| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc durex jeans si durex extra safe dar patenera mea de sex imi spune ca se irita de la ele, o deranjeaza, care poate fi motivul? (parca astea extra safe au lubrifiant suficient, de ce se irita ea?). multumesc.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe femei sunt alergice la latex si/sau la lubrifiant

| almaz a răspuns (pentru Brigaela):

Recomanzi sa incerc prezervative fara latex?

| Brigaela a răspuns (pentru almaz):

Intai as incerca fara lubrifiant

| almaz a răspuns (pentru Brigaela):

N-am auzit inca de prezervative fara lubrifiant, de unde sa cumpar asa ceva? big grin

| Brigaela a răspuns (pentru almaz):

De la farmacie. Se gasesc greu si eu foloseam, fiindca sunt alergica la lubrifiant.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca are alergie la asemenea prezervative. Schimbati marca de prezervativ.

| SG1995 a răspuns:

Fă reclamație celor de la Durex nu aici.

| Simonica93 a răspuns:

Bună! S-ar putea să nu fie destul de "udă" si să o deranjeze... Ar trebui să foloseşti lubrifiant pe lângă. Dacă nu încearcă să faci să dureze mai mult preliminarele până cand îți dai seama ca este destul de udă.