aaa cam slab ar trebui sa ai aprox pela 60-67 (sora mea e nutritionist si se ocupa cu din astea )

| aaalexutza a răspuns:

Slab e bun smug funda?

| hero86s a răspuns:

E ok. E numa' bun. Adica asa cum ai formulat tu " bine ". happy

| Dragonasu47 a răspuns:

Esti subnutrit prietene, du-te la sala. Adica nu vad eu ce le place fetelor sa vada niste oase si piele care atarna O.o ce fumati ca vreau si eu

| Dominicc a răspuns (pentru Dragonasu47):

'Prietene' daca omu asa are corpu. asa il are.
Cum sa te simti naspa cand tu asa esti format de la natura? e penibila chestia sa fi stanjenit de asta.

Sunt persoane foarte grase care ii doare in basca de restul si parerile lor. Sunt baieti slabi care au succes la fete poate mai mult decat ai tu!

Conteaza si comportamentu! Caracteru! Nu ai scuza pentru cum ai corpu!

Sala - te formeaza! atat! si daca nu ai cap? ce faci? degeaba esti umflat si cu patratele!

Poti face la fel de bine si acasa exercitii. Flotari cu un program moderat si ajuta foarte bine!

Ce spune Ella e destul. ca adaos.

Dragonasu47 - as fuma un Kent lung :X stai ca am fugit. Uiiiiiiiii!

| Dragonasu47 a răspuns (pentru Dominicc):

Am 70 kg ( am avut 85 ) la 1, 76 metrii, si am mult strat adipos pe corp, si crede-ma ca stiu cum e societatea asta rea. Multe fete ne aburesc cu "Conteaza doar sufletu" si nu stiu ce dracii, dar daca ma duc eu acum la orice fata de pe TPU si ii spun din tot sufletul "Te iubesc cu adevarat, DAR CU ADEVARAT" imi va spune "Du-te ba si culcate, nu vezi ce urat esti? " si daca vrem sau nu sa recunoastem, in societate nu se poate daca nu ai un aspect fizic placut, tu ai sta langa un boschetar, dar care stii ca nu iti va face nimic rau? Nu, pentru ca e boschetar si ti-e frica sa nu te vada prietenii, cu toate ca stii ca el are un suflet mai bun decat prietenii aia ai tai. ( aici intervine si dominarea sociala, daca prietenii iti vor spune "Te respect ca stai cu boschetarul X" vei sta cat mai mult langa boschetar, dar daca iti vor spune "Ba esti prost, ce stai cu ala? " nu vei mai sta cu ala ) Am avut vreo 5 ani porecla "gras" si stiu despre ce vorbesc. Poate cand am spus textu ala de mai sus simteam o ciuda...

| Dominicc a răspuns (pentru Dragonasu47):

Uh. a trebuit sa te enervez putin sa fi si tu mai realist putintel happy
Ideea e ca NU MA INTERESEAZA CE SPUNE LUMEA! e problema mea, decizia mea cu cine as umbla! atat timp cat eu stiu ca acea persoana nu imi pune bete in roate. Persoana aia poate fi saraca, bogata.
Faza ca te duci si ii spui uneie un te iubesc siiincer. si ar trebui sa se lase cucerita. iae e un exemplu deplasat. TE IUBESC! se spune cand simti vine in timp! nu e un mod de a cucerii o fata la prima intalnire! ar reiesi ca esti un obsedat si un bolnavior... (asa gandste o fata).
Cat despre slab/ gras.
Sunt slab! daca asa ar trebui sa aleg. Am 1 80 si vreo 61 de kg.
Nu pot pune pe mine oricat as manca! asa e corpu meu. sa arda tot si repede. Dar nu am grasime in corp! big grin
Asa... ideea e ca nu am avut problme cu fetele din cauza asta! am iesit cu ele, mi-am vazut de treaba, am fost hotarat si sigur pe mine! s-a vazut! asta a contat! Trebuia sa ma inchid in casa? sa imi plang de mila? NU! asta sunt eu! sunt altii si mai rau de atat si tot sunt foarte fericiti!

"Du-te ba si culcate, nu vezi ce urat esti?" - genu asta de fete nu merita atentia ta! oricum ai arata tu! asta e felul lor banal si tampit de a vorbii, si nu asa se face. Ori ca persoana e urata, frumoasa. merita un respect micut si sa ii vorbesti cat se poate de normal. Nu ca esti tu Tzata Georgiana fotomodeala si le spui la toti " pa mah, ai fata de spate" - denunta ca e varza la gandire o tipa ca asta. Nu stie cum sa se comporte. sau sa spuna un refuz in alt mod.

Oricum se poate sa ai succes oriunde si oricat. Trebuie doar sa vrei si sa muncesti.

"Am avut vreo 5 ani porecla "gras" si stiu despre ce vorbesc." - pentru ca tu i-ai lasat sa te trateze asa.

"Multe fete ne aburesc cu "Conteaza doar sufletu" si nu stiu ce dracii," Bai!
Vor si ele ceva care sa le completeze si sa se simta bine langa tine. Poti fi slab mort, dar daca ele se simt bine. se simt bine! punct.
Nu n abureschee hee asta vezi tu la ele. le chiar asta vor. Frumusetea sau ca arati tu mai bin vine in plus sau ca un Atu. Important e sa stii cum sa te comporti cu o fata, in ce stari o duci, cum o ajuti sa traiasca.

Oricum nu era subiectu " am fost respins ca sunt urat" era ca " sunt gras, slab sau arat bine'

Sper ca te-am mai lamurit aici. si ar fi de invatat pentru cei care se cred complexati la maxim.
Scuze pentru greselile din ce am scris, m-am grabit!

| LADYANONIMA a răspuns:

Esti buuun

| RRux a răspuns:

E scund si cam slab. Fetele care au 1.70 si 53 de kg arata bine. Dar baietii au alta constructie.

| ella1690 a răspuns:

Important e sa te faci placut, sufletul conteaza nu aspectul fizic! asta e parerea mea.degeaba daca esti frumos si arati bine daca nu t intelegi cu persoana de langa tine (pe care o iubesti)

| merock666 a răspuns:

Eu cred ca e bun.nici slab nu e dar in niciun caz nici gras.e perfect:X