| SunInDecember a întrebat:

Fetelor, pentru voi poate exista doar o relatie de prietenie cu un baiat?

15 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu.La un moment dat se vor implica sentimente.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Friends with benefits

| AnneBre a răspuns:

Da thinking
desi in unele cazuri se ajunge la mai mult

| corbulalbrosu a răspuns:

Normal ca da. Intre mine si sotia celui mai bun prieten de-al meu este o prietenie din copilarie adica de vreo 30 de ani.Nu am simtit fata de ea un alt sentiment chiar daca este frumoasa (si bla, bla, bla), drept dovada poate sta faptul ca eu i-am facut cunostinta cu sotul ei. De cate ori am fost in vreun impas/o situatie mai deosebita, am avut la cine sa apelez sau viceversa in vederea rezolvarii problemei respective.O prietenie adevarata este cel mai de pret bun de-al cuiva in viata.

| neutrino a răspuns:

Normal ca da, nu confunda prietenia dintre doua persoane, in sensul real al cuvantului, ce nu are legatura cu sexul celor doi, cu prietenia in sensul de iubiti. Sunt doua lumi diferite, care totusi se pot intersecta, dar nu este obligatoriu.

| grab a răspuns:

Oho... si cate vor asta! din pacate nu toti suntem maimutoi sa acceptam asta la infinit.

| TanteMarianne a răspuns:

Nu stiu, nu-mi dau seama!

| Morrígu a răspuns:

Cea mai frumoasă prietenie este intre un băiat si o fata. (Dacă fata este lesbiană sau băiatul gay.)

| loveM a răspuns:

Da, eu si vecinul meu ne cunoastem de cand ne-am nascut si ne intelegem ca un frate cu sora lui. si nici unul din noi nu s-a gandit la altceva. e foarte bine asa.

| TiniS a răspuns:

Pentru mine da big grin

| loma a răspuns:

Nu chiar, cel putin nu de durata. Intr-un final unul tot pune sentimente, dar ar fi dragut sa se poata.

| Niicole a răspuns:

Da

| Daniela1234567 a răspuns:

Da, ca mine si un vecin, suntem prieteni de pe la 2 ani, dar nu ne placem big grin

| Hakuouki a răspuns (pentru Daniela1234567):

Sau nu sti tu ce simte el exact.

| Camy2787 a răspuns:

Da! Am cel mai bun prieten un baiat, ne stim de 14 ani happy