| Mihaela2022 a întrebat:

Fostul meu prieten se va căsători în vara asta.
Sunt dezamăgită.
Actuala lui iubită a umblat cu 20 de bărbați, din câte am auzit.

Eu nu am avut pe nimeni și tot m-a părăsit.
De ce Dumnezeu îi dă noroc cui nu trebuie?
De când am aflat plâng incontinuu, ce pot să fac in privința asta?

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te adaptezi situatiei, si el cine stie cu care a umblat nu o invinovati pe aia. Conteaza sa ramai tu sfanta (daca nu ne minti desigur)

| Ofiintă a răspuns:

Abordezi greșit problema. Mă rog, dacă este asta într-adevăr o problemă.
Nu cred că cineva ar trebui să țină evidenta numărului partenerilor pe care le-a avut o anumită persoană. Prin urmare, nici tu.
Nu înteleg de ce ti cu dintii de cineva care nu te vrea.
Norocul nu are absolut nicio legătură în acest context. Poate ești tu mai norocoasă pentru că ai scăpat de cineva care nu te vrea.
Ce poti face în această privintă?
Să accepti alegerea lui. De asemenea să conștientizezi faptul că el nu a fost pentru tine.
Bărbati mai există. Existenta ta amoroasă nu se termină o dată ce el a ales o altă femeie.

| EvilThoughts a răspuns:

Faptul că tu consideri ca o femeie care a fost cu 20 de bărbați este mai puțin buna/are mai putina valoare decat tine care ai fost doar cu un bărbat, arata clar ca inca nu înțelegi cum merg relatiile si esti usor imatura.

O relatie sănătoasă și fericită nu e bazează pe cati parteneri sexuali a avut cineva. Se bazează pe incredere, respect, iubire. O căsnicie cu atat mai mult, trebuie sa aiba o fundație solidă.

Poate femeia aia este o persoană mai bună, este mai inteligentă, este mai caldă si mai dragastoasa decat esti tu. Este potrivita pentru el.

Trezeste-te si înțelege că valoarea ta ca persoana nu are nicio legătură cu cati bărbați ai fost, ci cu ce calități ai si cum esti tu ca om in general. Iar prin faptul că sugerezi ca o femeie nu este îndeajuns de buna sa se mărite pentru ca a fost cu x bărbați, asta cam arata ca nu esti conștientă de ce are nevoie o relatie. Poti sa fii si Fecioara Maria si el sa te lase. Un vagin "nou" nu inseamna fericire, împlinire sau căsnicie.

Ca sa treci peste, axeaza-te pe tine. Invata lucruri noi, iesi cu prieteni, munceste, etc. Fa lucruri care sa te ajute sa te dezvolti si sa crești ca persoana. Asta te va face sa devii un om mai bun si mai valoros.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i noroc fetita, este un semn divin, ca barbatul ala nu te merita si nu ai fii fost fericita cu el.
Soarta si barbatul destinat tie, este undeva prin lume, rataceste si te cauta.
Fa-te disponibila si vei vedea ca vine ziua ta, cand vei intalni un om bun, dupa sufletul si dorinta ta, de care te vei indragostii si vei avea o casnicie fericita.
Plansul chiar nu-si are rost, inseamna ca nu te-a iubit si a fost un mitocan. Mai bine ca s-a intamplat acum, inainte sa te paraseasca la altar sau dupa casatorie.
Eu spun ca cineva acolo sus, te iubeste!
Fiindca a indepartat din viata ta pe acest barbat care nu te merita si care te-ar fi facut nefericita.
Hai, sus, viata merita traita cu um om care te iubeste sincer si te apreciaza!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil NU l-ai satisfacut deloc sau pe deplin d.p.d.v. sexual. thinking

| T0T a răspuns:

Cine ești tu să decizi cine trebuie să aibă noroc?

| alina2k18 a răspuns:

Aia de la care ai auzit tu ca a umblat cu 20 barbati i-au pus contor la pixda sau stateau la churu ei cand se fwtea ea?
Nu mai asculta gura lumiiwinking cu cat esti mai bine ca om cu atat ii fwte grija mai mult ca in rest e secetawinking
Treci peste despartire, asta-i viatawinking
Nu are rost sa te gandesti de ce a ales-o pe aia si o ia de nevasta si isi face familia cu ea, l-o fwte mai bine, o fii genu' lui de femeie, cu siguranta are calitati pe care el le cauta la o femeie, etc.

| Endoryus a răspuns:

Ar trebui sa fi dezamagita de tine mai bine. Iti pare rau ca nu ai unu ca el ca sot? Vai si amar. Daca el a luat o prapadita ca aia, zi mersi. Acum ai sansa sa cauti un barbat cu standarde mai ridicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partea mai putin neplacuta e ca a umblat cu 20 de barbati, pe de alta parte putem privi situatia cum ca acum ea este mai experimentanta, mai deschisa in pat, mai trecuta prin viata, stie ce isi doreste... etc.
vei gasi cu siguranta pe cineva potrivit pentru tine.

| Mihaela2022 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca sunt obsedată de el nu știu de ce sufăr așa mult. Nu știu dacă o să imi treacă vreodată

