| adddj a întrebat:

Fetelor, imi curge din sân o piscatura ca apa, m-am dezvirginat de curând si sunt îngrijorată... oare sa fie din cauza dezvirginarii?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar putea fi dereglari hormonale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Floridori a răspuns:

Strict din cauza dezvirginarii, nu are cum sa fie.
Doar daca se ia in calcul o sarcina...

Daca se exclude sarcina, atunci este vorba despre o dereglare hormonala, mai exact un nivel marit al prolactinei.Acest lucru cere neaparat o consultatie la medicul endocrinolog, putand sa sugereze o disfunctie a glandei hipofize, in unele cazuri chiar si mici tumori benigne la nivelul acestei glande.Nu te panica, deoarece se trateaza cu medicatie, dar va trebui sa mergi la endocrinolog, evident.
Daca mai ai si cicluri neregulate/dereglate, atunci aproape sigur este prolactina.

| Teo29 a răspuns:

1. Folositi prezervativ
2. Mergi la ginecolog daca problema persista

| Tactuecelmaitare a răspuns:

1. Ce i aia o "pișcătură" de apă?
2. Poate ești băiat