| Austina345 a întrebat:

FETELOR, voi ce simțiți cand vi se face sex oral? Eu spre exemplu mi-am început viata sexuală acum 4 luni si nu am avut orgasm de niciun fel. Stiu ca e un pic rușinos da gen cand imi face iubitul meu nu simt mai deloc placere oricât ar încerca. Si de ajuns la punctul ala nu mai zic... Deci ce ziceți? E normal sau ar trebui sa fiu pe culmile fericirii si e cumva o problemă la mine?

37 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu cumva ai 12 ani, este de inteles.
Daca insa ai in jur de 16, inseamna ca voi nu aveti nimic unul pentru celalalt si o faceti doar asa, tehnic, dar voi nu sunteti conectati emotional, afectiv si intelectual.
Cam trist, dar e doar o dovada in plus ca nu e ok asa.
Probabil si el mai are de invatat sa atinga, sa mangaie si sa dezmierde fata, si tu sa te dezvolti si sa inveti sa te implici mai profund si mai serios intr-o relatie. etc.

| Emazio a răspuns:

Sa incepeti cu preludiu, sarutari, mangaieri, etc.
Apoi incet va dezbrăcați, săruturi mangaieri etc iar.
Sa nu se arunce sa iti linga sânii sau clitorisul.
Aici sunteti deja in punctul cand toata atentia ta e sa il satisfaci total pe el si el total pe tine.
Sunteți goi, sărutări, mușcături, mângâieri etc.
Se duce spre sani, coapse, trece aproape de clitoris, te amăgește putin, apoi spre picioare iar coapse, apoi te suge o data la clitoris apoi iar te mai saruta si musca in jurul lui pe solduri, sub buric, picioare.
Si incepe apoi incet sa te linga, dupa ce gaseste punctul sau eventual il ajuti să îl găsească sa mentina un ritm constant, apoi sa iti introduca un deget in vagin si ocazional sa iti impinga peretele cu clitorisul, si invata el treptat cum sa te linga si sa te suga.
Poate dupa un tip dupa ce te-a "mancat" sa iti scuipe clitorisul apoi sa il plesneasca oarecum încet cu trei degete si apoi iar sa treaca sa te "mănânce".
Daca are degetele lungi spune-i sa te penetreze si e o zona in vagin care nu poate sa fie atinsa de penis, si poate sa te mangaie si acolo.
Daca te excita anusul spune-i ocazional sa se mai joace cu el, eventual sa il linga uneori.

Hai ca deja parca iti fac eu oralul laughing), spor la seri de nedormit. Si nu uita sa il răsplătești pentru ce eforturi face pentru tine si sa il sugi bine.

| PsihoSex a răspuns (pentru Emazio):

Ce spui tu aici, se potriveste unei fete/femei normal dezvoltate senzorial, dornica, jucausa si afectuoasa, cat de cat, ceea ce nu pare a fi domnisoara nici pe departe.
Sau ii trebuie unul cu cel putin 10 ani mai mare, pe care sa il placa mult si sa il vrea mult. abia atunci poate, daca ala stie sa aplice ce ai scris tu, poate sa ajunga si la niste orgasme ca lumea.

| Emazio a răspuns:

Bonus: Daca esti foarte submisiva spune-i sa se comporte cu tine ca o tar.fa, sa te muste, sa te plesnească, sa iti vorbeasca urat, sa te traga de par, etc.

| Freya1 a răspuns (pentru Emazio):

Vad unde bati apropou si nu am sub 18 am peste 20.
Tu cred ca ai o problema daca spui asa detaliat rahaturile alea si si aici.Ai auzit de mesaj privat daca tot vrei sa iti expui fantezia? Ca eu nu cred ca ti-a cerut fata detalii.

| Emazio a răspuns (pentru Freya1):

Wtf? laughing M-ai lasat fara cuvinte...

| Freya1 a răspuns (pentru Emazio):

