| Luis22 a întrebat:

Fetelor, dacă ați avea o relație cu un băiat și la scurt timp acesta ar începe să devină gelos pe voi de câte ori lui i s-ar părea că băieții se uită după voi și ar începe să nu vă mai lase să ieșiți din casă fără voia lui și v-ar amenința că vă omoară dacă vă despărțiți de el...Credeți că un băiat care a mai făcut pușcărie în trecut pentru tentativă de omor când a vrut să-și omoare fosta prietenă tot din gelozie, ar fi în stare să recurgă din nou la un astfel de gest sau o face doar pentru a o intimida pe fata respectivă?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si inca mai esti cu asta?
Inseamna ca nu-ti pasa de viata ta, fetita!

| corbulalbrosu a răspuns:

Gelozia este o boala psihica estrem de grava si din pacate....INCURABILA. In cazul in care o persoana este afectata de aceasta afectiune mintala si poseda un caracter violent, situatia poate deveni letala, relatia sa degenereze si acesta in orice moment si sa devina o "bruta sadica". Gandeste rational si fereste-te de asemenea specimene pana nu este tarziu. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeți că un băiat care a mai făcut pușcărie în trecut pentru tentativă de omor când a vrut să-și omoare fosta prietenă tot din gelozie, ar fi în stare să recurgă din nou la un astfel de gest " Ooo nu, acum e mare sfant. Dar ai vrut un badboy, acum il ai. Pretuieste/l, ai si de ce nu gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai raspunde la apelluri, mesaje. Omul are probleme, tu nu esti proprietatea lui, si nu are nici un drept sa te controleze. Nu m-ai continua cu el, e un om periculos ce are grija doar de nevoile lui.

| Kiwibibilă a răspuns:

Da Doamne sa fii troll
Dar daca nu esti, lasa-l urgent.

| PIPER23 a răspuns:

Sper ca ceea ce ai scris tu mai sus sa fie ceva inventat, insa eu o sa imi fac datoria si o sa raspund subiectiv; "inceteaza sa mai iei legatura cu el, iar la cel mai mic semn de insistenta din partea lui, anunta politia!

| Carmenmaria14 a răspuns:

În primul rand nu as fi cu un băiat care a făcut pușcărie pentru așa ceva. În al doilea rand, i-as spune sa luam o pauza de la relație.
În al treilea rand, i-as spune ca nu are de ce sa fur gelos, pentru ca eu îl iubesc numai pe el.