| donutcenter a întrebat:

Funda :* hei TPU sunt bi si nu imi este rusine sa recunosc asta puteti sa imi dati sfaturi cum sa le zic parintilor si prietenilor? ( mama a zis ca ii este scarba de lesbiene) si imi este frica

17 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Poate ca Dumnezeu a lasat ca femeia sa fie cu barbat si invers. Dar nu e gresit daca unii dintre noi vor sa incerce ceva nou. Este foarte dragut, mai ales ca esti bi, si iti plac si fetele si baietii, face ca lucrurile sa fie mai usoare. Incearca sa mai vorbesti cu mama ta, sa ii spui ca ai o prietena care place si baietii si fetele, incearca sa ii explici ca nu e atat de rau precum crede. Iar cand crezi ca a inteles, poti sa ii spui. Stai linistita, asta nu e cel mai greu lucru in a fi bi.

| Doηηa a răspuns:

Nu ma intelege gresit dar nu e bine,plus ca esti si mica si nu sti ce vrei dar, eu sunt de parere ca Dumnezeu a lasat sa fie barbatul si femeia nu femeia si femeia, barbatul si barbatul, e aiurea.
Imi e mila de mama ta.
Poate o sa-ti schimbi parerea, pup! :*

| jolidon a răspuns:

Fii sincera si gata. In plus nu e nevoie sa le spui tuturor, asta e viata ta. Stii cum sunt oamenii, judeca :-). Mamei tale insa cred ca ar trebui sa ii spui si indiferent cat de scarba ii este de lesbiene sunt sigura ca va intelege. Este mama ta si va trece peste orice prejudecata ca sa iti fie alaturi. Te admir pentru ca recunosti. Esti o persoana puternica. succes in viata kiss

Răspuns utilizator avertizat
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Înțeleg ce vrei să spui. Depinde ce vârstă ai dacă ai între 13 și 18-20 ani să știi că e normal să ai niște percepții greșite.
Într-un fel cred că și tu știi că este ceva greșit în ceea ce simți.

Probabil îți petreci foarte mult timp cu prietenele dar să știi doar pentru că aveți interese comune șiți care sunt problemele feminine și vă compătimiți nu trebuie să consideri că ești îndrăgostită.

Încearcă să te gândești o perioadă la tine și așteaptă o perioadă, o dată ce ai depășit 18+ poți să le spui la părinți pentru că nu o să fie așa alarmații fiind viața ta proprie.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Spune-le pur si simplu

| Mirke a răspuns:

Cati ani ai? si ce te atrage la fete? frumusetea lor sau chiar ai si facut sex? de ce ii e scarba mamei de lesbiene, cu homosexualii e de acord? ca aia si-o dau la caca.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirke a răspuns (pentru donutcenter):

Deci n-ai facut sex cu prietenele tale? pai asta nu inseamna ca esti lesby, eu daca ies la bere cu prietenii nu-s gay, e vb de atractia sexuala ce te atrage pur sexual si vrei sa le lingi, si numai gandul ala te face sa te uzi, esti cam mica sa constientizezi chestiile astea de adulti. cu baietii ai facut sex? de ce esti bi?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru donutcenter):

Copilu meu!
Iti zic eu cum sta treaba...
1. Daca zici te bate!
2.Mai bine taci si ramane secret!
3.Sa le zici la prietene! laughing
4.Culcate!
5.Iti este somn?
Succes!

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

As zice sa te abtii, lumea in general trateaza acest subiect ca fiind tabu; risti sa fii marginalizata sau respinsa... eventual, spune-i unei persoane in care ai mare incredere. Lumea nu intelege ca sexualitatea e ceva ce nu alegi, ci pur si simplu ne nastem cu ea. Nu ai de ce sa fii rusinata, viata merge inainte. E treaba ta ce faci si cu cine

| Enanita a răspuns:

Buna!

Nici nu are de ce sa iti fie rusine!
Incearca sa porti o discutie serioasa atat cu parintii tai cat si cu prietenii. Nu are de ce sa iti fie frica.

Bafta! Noapte buna!

| RennaM a răspuns:

Stiu cum pentru ca mama a spus ca e ff anormal sa fi lesbi sau gay si si mie mi-e frica dat las mai bine sa observe ce se intampla cu mine ca mai mult stau cu fetele si stiu ca la un moment dat o sa ma intrebe si... nah atunci o sa'i spun si sunt sigura ca o sa ma duca la psiholog pentu ca o sa fie speriata ...prietenilor nu le spun.inca mai bine numai la cei foarte buni pentru ca stiu ca unii o sa'si bata joc de asta. Bafta :*

| MadalinMarian a răspuns:

Spunele pur si simplu. Doar nu o sa te omoare.

| lolita16ask a răspuns:

Nu ar trebui sa fi direct sau sa ii lasi pe ai tai sa vada in lucrul asta o povara un capat de lume. Prietenilor ar trebui la o petrecere sa zic asa sa :* o fata sa intervina o intrebare din partea lor >>esti

| Piticotcherry a răspuns:

Fi sincera ca asa este cel mai bine.Iti dai seama ca nu o sa reactioneze frumos, dar trebuie sa stie pana la urma nu au ce sa iti faca ..nu trebuie sa te judece!