| bogdy20000 a întrebat:

Hai salut, sunt baiat, am 14 ani si vreau sa va intreb daca nu cumva stiti de ce tot am niste probleme. De multe ori cand se uita vreo fata la mine nu stiu de ce naiba parca nu am curaj sa ma uit si eu la ea sau in ochii ei, de ce? Si n-am nici curaj sa incep o discutie cu o fata, de aratat arat bine si ma comport frumos cu fetele, dar nu stiu cum sa vorbesc cu ele.
Daca ma puteti ajuta cu ceva, multumesc.

5 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Ai 14 ani, esti abia la inceput. baietii sunt rusinosi la varsta asta. fetele incep sa se dezvolte, le cresc sanii, etc, e normal sa ai rusine. cu timpul o sa iti treaca de la sine fara sa te fortezi. e vorba de obisnuita, te vei plictisi de oameni si o sa-ti dai drumul ca o sa te gandesti "oricum n-am nimic de pierdut".

| nhhv a răspuns:

Ce modest ești tu. Degeaba arăți bine dacă nu știi să porți o conversație liberă cu ea. Fii liber, fii tu, habar n-am.

| RaulMA a răspuns:

Răspunsuri peste răspunsuri aiurea. Auzi. E ceva normal sa iti fie ruşine ..esti la vârsta de început a relaţiilor serioase. Fetele se uită la tine pentru ca te plac. Iar daca tu consideri ca e bine sa nu începi o discutie. Eu sunt de părere ca nu e bine deloc. Deoarece toate te vor cunoaşte ca fiind băiatul ăla timid. Uite sa iti dau un exemplu din viaţa mea. O fată din cartierul meu stă cu un băiat. Ea merge la el. Ea il sărută, ea ii scrie. Una alta. Iar fata e îndrăgostită de mine pentru ca eu vorbesc altfel, mă comport altfel. Adică nu sunt timid. Ii spun totul pe faţă, fără rusine. Aşa eram si eu. Timid. Până am realizat ca stând asa, voi da cu piciorul in diferite ocazii. Pe care le voi regreta mai târziu. Fi tu însăţi. Porneşte o conversaţie. Iar restul vine de la sine. Sa iti dau inca un exemplu. E ca un motor, tu trebuie să il ajuţi să pornească..nu el pe tine. Odată ce l-ai pornit. Totul vine de la sine, merge singur. Asa si aici. Odată ce începi o discuţie. Restul vin de la sine.winking Fă-ţi curaj. Si spune-le un bună. Sau daca le cunoşti, scrie-le pe Facebook, snap, insta, wapp. In spatele. Unui monitor, laptop, telefon, va fi totul mai usor. Dar si faţă in faţă e usor. Trebuie să te gandesti. Că vei rata multe ocazii. Si altele vor dispărea pentru ca toate fetele vor şti ca eşti timid. Hai. Sa nu te mai aud cu,, Imi e ruşine,, ai 14 ani, eşti adolescent, ia-ţi inima-n dinţi si spune-le ce simţi! Nu vei regreta. Nu ai nimic de pierdut! Baftă băiatu' happy

| 0101101110 a răspuns:

Incepe cu un simplu hey apoi vorbeste si fi tu insati asta vor fetele! Pls da funda!

| Andreea_Daria_1993_k4F7 a răspuns:

Ce narcisist