| sei a întrebat:

FUNDA Am o intrebare despre radare, va rog nu raspundeti daca nu stiti ceva concret! Mergem dinspre Bucuresti spre Urziceni. Era o masina de politie cu radar, era indreptata cu fata spre Urziceni. Pe mine CRED ca m-a luat din spate cu 60-65 unde limita era 50. Din fata nu are ce sa imi faca pentru ca nu am numar in fata. Am motocicleta. Intrebarea e: daca te ia radaru, te opreste pe loc si iti da amenda? SAU nu te opreste nimeni si iti vine direct amenda? Am vorbit cu niste prieteni. au zis ca s-a dat o lege sa nu se mai trimita amenzile acasa. Daca nu te opreste pe loc. sau eventual un echipaj mai in fata ai scapat. Cineva m-i-a zis ca nu te opreste deloc si iti vine acasa in urmatoarele 6 luni. Eu ce sa cred? e cineva politist care stie legislatia in vigoare? Va rog chiar am nevoie de un raspuns. Multumesc anticipat.

19 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Radarul e o masinarie facuta sa masoare viteza autovehicolelor indiferent in ce sens de mers o fac acestea si indiferent unde se si cum se afla el, cu singura conditie ca autovehicolele sa se afle in perimetrul de actiune pentru care a fost proiectat. Daca nu te-a oprit inseamna ca esti un om norocos sau ca nu ai depasit viteza mai mult de 10km/h.Deci amenda nu-ti vine din cauza ca trebuia sa-ti ia si citeva puncte si astea nu se pot lua decit conducatorului auto si acesta putea fi altul nu numai decit proprietarul masinii.

| IMC90 a răspuns:

Daca era indreptata cu fata spre urziceni inseamna ca nu era pe ensul tau de mers (din moment ce tu veneai de la Bucuresti)

Depinde, poate sa te opreasca pe loc sau sa te trezesti cu amenda prin posta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu radarul nu te ia "pe la spate" ci doar din fata.

| sei explică (pentru suntserios):

Fiind pe motocicleta nu are cum sa ma ia din fata. daca ma ia din fata n-are ce sa imi faca pentru ca in fata nu am numar. Am numar DOAR in spate deci din spate m-a luat. Eu vreau sa stiu cum sunt legile acum. te opreste pe loc sau iti vine direct amenda acasa?

| drhotzu a răspuns:

Stii ca asta nu e categoria la care trebuia sa postezi nu?
raspunsul da il stiu dar nu o sa il dau pana nu o sa postezi unde trebuie, cu scuzele de rigoare!

| IMC90 a răspuns (pentru drhotzu):

Asta-i ultima catergorie depe TPU rolling on the floor

Mi se pare de 1 milion de ori mai importanta intrebarea lui decat intrebarile alea : ''cum s-o cuceresc pe gingirica''

| drhotzu a răspuns (pentru IMC90):

Ba acum daca ma gandesc mai bine... sa stii ca ai ceva dreptate aici, mai era una mai devreme cu daca m-am asezat pe colac wc stii povestea cu ramasul gravida... frate ce cauti cu "pasarica" pe colacul de la wc? sau si mai bine intrebat: femeie tu te asezi asa pe orice e dubios de pe wc? daca se caca unul pe capac? te asezai?

| sei explică (pentru drhotzu):

BA daca vrei sa imi raspunzi raspunzi ORIUNDE ar fi intrebarea ok? Daca nu vrei taci dracu si inghite-ti galusca. Daca puneam intrebarea la Sectiunea legislatie CAND PRIMEAM UN RASPUNS? peste 1 luna mie imi trebuie cat mai repede. Sectiunea Dragoste si Sex este cea mai vizitata. Nu cred ca daca TU vrei un raspuns cat mai repede pui intrebarea la sectiunea potrivita.

| drhotzu a răspuns (pentru sei):

Pai sincer sa fiu daca vreau un raspuns caut pe net sau in legislatie, daca tot e legat de intrebarea ta...

| NeneaGogu a răspuns:

Mai gheorghe, tu ai radar la penis si vrei sa te dai mare? nu vezi ca la aceasta categorie se dicuta despre love?

| suntserios a răspuns (pentru NeneaGogu):

Da tu nu ai auzit ca radarul l-a luat din spate

| sei explică (pentru NeneaGogu):

Alt om corect de fatata. Mai am o intrebare: DE CE NU PUTETI SA TACETI? daca raspunsul vostru nu ma ajuta cu nimic?

| sei explică (pentru suntserios):

Numa obsedatii sexuali se gandesc la sex cand intrabrea nu are legatura DELOC cu sexul. happy funny

| suntserios a răspuns (pentru sei):

Ce sa mai zici de cei care posteaza intrebari legate de radar la sectiunea sex.

| suntserios a răspuns (pentru sei):

Eu incercam doar sa fiu ontopic

| sei explică (pentru suntserios):

Esti un obsedat sexual batut de sorta.
Daca tu vrei un raspuns repede unde pui intrebarea? nu o pui la cea mai vizitata sectiune? Orcum va fi mutata in 2-3 zile la sectiunea corecta.

Deci domnule corectitudite fi tu corect in o tara de prosti ca o sa razbesti peste tot.

| suntserios a răspuns (pentru sei):

Nu prea tii la glume, asa e?

| Brunet_Bogdan_1994 a răspuns:

Lafel am patit si eu!

| Brunet_Bogdan_1994 a răspuns:

Ma deplasam pe podul de la vacaresti din spre vitan spre big berceni cu viteza de 100km/h si cand sa cobor de pe pod MCV, deci in concluzie cum imi dau eu seama daca m-a luat sau nu?