| Izaura90 a întrebat:

Fetelor, voi când faceți sex oral nu vă temeți că Dumnezeu vă va pedepsi? Voi de ce puneți plăcerea pe primul loc dar la consecințe nu vă gândiți? Lui Dumnezeu nu-i place sodomia...Și cum mai aveți tupeul să spuneți în cazul în care cineva vă întreabă (*tu crezi în Dumnezeu*?) că *da, sigur că eu cred*? Am văzut filme pentru adulți diin categoria *amatori* în care femeile care făceau sex oral bărbaților, purtau la gât crucea lui Dumnezeu...Cum puteți avea tupeul să spuneți că voi credeți în Dumnezeu și să purtați crucea la gât când voi sunteți desfrânate și faceți sex oral, ceea ce lui Dumnezeu nu-i place, pentru că El pedepsește grav sodomia. Voi interpretați acum ce și cum vreți, dar sper ca măcar unii/unele să înțeleagă ceea ce am spus.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral nu s-a inventat in ultimii 5 ani
Se facea mult inainte de a aparea religia crestina. Religia intotdeauna a fost geloasa pe oameni pentru ca pot avea o mai mare placere in altceva in loc sa coteasca scripura de 3 ori pe zi. De aia exista si fgm si fete acoperite. Este o modalitate prin care religia te face sa te simti vinovat so cica sa te intorci la lucrurile "bune". Daca esti o persoana care nu poate gandi liber decat prin filtrul religiei nu poate decat sa imi para rau pentru tine.

| xByte a răspuns:

Se numeste credinta/a crede din pricina faptului ca nu sunt suficiente dovezi pentru a se transforma in stiinta/a stii). Cat despre partea cu "voi de ce puneti placerea pe primul loc", tiind sa cred ca orice om pune placerea/fericirea lui pe primul loc, fiindca de fapt inspre asta tragem fiecare. Numai bine!