| Kitty3D a întrebat:

FUNDA! Hei am si eu o problema.Am fost impreuna cu un baiat 1 luna si ceva.acumm 4 zile el s-a impacat cu fosta lui prietena. Stiu sigur ca mai are sentimente si pentru mine mereu se uita la mine cand trec pe langa el sau cand vorbescu cu alti baieti.Astazi am vazut un coleg de scoala si m-am dus pana la el, am sarit in fata lui am stat de vorba 2 minute impreuna cu el si cu o colega. cand am intrat in clasa baiatul cu care vorbeam imi spune ca fostul meu prieten sa simtit prost si ca cica am sarit pe el dar nu sarisem pe el si nu inteleg de ce se baga acum in viata mea. Inca mai tin la el dar nu stiu ce sa fac felul in care s-a impacat cu fosta m-a deranjat foarte tare nici nu a vrut sa imi spune a trebuit sa astept 4 ore sa aflu de el bineinteles ca eu stiam deja. Acum as vrea sa il fac si eu gelos happy [ stiu ca pare cam aiure laughing dar chiar as vrea sa il fac sa se simta prost ] DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

Din experienta, nu a avut si nici nu o sa mai aibe sentimente pentru tine happy Scuze, dar am trecut prin asta laughing Daca s-a intors la fosta, e clar happy

| Sweet111 a răspuns:

Buna!
Pai nu vad de ce sa il faci gelos, te-ai gandit ca daca il faci gelos poate sa iti spuna ADIO definitiv!?
Dar daca doresti chiar asa tare poftim o idee... daca sunteti intr-o scoala ducte cu un baiat in clasa la care sal ti de gat sa te dai la el si chestiii.
iar atunci cand va veni el la usa adica fostul tau tu vorbestee cu baiatul ala!

| Sweet111 a răspuns:

Aa...si incearca sa te intelegi bine cu pretenii lui...pe el nu prea sa-l bagi in seama.
Si nu uita in primul rand ignora-l si acorda atentie mai mult baietilor din jurul tau bineinteles acolo unde se afla si el ca sa te poata vedea. el cu cat vede ca nu te comporti la fel de bine si cu el cu atat sa supara mai tare, devine gelos. insa nu exagera...ii mai zambesti si tu odata ca totul sa para in regula si apoi incerci faza cu gelozia. glumesti cu ceilalti baieti, esti mai afectuasa cu ei...

sper ca te.am ajutat si succes love struck
Pa pa wave kiss

| xxxname a răspuns:

Stiu ce sa faci, macar ca lupti contra unui baiat, ca si eu sunt ca el...big grin
Deci daca sunt baiat, atunci pe mine mar face gelos o fosta prietena de-a mea, atunci gind as vdeao aproape de un baiat, sau sarutinduse cu el, sau intilninduse cu el, sau imbratisinduva... Funda? tongue

| BomBonika_9617 a răspuns:

Ai putea laughing sa te ajuti de ceva colegi prieteni...stiu eulaughing si cand treci pe langa fostul sa il iei de mana pe baiatul cu care esti ca sa vada el si sa se simta naspa ca sa desp de uhhee hee daca se poate sa te saruti cu acel baiatlaughing chiar in fata lui :X:X:X: eu ceva de genu as face big grin:X:laughing bb :* funda?big grin:big grinbig grin: te log frumos cu cireasa in varf big grin:X

| ΌѵєяТᴴéRąÌnbõW a răspuns:

Buna!
In prmul rand asigura-te ca nu este o simpla farsa. Poate fi un test de fidelitate sau mai stiu eu ce.Dar daca esti extrem de sigura ca este adevarat totul este ok.Pe fostul l-ai putea face gelos prin foarte multe chestii dar si sa regrete ca numai esti a lui!
Primul pas este indiferenta.pe multa lume aceasta indiferenta o face geloasa.
Al doilea pas este fericirea.Arata-i fostului ca nu iti pasa si ca esti vesela tot timpu, ca ai companie si de sex opus cu care te intelegi chiar foarte bine.Acest lucru l-ar face foarte gelos.
Al treilea pas este "fata ocupata".Fa-l pe fostul sa realizeze ca esti o fata foarte ocupata care are timp de oricine in afara de el.De exemplu cand vrea sa vorbiti despre cine stie ce prostioara.Ai putea spune ca esti ocupata.Si acest lucru l-ar face gelos,deoarece s-ar gandi intruna:"Oare ce face?, Cu cine este acum?, Se mai gandeste la mine?".
Sper ca ti-am fost de folos:*
Ai grija de tine si succes!
Fundita?:d