| beckham1 a întrebat:

FUNDA! In ultima vreme sunt plictisit, nu mai am chef de viata cum aveam inainte. Ce spuneti si ce imi recomandati?

18 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Nu mai ai chef de viata? Cati ani ai? Ma indoiesc ca ai mai mult de 16, hai sa fim optimisti si sa spunem 17. Sa fim seriosi, sunteti tineri, oameni buni, viata este frumoasa, distrati-va. Este vara, de ce nu iesi si tu cu prietenii undeva la plaja, la bazin, strand sau... ma rog, ce ai tu pe acolo? Iesi, fa cunostinta cu oameni noi pentru ca este clar ca prietenii tai sunt incapabili sa te ajute sa te distrezi si sa te bucuri de viata.

Iesi din casa, lasa statul pe internet toata ziua, fa si tu cunostinta cu niste fete (presupunand ca esti baiat), distreaza-te si lasa prostiile.

Be smart and have fun.winking

| Ea12345 a răspuns:

Citeste, doar asa te vei informa despre o gramada de alte lucruri.

| Memecy a răspuns:

(hai ca dau si eu oleaca de oxitocina ca e gratis) incearca sa consumi si alimente bogate in fier magneziu etc probabil iti lipsesc aceste minerale care duce cum zicem noi la plictiseala happy spanac mai uita-te la un Popeye Marinarul tom si jerry rolling on the floor

| Matt24 a răspuns:

Du-te undeva unde poti cunoaste oameni noi.Fa ceva pentru prima dat, chiar si lucruri marunte.Lucreaza la ceva,fa lucru manual,fa poe, asculta muzica, zambeste, spune glume, invata trucuri.

| Oana92 a răspuns:

Observa ca asta cu lipsa chefului de viata se ia din aer. Si nu imi bat joc, chiar vorbesc serios. Aud in ultima vreme o gramada de oameni(inclusiv eu!) care spun ca nu se simt motivati, ca nu au chef de viata si chestii de genul asta.

| grab a răspuns (pentru Oana92):

Eu credeam ca glumesti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate esti deprimat.
Si eu astazi n-am prea avut chef de nimic,sunt si ingrijorata in legatura cu starea de sanatate a mamei mele etc.
Dar incerc sa ma deconectez putin, mai iesi la plimbare, raspunzi la intrebari aici, dormi, citesti.
Te pup!

| beckham1 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nici o problema. Vreau doar cateva idei impotriva plictiselii. Insanatosire grabnica pentru mama ta!

| HaLoGeNNN a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper sa se faca bine mama ta!

| Voidwithin a răspuns:

Du-te cu prietenii in oras daca nu o sa ai tu chef de viata o sa faca ei sa-ti revina chefu.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Ca sa iti ocupi timpu mergi cu bicicleta,citeste o carte si ca sa ai chef de viata mergi la un strand de mai multe ori pe saptamana. Poti sa bei acolo bere/cockteil (am uitat cum se scrie laughing ) / suc (cola, pepsi, sprite, fanta, mirinda) Nu-ti recomand ceva alcoolic, chiar daca am zis bere sa fie fara alcool.

| BSwwatch a răspuns:

Omul devine plictistit de viata atunci cand nu are o perspectiva de viitor,legat de recomandari, dupa cum ai observat ai primit ceva recomandari si nu au fost in parametrii tai, este de asteptat, nimeni de-aici nu are cum sa stie ce-ti doresti tu sa faci sa alungi viata plictisitoare in care te afli, cauta-ti singurel o ocupatie!

| elComandantee a răspuns:

Să-ţi găseşti un hobby. O pasiune.

| Loredana10 a răspuns:

Sa mergi in vacanta.

| beckham1 explică (pentru Loredana10):

La asta ma gandeam si eu dar nu am bani in perioada asta. Scoala de soferi majorat mai multe. Alte idei?

| Loredana10 a răspuns:

Stai cu prieteni relaxeaza-te si uita de toate problemele.

| Alle8D a răspuns:

Iesi cu prietenii. big grin

| AspirinaPoWerX a răspuns:

Omoarate!