| ingerassecret a întrebat:

Fostul meu prieten cu care numai sunt impreuna de ceva timp a aflat ca mi-am facut un nou prieten.Mi-a spus"bravo,sa va fie de bine". Insa am observat ca de cand mi-am facut prieten fostul se tot baga pe mess in seama cu mine cu diverse motive,ma suna,s-au imi mai da beep si pe urma imi spune ca la dat din greseala, cand ma vede pe afara se uita la mine dar nu spune nimic. Aveam o poza cu prietenul meu pe telefon si cand a vazut poza, mi-a dat telefonul inapoi si nu a mai spus nimic decat se uita la mine.
Oare de ce face aceste gesturi fostul meu prieten?
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| kx123 a răspuns:

Poate inca mai are sentimente pentru tine, sau daca e mai posesiv, este gelos. O sa ii treaca cu timpul, nu-l baga in seama.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil si a dat seama ce a pierdut..este gelos si ai grija ca ar putea incerca sa te desparta de actualu, mai bine nu-i acorda atentie

| BrokenArrow a răspuns:

Îi gelos. No big deal oh go on
Incearcă să păstrezi distanţă faţă de el. Probabil că o să-i treacă. thinking

| PuppetXD a răspuns:

El a fost de acord cu despartirea? Sunt exagerat ne multi baieti, care devin gelosi si irascibili fara motiv dupa despartire. Inainte ca tu sa-ti faci un nou prieten, el era linistit ca poate mai aveati sanse de impacare. Acum ca te vede deja cu altcineva, cam intra in panica. El are vreo prietena? Adica, poate sa fie si o reactie de aia imatura, cum ca tu deja ai un nou prieten, pe cand el a ramas singur. Incearca sa lamuriti lucrurile intre voi si sa-i explici sa relatia voastra nu mai poate avea un viitor. Incearca sa-l propui sa ramaneti prieteni. Nu poti fugii de el. Daca o sa il eviti, ii vei da impresia ca inca mai simti ceva pentru el. Si asta ar da destul de rau atat in ochii actualului prieten cat si in ochii lui. Se va simtii superior, cu alte cuvinte, baiatul are tendinta de a fi badaran. Si am inteles asta doar din ceea ce ai scris tu.
Discuta si cu actualul tau prieten, ca sa nu`i dai motive de gelozie, si poate ca el te v-a ajuta sa rezolvati situaitia! Dar nu-l implica prea mult! De obicei, baietii incearca sa fie dominanti, si nu cred ca vrei sa se iasa cu violenta intre ei. Numai si numai tu poti sa pui capat situatiei. Dar nu te descuraja, tipul trebuie sa priceapawinking

| ingerassecret explică (pentru PuppetXD):

Pai ne-am despartit pentru ca parintii mei nu erau de acord cu relatia noastra,nu il placeau pe el si plus de asta parintii mei mi-au spus sa ma despart de el si sa numai am nici o legatura cu el, sa numai vorbim niciodatasad.El cand a aflat a spus"nasol, imi pare rau si asta este". Timp de cateva zile nici numai vorbea cu mine si pe urma a inceput sa ma bage iar in seama.
Si nu, nu are nici o prietena el, este inca singur.