| ZenStudio a întrebat:

Fetelor, dacă iubirea vieții voastre, adică logodnicul/soțul/iubitul vostru, într-o zi ar suferi un accident și ar rămâne fără o mână sau un picior...Ați continua relația cu el? Ați rămâne alături de el până la adânci bătrâneți, așa cum este de fapt iubirea adevărată?
De exemplu, dacă eu aș avea o relație cu o fată pe care într-adevăr să o iubesc, iar fata ar păți vreunaccident și ar rămâne invalidă, aș fi alături de ea și aș iubi-o la fel ca în prima zi în care am cunoscut-o și nu mi-ar fi niciodată rușină să merg alături de ea în public, ba chiar i-aș dovedi că ea a fost, este și va fi *aleasa*, indiferent că ar avea o mână sau un picior lipsă, aș încerca să o fac să înțeleagă că indiferent de ce se poate întâmpla în viața unui om, iubirea și dragostea te fac să răzbați toate ușile închise.
Părerea voastră: Care e?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineintles ca as continua relatia cu sotul, chiar daca ar ramane fara o mana sau picior, ca dragostea nu dispare odata cu piciorul pierdut si nici nu se diminueaza, dimpotriva, creste compasiunea pentru cel suferind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt intru-totul de acord cu tine. Incearca sa arati prin exemplu ci nu prin cuvinte. Ele nu influenteaza la fel daca nu chiar deloc ca si exemplul. happy

| anonima023a a răspuns:

DAAA adica daca il/o iubesti nu conteaza varsta sau cum arata sau ca doamne fereste sufera de vreun accident, doar un om bolnav mintal al renunta la o persoana daca acea persoana ar pati ceva, eu ai daca ar fi o relatie de scurta durata tot as fi alaturi de ea si chiar daca nu am mai fi impreuna tot i as fi alaturi