| sSentiment a întrebat:

Fetelor, daca s-ar intampla intr-o situatie gen va aflati intr-un club si sunteti putin ametite de alcool iar in momentul in care sunteti la baie vine un baiat si va propune sa faceti sex cu el iar voi ii spuneti ca nu vreti asta, dar baiatul insista iar pana la urma s-ar intampla asta mai mult fortat...Ce ati face dupa? L-ati denunta pe tipul respectiv sau ati trece cu vederea pe motiv ca au fost doar cateva minute de sex?

17 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Da, bineinteles ca l-as denunta. Se numeste abuz/viol.
N-ai ramas cu sechele?

| vocea a răspuns (pentru Ririru):

Si ce crezi ca le va face politia, nu ai nici o sansa daca nu esti fata cuiva important sa stii.

| Ririru a răspuns (pentru vocea):

Nici nu meriti un comentariu din partea mea, doar m-ar obosi prea tare, ca stii, cu aia cu mintea odihnita nu prea te pui!

| vocea a răspuns (pentru Ririru):

Vezi ca esti fals daca spuneai ca nu merit comentariu din partea ta, nu imi dadeai comentariu, ai vrut sa spui ca sunt prost si ca nu merita sa dai explicatii.
Aici ai vrut sa bati, ce e asa greu sa spui ce crezi.

| Ririru a răspuns (pentru vocea):

Nu meriti mai multe comentarii, atat timp cat tu-mi spui mie ca daca sunt violata si nu sunt fiica lu'Basescu sau Becali, nu se intampla nimeni. In ce lume traiesti? Locul violatorilor e la puscarie!
Sunt,, fals"" - falsa de fapt, pentru ca am zis ca nu-ti dau un comentariu referitor la ce mi-ai spus tu, so cam pana aici cu logica. O zi frumoasa!

| vocea a răspuns (pentru Ririru):

In lumea in care traiesti tu nu se intampla nimic, se violeaza sute de femei pe zi in Romania, si zeci de mii in lume in fiecare zi, daca nu esti fata unui bastan, justitia nu face dreptate.
Asta este lumea infecta in care din pacate traiesc si eu si nu ma regasesc.
Nu vezi ca femeia nu este egala cu barbatul, barbatii conduc lumea, iar emeile sunt sclavv de mii de ani.
Eu visez la o lume in care femeia sa fie egala cu barbatul dar atat timp cat femeia este de vanzare nu o sa fie niciodata, ai inteles

| SG1995 a răspuns:

Stai așa să înțeleg după tine un băbat care forțează o femeie să facă sex împotriva voinței e, e nevinovat pentru că femeia era...beată? Nu văd că cu ce e mai moral violul dacă pesoana violată e beată sau drogată, se cheamă tot abuz.

| vocea a răspuns (pentru SG1995):

Astia sunt oamenii din lumea ta super morala si perfecta, ma bucur ca va intelegeti.

| SG1995 a răspuns (pentru vocea):

Dude dacă compari mă compari cu un violator ai probleme la mansardă.

| vocea a răspuns (pentru SG1995):

Traiesti in aceeasi lume cu el, nu te dezisti de violatori cum ma dezic eu de prostituate adica de rasa inferioara.

| SG1995 a răspuns (pentru vocea):

Dragă dacă tu pui semn egal între un violator și prostituată chiar ai mari probleme, apăi dacă consideri femeile care fac comerț cu ele înșuși ființe inferioare e trist.

| vocea a răspuns (pentru SG1995):

Normal prietene, cat timp au existat pestii lor si au facut comert cu ele, adica erau ca niste faci de vanzare, deci sunt iferioare, oricine care are un pret este inferior, caracterul nu este de vanzare.

| Ralf1971 a răspuns:

Daca ti-a placut a fost o aventura si n-ai ce sa regreti.

| diapopa a răspuns:

E alegerea ta ce vei face, depinde cum te simti tu; daca a fost fortat si o consideri ca pe o 'violare' atunci poti sa mergi la politie, sau ai putea sa ii spui ca te-a deranjat foarte tare ceea ce a facut si sa va intelegeti voi cumva dupa

| Oana900 a răspuns:

Viol direct laughing

| PetrovAlexandru a răspuns:

Tatal meu a patit asta, si a fost dat la politie va recomand sa incercati si voi, vedet dupa aceea ce se intampla!

| SG1995 a răspuns (pentru PetrovAlexandru):

Și consider că taică-to a acționat corect?