| Cristina788 a întrebat:

Fostul meu prieten vorbește cu o tipă pe Facebook îi lasă comentariu îi face complimente, adauga imagini de dragoste și îi pune eticheta pe numele lui fata aia, sunt foarte dezamăgită, nu știu ce să cred, este cu ea, sau nu e cu ea poate doar îi face complimente să o convingă să fie împreună, mă puteți convinge va rog frumos

Răspuns Câştigător
| credeintine a răspuns:

Buna! Din moment ce e fostul nu ar mai trebui sa te intereseze. Inteleg din ce zici ca iti pare rau ca v-ati despartit si cel mai probabil el a luat decizia.
Ma gandesc ca tipul o place pe fata aia si de aia se comporta asa pe Facebook. Este posbil de asemenea sa inceapa o relatie sau sa o placa mult si ei deja sa vorbeasca.
Concluzia mea este #credeintine si lasa-l pe fostul in pace. Nu are rost sa suferi dupa cineva din trecut! Bafta!

| Cristina788 explică (pentru credeintine):

Cred ca ai dreptate ar trebui sa îl uit, de 3 luni suntem despărțiți și eram mulțumită pentru ca știam ca și el e singur și tot speram să ne împacăm, dar in ultima vreme de când vorbește cu fata aia, nu mai am liniște nu vreau sa ies afara, aseară am plâns după ce am citit ce i-a scris lui tipa aia. Era mai bine când era el singur, aveam speranțe.

| credeintine a răspuns (pentru Cristina788):

Sterge-l de pe Facebook. Nu iti va fi bine pe viitor cand o sa vezi postari cu el si cu noua lui iubita. Sterge-l si din viata, daca te-a ranit nu are rost sa il mai tii in suflet. Cu siguranta o sa iti gasesti si tu pe altcineva si o sa fii fericita. Lumea nu se termina la un tip.
Recomand inca odata sa il lasi in trecut!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca scapi din vedere cuvantu cheie de aici "FOSTUL", deci? E treaba lui ce face pe Facebook

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu mai este treaba ta ceea ce face si cum se comporta in intimitate un ""FOST"" iubit. In consecinta intrebarea ta este lipsita de sens precum si dezamagirea manifestata de tine, fata de ce? sau fata de cine? O persoana inteligenta trebuie sa inteleaga si sa accepte ca fiecare individ/persoana are dreptul sa traiasca asa cum doreste. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce iti mai pasa daca e fostul? Ala face dinadis sa mori tu de ciuda si valeu ce mai reuseste

Răspuns utilizator avertizat
| DeepInside28 a răspuns:

Ar trebui sa nu îți mai pese de persoana lui. Încearcă sa te axezi in cunoașterea altei persoane

| anabella123 a răspuns:

Daca este fostul prieten ar trebui sa treci peste si sa incerci sa nu mai bagi inseama.
Daca face toate lucrurile astea poate o place sau sunt impreuna, nu se stie, dar cel mai bine e sa nu te mai preocupi cu chestiile astea care iti fac rau, si incearca sa nu il mai urmaresti pe retele de socializare, da-i block peste tot, macar asa nu mai vezi ce posteaza.