| Andrada0025 a întrebat:

FUNDITA! O fata ma streseaza.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roaga-l pe amicul tau sa clarifice problema.

| sofisis a răspuns:

Pe tine de ce te intereseaza ce are domnisoara de zis?
Eu sincer, cand ar mai trece pe langa mine si m-ar face ..cumva, m-as opri si as intreba-o ce a spus, ca nu am auzit prea bine. De cele mai multe ori...o persoana ca ea nu va mai repeta ce a zis, se va rusina si va pleca. Dar daca prin absurd e cu clanta mare i-as spune ca nu asa se scapa de frustrari si ca imi e mila de ea si as intreba-o daca are nevoie de ajutor.
Daca nu inceteaza, avand in vedere ca numitorul comun dintre voi doua este EL, intreaba-l exact ce e in capul domnisoarei. Pentru ca mie mi-e greu sa cred ca asa, din senin, dupa doi ani in care ea a avut pe unu si el e cu tine si ei doi nu au mai avut absolut nimic de impartit, ea se trezeste sa fie geloasa pe tine si sa vrea sa iti fure printul. Sunt sigura ca si el are habar de povestea asta.
Si eventual roaga-l sa o potoleasca el, pentru ca tu nu vrei sa stergi cu ea pe jos.Pentru ca esti o lady.

| Andrada0025 explică (pentru sofisis):

Nu vorbesc. Nu are nimic cu chestia asta prietenul meu. Ea de la inceput tot se baga ca musca si la inceput a incercat sa ne desparta iar prietenul meu a pus-o la punct. Dupa care si-a gasit pe altul si s-a linistit. Iar acum, ca nu mai e cu respectivul, iar o mananca... Eu n-am avut niciodata nimic cu ea. E o trafulisca a umblat cu foarte multi si nu ma mir ca e asa.

| sofisis a răspuns (pentru Andrada0025):

Deci cand spui "Nu stiu ce a apuat-o pe domnisoara", de fapt stii foarte bine si este ceva normal in dinamica "relatiei" tale cu ea.
Daca de doi ani incearca sa te desparta si de doi ani reactioneaza asa, nu ai ce sa ii faci decat sa o ignori sau sa incerci sa o intimidezi cumva.
Desi, dupa parerea mea, tot EL e cel mai in masura sa o potoleasca.

| grab a răspuns:

Fa rost cumva de numarul de tel al maica-si si spune-o ca daca nu isi educa copila nu raspunzi de ce i s-ar putea imtampla daca se "impiedica" intr-o zi cand te prinde in toane proaste. mentioneaza foarte clar ca tu il iubesti enorm pe baiat si el pe tine si amandoi considerati respectiva relatie inchisa definitiv cu fata dansei si puteti merge pana la a face plangere la politie pentru hartuire.
stima!

| Gunoi a răspuns:

E geloasă pe tine penala loser
Soluţia ar fi să o pui la respect fie să-i răspunzi sau o poţi ignora tu alegi, adică ea n-are viaţă de se leagă de tine?
Dă-i o ultimată cool
Multă succes, numai bine!