| lilbunny13 a întrebat:

Funda celui care ma ajuta cel mai mult! am un "iubit" de 2 saptamani. dar am mai vorbit putin cu el inainte pe facebook. de un timp doar la el imi sta capul zi si noapte si chiar nu mi-l pot scoate din cap.in ultimele 2 zile nu am prea vorbit. si am vazut pe facebook-ul lui ca vorbeste deja cu alte fete.eu sunt geloasa dar nu-i spun nimic pentru ca nu vreau sa fiu "prietena disperata care dupa 2 saptamani incepe sa scoata fum pe nari pentru ca am vorbit cu o alta fata". mi-e teama sa nu il pierd.afara nu prea iesim. el i-a spus unui prieten de-al lui ca tine la mine si chiar a "facut o scena de nervi"[din cate mi-a spus prietenul lui] cand a auzit ca un alt prieten de-al lui s-a dat la mine la ziua unei prietene. avand in vedere ca eu si "iubitul" meu nu prea iesim pe afara foarte des, amn2 avand programul cam incarcat zilele astea si ca eu tin la el mult, ce ar trebui sa fac? vreau sa precizez ca sunt ff multe fete "in limba" dupa el, si el in general se despartea de fetele la care nu tine cu adevarat dupa vreo 3 saptamani... happy

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai vorbeste si tu cu el fata in fata, lasa facebook'ul. Spune-i ce te deranjeaza si ce nu, chiar daca sunteti de 2 saptamani. spune-i ca vrei o relatie serioasa! Daca nu vrea asa, sa iti spuna, ca apoi sa nu suferi mai tarziu! Eu ti-am spus parerea mea, si nu mai avea atat incredere in prieteni ce zice unu si altu. Bafta :*:*:*:*:*:*:*

| superdorex a răspuns:

Dovedeste-i ca esti diferita de celalte! Trimite-i cate un status, cate un mesaj despre dragoste si fa-ti timp macar duminica sa iesit chiar daca pentru putin timp! Sa te vada ca esti o fata plina de calitati, ca esti inteligenta, plina de farmec! Stii tu atunci cand sunteti fata in fata e altceva! Si sunt sigur ca felul tau de a fi il va face sa nu renunte asa usor la tine! Multa bafta!

| EllaBella11 a răspuns:

Da. Este normal ca exista o solutie. Asa mi se intampla si mie. Ba chiar si eu sunt impreuna cu unu de 2 saptamani si am aceiasi problema. De exemplu e chiar a incercat sa imi arate ca ma iubeste si s-a dus la radioul scolii si mi-a dedicat o melodie a fost foarte frumos. Dar acum nu e vorba de mine ci de tine. Deci lasa facebook-ul, mess-ul si alte chesti din astea. In pauze, vorbeste cu el si spune-i ca tu vrei o relatie serioasa si ca tu chiar il placi si ca ai vrea sa nu va despartiti niciodata si ca ai vrea sa stea mai mult cu tine pentru ca tu ai vazut ca vorbesti mult cu alte fete si ca asta de cam deranjeaza. In primul rand ce ti-am spus eu mai sus este gandit cu capul, dar tu hotaraste cu inima. Sti cu se zice " Gandeste cu capul dar hotaraste cu inima " MULT SUCCES :*:*:*