| Davidenko1 a întrebat:

Fosta mea prietena de care m-am despartit in urma cu 2 ani a inceput sa ma adauge pe Facebook, mi-a dat like la poze si dupa 2 saptamani m-a intrebat ce mai fac si daca vreau sa iesim la o cafea sa ne vedem credeti ca inca mai are sentimente pentru mine? Si ar fi intelept din partea mea sa ma impac cu ea?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de termenii in care s-a produs despartirea voastra. Ai putea incerca sa vezi despre ce poate fi vorba. Sa ai un bun prieten NU strica niciodata. Succes!

| Freya1 a răspuns:

Pai nu este nimic anormal atata timp cat esti singur sa ai prietene sau sa iesi la o cafea cu cate o fata atata timp cat nu incepi o relatie cu mai multe.
Depinde de sentimentele tale daca te impaci cu ea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

De ce sa te impaci daca ea face primul pas mai bine o lasi, trebuia tu sa o cauti ca esti barbat ea poate are niste interese acum.

| PersonajFictiv a răspuns:

Hai sa gandim putin, de ce ne pui tu noua aceasta intrebare total idioata FARA sa ne oferi niste detalii despre fosta ta relatie?
Puteai sa spui si tu cum s-a terminat relatia, daca s-a terminat frumos sau urat, din ce motive s-a terminat, etc si apoi noi puteam sa iti spunem ce parere avem despre asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Iti spun eu... fiindca la unii le e lene sa vina cu povesti prea complexe. Sa nu se piarda in detalii dupa aia.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal,lenea asta, mai ales detalii "neimportante". laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nici tu nu știi ce vrei, atunci zi merci că măcar te mai caută cineva...

| Davidenko1 explică (pentru anonim_4396):

Pai tin legatura cu 3 fete deja si 2 dintre ele vor sa se vada cu mine m-au invitat in oras insa le-am amanat ca nu e prea ce caut eu (mie imi plac blondele inalte cu fundul mare) si acum mai vine si fosta blonda si ma da peste cap nu stiu ce sa fac daca sa ma bag inapoi cu ea sau sa-mi continui viata chestia e ca in ultimul timp am dat peste fete care vor sex de la mine insa mie nu-mi plac astea usuratice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai intoarce la ea, deoarece un motiv foarte întemeiat si aprins, v-a facut sa va despărțiți. Si, ce minune, după 2 ani nu poate trăi fără tine ca inca are sentimente... ce gluma buna! Eu nu pot sta 3 zile fără băiatul de care imi place, iar ea a stat 2 ani... Si oricum, stii vorba aia, "ciorba reincalzita nu mai e gustoasa". Cam asa si aici, daca va împăcați după 2 ani, oricum nu va mai fi niciodată la fel.

Numai bine!

| Romanul86 a răspuns:

O duci bine dacă te vrea fosta sau i s-a terminat caruselul cu admiratori, oare. Sau a ajuns la concluzia că tu ești the best, clar! Tu crezi că ea e cea mai bună femeie pentru tine? Dacă da împacăte dacă nu next.

| Davidenko1 explică (pentru Hanhao):

Ba frate am stat putin si m-am gandit s-ar putea sa ai dreptate fiindca inainte sa ma despart de ea am criticat-o si cred ca asta a framantat-o cel mai mult si este o fire razbunatoare dar totusi de ce sa astepte 2 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| Davidenko1 explică (pentru Hanhao):

Pff la asta ma gandeam si eu insa am zis ca-s prea paranoic, sunt foarte treaz de felul meu si nu pot fi manipulat fiindca am o stima mare de sine si in momentele cand a crezut ca m-a manipulat e atunci cand a fost o situatie win si pentru mine

Răspuns utilizator avertizat
| Davidenko1 explică (pentru Hanhao):

Ba frate tocmai mi-ai oferit o noua perspectiva a femeilor citind asta ai descris-o exact pe fosta mea prietena ai putea sa scrii o carte despre asta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Danielachan a răspuns:

Evita situatia.

| IvonneBk a răspuns:

Daca te-ai despartit tu de ea, s-ar putea ca acum sa incerce sa se razbune. Nu te pripi!

| AnaB14 a răspuns:

(Părerea personală),
Eu cred că dacă și tu ești interesat sa te vezi cu ea, vă puteți vedea și vezi ce intenții are.
Acum dacă voi v-ați despărțit din cauză că te a înșelat, nu ar fi deloc înțelept sa o faci.