| fgdzsffdfzgvfz a întrebat:

Fetelor, de ce voua nu va plac baietii scunzi?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca ele cauta protectie, siguranta de asta

| anamariarot a răspuns:

Probabil la nivel subconștient se naște un sentiment de siguranță. Bineînțeles, dincolo de aspectul fizic care inițial atrage și deși nu e procentul majoritar într-o relație, contează, alte aspecte cântăresc mai mult decât înălțimea. La mine s-a „nimerit" ca prietenul meu să fie mai înalt cu 20+ cm, dar și dacă ar fi fost mai mic, tot mi-ar fi plăcut laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt unele fete care se iau doar dupa felul in care baiatul arata si nu le pasa de felul in care acestia se comporta. Nu este asa in cazul tuturor fetelor doar alea fara minte gandesc astfel. Eu de exemplu am avut un prieten mai scund ca mine si nu aveam nicio problema. Daca respectiva fata are ceva in cap se va uita mai intai la personalitate si abia dupa la cum arati.

| pufipo a răspuns:

Bună, nu toate fetele sunt la fel.
Iubitul meu este mai scund decât mine şi nu am niciun fel de problemă (că oamenii sunt idioţi şi se uită ca proştii la noi, problema lor nu a mea).
În fapt, să ştii si tu, nu frumuseţea conteză, oricum este trecătoare şi pentru tine el/ea poate să fie splendidă şi pentru alţii urâţenia pământului (asta ca fapt divers)

| GeorgeAlin13 a răspuns:

Îți spun eu, chiar dacă sunt băiat, lor le plac băieții mai inalți decât ele, deoarece ele nu vor să pară gigantice pe lângă prietenii lor, dar asta nu de întâmplă în toate cazurile.