Tu pe mine prin chestiile alea pe care le-ai scris aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Prea mult? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca vroia sa isi faca cineva o laba după vorbele lui, sau nu știa unde sa isi expună fanteziile.
Dar daaa, e mult :O

| PsihoSex a răspuns (pentru Freya1):

Crezi ca la 20 si ceva de ani le stii deja pe toate, si-i condamni altuia sinceritatea si stiinta?!?
Nici idee nu ai cate mai ai de invatat!
Ca sa nu mai zic ca nu ai intrebat niciodata nimic!
Sau esti doar alt cont al mamaiei 50, ce le stie si ea pe toate si nu are nici o dilema?!

| PsihoSex a răspuns (pentru Emazio):

Se pare ca ai descris ceva ce ea nici nu indraznea sa viseze, dar mai sa si primeasca! Mai trebuie sa creasca, sa evolueze, sa se maturizeze, sa isi puna si ea niste intrebari.
Stii vorba aia, "Ar manca pisica peste, dar nu si-ar uda labutele sa il si prinda. (cu rari exceptii.)"

| Emazio a răspuns (pentru Freya1):

Eu nu am luat la misto intrebarea ei, i-am explicat pas cu pas cum poate sa fie satisfăcută de un oral. Daca aveam intenția sa împart fantezii nu o faceam pe TPU, sau poate pentru tine un oral bun este o fantezie. Ce i-am spus eu nu o sa gaseasca pe toate gardurile, cum puteam sa ma exprim altfel decat detaliat ca să înțeleagă?

Daca o dadeam eu in fantezii imi cereai numarul sa facem sexting, deci nu ma prind ce e cu toate atacurile astea.

| Freya1 a răspuns (pentru Emazio):

Eu vorbeam cu Morbid și tu ai venit cu afirmatia : "Restul nici nu cred ca au inteles ce a vrut sa spuna de se contrazic atat cu el ori sunt undeva sub 18 ani..."Deci am tot dreptul sa atac si mai ales cand tu vi cu un cârnați de explicație despre cum sa ii faca sex oral.
Nu cred ca asta era ideea.Intrebarea era de ce nu are plăcere, nu cum se face sexul oral.
Si nu fatul meu, sexul oral nu e fantezie pentru mine am suficient sex de care si cum vreau pentru ca tocmai ce explicăm mai sus iubitul meu ma respecta si vrea sa ma simt bine nu se gândește doar la plăcerea lui.Iar eu nu trebuie să mă frec pe fantezii sexuale cum sunt altii obișnuiți observ.

| Freya1 a răspuns (pentru PsihoSex):

Am avut si eu întrebări aici dar in general despre societate si gândirea omului nu despre sex pentru ca har domnului stiu ce sa fac in pat sa ma simt bine.Nu am nevoie de 40 de ani de experienta sexuală ca sa stiu ce ma satisface sau daca ma potrivesc cu omul de langa bine.
Si app mersi ca imi verifici profilul si ca esti interesat de persoana mea.Dar faptul ca ai in nume cuvantul psiho si sex iar la profil un prezervativ nu te face si sexolog asa cum vrei sa pari.Asa ca nu te mai baga in seama ca nu te-a întrebat nimeni cat e ceasul.

| Emazio a răspuns (pentru Freya1):

Of natalia, bine ca ești frumoasă (sper). Urez la toti orgasme placute, si cat mai de calitate, cred ca omul a fost elucidat cum sta treaba, noi aici deja o dam in altele. Spor la raspuns si întrebat.

| Freya1 a răspuns (pentru Emazio):

Si eu sper ca macar la alte întrebări ce nu au legătură cu sexul sti sa raspunzi... Spor si tie.

| PsihoSex a răspuns (pentru Freya1):