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa "umbli" cu 20 de bărbați (nu ca ar fi wow numărul asta)nu-ți trebuie noroc, îți trebuie frumusețe si/sau farmec/carisma.Tu evident nu ai nici una, nici cealalta.Nu ești cu nimic mai buna dacă n-ai avut pe nimeni înaintea lui, dimpotrivă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti trebuie nici una, nici alta, doar tupeu și anturaj prost rolling on the floor bărbații nu sunt atât de pretențioși cum ii faci tu sa para. In cartierul meu cele mai plimbate cve sunt niste caricaturi de țigănci care abia știu să vorbeasca. Și uneia îi lipsește o mână, lol

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da, da că sa fii o soție model îți trebuie mult mai mult decât frumusețe și carisma, cu astea nu se construiește o căsnicie.
Sigur sunt niște calități, care par faine la prima vederea, daca unu se căsătorește cu ea doar pentru că e frumoasa, carismatica, e un bărbat prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar nu vorbeam aici de soția perfecta.Sunt calități.Sigur ca pentru o căsnicie e nevoie de mai mult decât frumusețe si carisma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să se plictisească și o sa-i dea flit repede. Nu mai invidia căsătorii și relații că lucrurile nu se vad așa cum sunt de fapt din afara. Cine te opreste sa ieși și să cunoști oameni?

| Mihaela2022 explică (pentru anonim_4396):

Chiar dacă se despart având în vedere că sunt căsătoriți ea va fi ceva aparte pentru el.
Era mai bine daca nu se căsătoreau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaela2022):

E viața lui și nu ar trebui să mai ai vreo treabă cu el. Dacă nu se căsătorea ce se întâmplă? Nu erați împreună oricum
Mulți se căsătoresc degeaba. Am un vecin care în noaptea nunții s-a bătut cu nevastă-sa și mi-au rupt gardul laughing căsătoria e doar un act.

| anamaria82726 a răspuns:

Pai noi nu stim care este motivul pentru care el te-a parasit. Nu cred ca ar fi facut asta fara motiv. Chiar daca tu nu il stii, el a decis ca asa este mai bine pentru el.
Si pana la urma tu nu o cunosti personal pe acea fata. Si barfele se aud la fiecare colt, insa nu toate sunt adevarate. Poate a avut el un motiv sa o placa atat de mult incat sa ajunga sa se casatoreasca cu ea. Si chiar daca ar fi umblat cu atat de multi barbati in trecut, pana la urma era mai tanara atunci si toti facem greseli. Poate s-a schimbat, dar asta va vedea el pe viitor.
A fost decizia lui, asa a considerat el ca este bine pentru el. Respecta-i decizia, pe viitor sigur vrei gasi si tu o persoana foarte buna.
Si nu trebuie sa plangi...ce a fost, a fost. Din moment ce se casatoreste cu acea fata, presupun ca sunt impreuna de ceva timp. Deci voi doi v-ati despartit acum mult timp. Nu trebuie sa te mai consumi pe aceasta decizie a lui si sa te focusezi pe tine, cariera ta, persoanele de calitate din jurul tau etc.

| SoareDaniel a răspuns:

Am si eu o curiozitate ce varsta are tipa asta ciuruita de 20 de sculelaughing spune-i fostului tau prieten sa aiba macar grija sa nu ia HIV

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Doamne deci în situația asta sunt si eu. eu mai am si un copil de 1 an jumate cu el, cu actuala are vreo 8 luni si aia deja pune poze cu verighete... chiar nu stiu de ce unii care își bat joc, tot ei au noroc... sad

| Mihaela2022 explică (pentru Carinaaaaaaaaa):

Si eu sufar pentru ca este cu ea.
Chiar dacă suntem despărțiți măcar de era singur, poate nu mai sufeream

| Nyarlathotep a răspuns:

Nu stim motivele pentru care te-a parasit. Probabil nu ai stiut sau nu ai vrut sa-l multumesti, omul si-a reeevaluat optiunile si a ales ce il face fericit. E clar ca daca a ales s-o ia de nevasta, l-a facut fericit. Aia l-a facut om fericit, tu probabil ai vrut doar sa-l exploatezi fara sa-ti pese sau sa aflii ce-i place, ce vrea si ce-l fericeste pe acel om. De asta l-ai pierdut. Probabil de asta vei pierde alti barbati in viitor.

| RowseRj a răspuns:

În primul revinoti femeie. Nu e sfârșitul lumii. Nune vina ta că el nu te m-ai place. In plus nu o poți judeca pe acea femeie doar pe baza unor zvonuri. Asta nu e corect. Dacă el nu a m-ai simțit atracte față de tine nu a-i xe săi faci. Iubire cu sila nu se poate. Probabil el a crezut de cuviință că ea este femeia cu care vrea să întemeieze o familie. Trebuie să accepți asta și să te bucuri pentru el. Și să treci peste.

| Andreea1778 a răspuns:

Nu poți sa faci nimic, îți vezi și tu de drumul tau și îți găsești pe altcineva sa îl uiți.