| anonim_4396 a întrebat:

FUNDITA! Un sfat, va rog mult!
Doamne, pur si simplu nu mai pot! Nu o lungesc, trec direct la subiect! Tot va spun de baiatul acela, se comporta exemplar cu mine, imi pupa mainile, e foarte grijuliu cu mine, se dedica complet, aseara cand ne-am vazut mi-a spus ca ar sta cu mine tot timpul, ma ia de acasa, ma duce acasa, a vrut sa faca cunostinta cu mama cand a avut ocazia, aseara se intorcea de la serviciu si mi-a zis ca nu ma lasa sa stau singura si sta cu mine pana vine mama, am stat in masina, totul perfect si frumos si mi-a zis ca face tot posibilul sa ne vedem si astazi. Totul perfect, abia ne-am dezlipit! Mi-a fost pofta e ciocolata, a doua zi a venit cu doua ciocolati la mine! Astazi insa, nici nu m-a sunat, a stat pe fb, s-a facut ora 9, dar el nimic si l-am intrebat: EU Hey, ce faci? EL hey, uite, a casa... mai-nainte m-am pus putin sa ma joc u? EU: Bine, acuma am terminat cu facutu de curatenie EL asa tarziu? EU Pai m-am apucat la 5 EL dupa ce ti-ai facut temele sau ai dormit? EU: astazi nu mi-am facut temele, e vineri aha EL oricum, e harnica fetita EU tu ce ai mai facut? EL mai nimic, aiurea, toata ziua EU am asteptat sa-mi scrii EL cand? EL: nu te-am vazut online cata vreme am fost pe facebook astazi EL: pai am ajutat-o si pe mami, sa faca ordine ca ne-am pregatit pentru porc EL dar pentru mine a fost "aiurea" de aia am zis " Mi se pare ca a cam mintit, a zis a n-a facut nimic, iar apoi dupa ce i-am zis ca am asteptat sa ma caute a incercat sa se scoata, ca de fapt a ajutat-o pe mama lui! El este din satul de langa orasul meu, dupa ce am vb mi-a zis sa-l sun, nu l-am sunat insa m-a sunat el dupa vreo 10 minute, si am vorbit si era cu un prieten si dupa 30 min de vorbareala i-a zis prietenul lui ca i-a chemat un amic la suc, in orasul meu, el a zis ca nu merge ca nu vrea sa ma supar, si a tot insistat ca nu, nu, si i-am zis sa mearga, si m-a tot intrebat ca nu ma supar, sigur nu ma supar? si a zis ca oricum face el cumva sa ne vedem maine! Dar tousi astazi trebuia sa ne vedem noi, nu sa iasa cu gasca, dar mi-a zis "Acuma ar fi tarziu daca ne-am vedea, asa-i? ...si am zis "Cam da.", ma asteptam sa ma cheme cu el, macar atat, sa-mi zica "Fara tine nu merg". Ce parere aveti? Cu minciuna aia mi-a pus capac? Chiar a mintit oare, ce intelegeti din acel dialog? E ceva in neregula cu relatia noastra? Ieri cum ne-am vazut a fost foarte dulce cu mine si dragut, cum n-a mai fost niciodata si isi arata din ce in cemai mult sentimentele.

5 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Cred ca trebuie sa fi mai ingaduitoare cu el, deoarece tu nu poti sa-i oferi ce ii ofera gasca de prieteni(altfel vorbesti ca intre baieti)

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

A stat cu tine multa vreme.
Mai vrea si el sa iasa cu baietii.
Stiu ca ti se pare ciudat, dar daca a facut atatea pentru tine.
Ai incredere.

| alexSMK44 a răspuns:

Nu cred asta, eu cred ca nu a avut doar timp ata vezi ce se va intampla si maine.

| Fluturashhg a răspuns:

Deci...in primul rand " ce e frumos dureaza al dracu de putin" si in al doilea rand e totul cat se poate de ok intre voi, doar ca, daca va vedeti in fiecare zi uneori, asta depinde de persoane, relatia devine monotona! Lasa-l sa iasa si cu gasca lui! Pentru ca banuiesc ca si tu ai prietene si iesi cu ele. Lasa-i putin spatiu si o sa vezi ca va fi bine! Puuupici :**

| paulaChocolate a răspuns:

Fiecare dintre noi trecem prin perioade cand vrem sa fim in compania altor oameni, ceea ce vreau sa spun este ca doar pentru ca nu iti raspunde imediat sau ca vrea sa se joaca la pc uneori nu inseamna ca nu iti acorda atentie :* trebuie doar sa fi putin mai ingaduitoare cu el si totul se va rezolva de la sine happy poarta o conversatie cu el si spune-i ce simti asa e cel mai bine happy bafta! fundita?