| alecsa91 a întrebat:

Fratilor, ce este Empowr? Este pe bune? Am dat click pentru ca am primit invitatie de la cineva. Iar acum tot primesc mail ca am acumulat nu stiu ce suma... Ce e cu suma aia, o pot folosi? Mersi mult!

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Frauda, pacaleala. Baga la SPAM mail-urile si stai linistita.

| Violleta2022 a răspuns:

Este o firma de spam sivirusi care infecteaza computerele si ia datele persoanle.
Acu, cat poti fii de naiba ca sa crezi ca primesti bani fara sa fii muncit?
Acel cineva care ti-a trimis invitatia a fost s el virusat si aucm i se foloseste adresa de email sa se transmita tuturor prieetenilor din lisata lui. Tu daca intrii pe contul ala sau trimiti ceva inapoi vei fii virusata imediat, iar datele tale personale vor fii luate si folosite in alte scopuri frauduloase, de cei care au facut virusul. Binenteles ca ei au acces la toate adresele de email ale prietenilor tai si tot ei vor trimite in numele tau alte invitatii catre prietenii tai (asa cum ai primit si tu). Asta fac virusii, este de ajuns sa dechizi un atasamanet sau sa accepti sa te inscrii pe un site, ori sa downloadezi ceva ce ei iti spun si gata, esti infectat.
Tentatia este ca iti spun ca ai bani de ridicat, tu esti incantata, subscrii la site-ul lor, downloadezi un anume mesaj, le dai datele persoanle si contul tau bancar si ei au deja tot ce trebuie ca sa iti foloseasca datele persoanel pentru afaceri frauduloase (ilegale).
Sfatul meu este sa stergi orice mesaj primit de la oricine nu cunosti si stii ca nu ai tangenta cu ele, categoric banii nu pica din cer si tentatiile sunt intotdeauna capcane care fac rau.
Tie nu-ti explica mama, tata, prietenii ca nu-i bine sa submiti sau sa deschizi atasamanete dubioase sau emailuri capcana?!
Fa bine si du PC-ul sau laptopul la cineva care iti poate pune un antivirus pe el si ti-l poate curata, tocmai pentru a se evita scurgerea de date personale.

| Lawliet14 a răspuns:

Probabil e scam. Adica o frauda.

| AjutorulPublic a răspuns:

Eu iti recomand sa nu faci nimic, nu ai ce pierde.

| jaky33 a răspuns:

Empowr este o teapa ordinara facuta pe fata
FRAUDA PE FATA
zilnic streseaza utilizatori cu mesaje sa valideze conturile ca sa mai aibe ei ce sa fure din conturi... de 2 ani urmaresc acest site care se numea de fapt fanbox.
acest site este facut pentru cei naivi care cred ca vor castiga bani, dar nu este adevarat. cunosc persoane care le-a furat bani din cont 3000 de dolari sau 500 $ si etc, am foarte multe dovezi impotriva lor... dar inca mai astept sa vad pana unde vor sa ajunga dupa cere le voi face publice pe tot internetul
apropo - daca nu stiati presedintele empowr adica fostul fanbox a mai fost arestat pentru frauda....si aceasta dovada o detin.