Esti si foarte "bine crescuta" pe langa ca esti experta in sex. Felicitari!
Daca erai si matura suficient, poate iti pica fisa ca am si Facultatea de Psihologie la studii, PsihoSexologia este un domeniu derivat, special, iar daca erai si culta, iti dadeai seama ca e mult mai de folos prezervativul de la profil, pentru ca e menit sa induca mesajul subliminal al utilizarii lui... Dar de unde atata stiinta la tine, care nu are nici o intrebare in capsorul ei de tanara?!? Sau se pot sterge intrebarile si nu stiu eu, ceea ce oricum nu schimba absolut cu nimic nestiinta ta si restul.
Cand vei fi parasita, palmuita, ignorata sau inselata, ori cine stie ce altceva, sa iti aduci aminte ca te-am avertizat ca ai mari lacune, la mai multe capitole.
Nici idee nu ai cate de genul tau am vazut... avand mai multi ani se experienta decat necesari ca sa iti fi putut fi tata ipotetic.

| PsihoSex a răspuns (pentru Emazio):

Na, acum explica-i Nataliei cum e si cu fanteziile, ca ea e deficitara rau la capitol. dupa cum s-a exprimat.

| Freya1 a răspuns (pentru PsihoSex):

Un psiholog nu se comporta ca tine sigur.Un psiholog da sfaturi oamenilor si ii ajuta nu se ia de ei aiurea pe site- uri de întrebări cand isi spun parerea.
Stiu ca te oftici ca "îndrăznesc" sa iti raspund inapoi si de aceia te iei tu de creșterea mea dar nu stiu cum sa iti spun cat de putin imi pasa de ce parerea ai tu despre mine.Si inca ceva, nu am spus niciodata ca sunt expertă în sex precum alti (adica tu) ce nu au invatat la facultate ca omul cat traieste invata si ca mai ai nevoie si de practică nu doar de teorie.
Si da, intrebarile se pot sterge si si daca nu as pune nu stiu ce te roade pe tine.Defapt ba da stiu, ai constientizat ca e nasol sa ai facultate de psihologie si sa fi atat de inteligent si matur dar sa pui întrebări pe TPU ca sa primesti sfaturi de la niște "mediocri" ca si noi.Ai realizat ca nu am niste intrebari de care sa te poti agăța sa ma poti ataca si te simti ofticat si ma si descosi subtil despre cum functioneaza site-ul pentru ca esti varza.
Mai bine ti-ai vedea de prezervativul tau acolo si ai da sfaturi in continuare copiilor de 12 ani ca nu e site-ul tau sau al lui maică-ta sa te bagi in seama si sa spui care cat de bine stie sa faca sex, sau care a dat sfatul cel mai bun daca nu e intrebarea ta.

| Freya1 a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu mai cauta anturaj cu mine si vorbi la adresa mea ca o sa te raportez.

| doctorandus a răspuns (pentru PsihoSex):

Saracu' psiholog, nu poate face diferenta intre subliminal si supraliminal.

| doctorandus a răspuns (pentru Freya1):

Da, nu stie sa faca diferenta intre subliminal si supraliminal, dar el e cica psiholog.

| romeo78 a răspuns:

Problema principală este lipsa voastră de experiență în domeniul sexual!
Pur și simplu, ați făcut acest lucru de curiozitate, dar mai ales, pentru că vi s-a spus că este cel mai sigur pentru a nu a avea o sarcină nedorită!
Există pe YouTube, diverse blogerițe care dau sfaturi pentru un sex oral perfect! Căutați, priviți, învățați!
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ce-ti face nu-ti face bine, sau suficient, ca altfel ai simtii ceva.
Toate avem clitoris si este foarte sensibil la atingere, iar daca el nu are habar unde sa puna degetul sau limba, trebuie tu sa-i arati! Iar daca nici tu nu stii unde-i clitorisul, atunci uitati-va pe internet.
Uite aici:
https://www.libertatea.ro/......ral-323679

https://adevarul.ro/......index.html

| Freya1 a răspuns:

Tu ai nevoie de preludiu, sărutări, mângâiere, vorbe excitante nu tam nesam hai facem.
Vorbeste cu el si spune-i ce se intampla si sa încerce să fie mai atent, dacă nici așa nu functioneaza ori nu te atrage ori nu stie el ce sa faca.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e normal. Între voi nu există atracție sau băiatul nu știe ce face.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Masturbează-te, cunoaște-te mai bine și dă-i indicații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rând daca chiar iti place de prietenul tau trebuie sa-l s-u-g-i atât de tare si moale incât nici sa nu-ti pese de orgasmele tale. Asta daca chiar tii la el sau doar faci sex din placere.
In al doilea rând daca vrei sa fii si tu satisfacuta poti incerca alte pozitii, se presupune ca nu trebuie sa ti fie rusine de propriul tau corp si ar trebui sa sari ca iapa pe el de parca ar fi ultimul penis care intra in tine incât sa ai orgasm.
Da problema e la tine, el nu trebuie sa fie interesat de placerea ta, Dacã tu esti rigida cu propriul tau corp si in pat.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sper ca ai scris aici la mișto si chiar nu ai gândirea asta de fapt.
Cum sa zici ca ea nu trebuie să aibă plăceri, sau ca lui nu trebuie să îi pese? Da de ce sunt impreuna, doar pentru plăcerea lui? Ea ce e, sac de coceni?
Dacă ii place de el nu inseamna ca trebuie sa ii pupe picioarele sau sa ii mulțumească ca exista ca e om nu zeu si ca el mai sunt multi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Cata vreme se plange ca nu are orgasme e bine, sau pentru alte rahaturi inseamna ca e bine incã tine la el.

Ba da Dacã ii place de el trebuie sa fie submisiva s-ai implineasca orice fantezie nebunesca, ce vrea el. Chiar daca ei nu ii face placere.

Multi sunt multi lingai care le pasa doar de placerea femeii, se comporta in pat cu ea de parca ar fi o zeita si ghici ce? Sunt respinsi de a binelea chiar daca ii ofera orgasme de fiecare datã.

Gandirea mea e in felul urmator,, Nu cred in placere egala, ori el o Dumnezeieste pe ea si e respins, ori ea il dumnezeieste pe el sau cel putin mai mult ca el.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai o relație serioasă și stai cu omul sau te întâlnești zilnic o perioadă lungă de timp rar are femeia mai mult de un orgasm in acea zi.Sunt cupluri care fac sex la câteva zile nu zilnic si daca ea nu are nici atunci un orgasm nu stiu ce atracție sexuală mai poate avea fata de omul ala.
Si prietenul meu se gândește la plăcerea mea si sa ma simt bine si ce sa vezi? Nu l-am respins sau refuzat niciodata, ba din contra il respect mai mult ca se gândește la mine si sa fiu ok.
Si eu sunt de acord cu fanteziile și lucrurile noi, dar crede-mă mai repede iti accepta o femeie plăcerile tale daca si tu la rândul tau ti cont de ale ei.
Eu nu stiu in ce cerc te învârtit tu, sau ce ai experimentat tu dar nu gândesti bine si poate de asta nu ai parte de ceia ce vrei doar de dezamăgiri pe plan sexual sau fete ce te dumnezeiesc.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti, asa-i? laughing
Daca ai vrut sa glumesti, mai bine ofera si o varianta serioasa, ca fata asta chiar te va lua in serios.

Imi place ca ai folosit termenul "indumnezeire", dar sa stii ca asta trebuie sa fie reciproca.
Sunt de acord si cu "sa-i implineasca orice" etc., dar, la fel, si asta trebuie sa fie ceva reciproc.

| Emazio a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul asta merita funda pentru ce ți-a spus, desi putin cam de lemn limbajul. Restul nici nu cred ca au inteles ce a vrut sa spuna de se contrazic atat cu el ori sunt undeva sub 18 ani...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emazio):

Nu lu-a in seama vor doar sa faca misto de mine ca sunt virgin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi vine sa vomit.
Nu,evident ca nu, cum sa fie problema la tine?

Răspuns utilizator avertizat
| Alexxiax98 a răspuns:

E o problema, undeva nu va intelegeti. Poate nu il simti, nu te atrage suficient in modul ala, sau poate o faci de dragul lui desi nu ai avea chef.
Ceva ar trebui sa simti, daca nu culmile fericirii macar extaz. happy