| DeVyLMik a întrebat:

Haideti sa va spun si eu o poveste. Nu stiu cat de reala poate fi, dar... Ca de obicei e vb de un baiat si o fata. La inceput cand s`au cunoscut nu s`au inteles deloc bine. Dar din anumite motive, nu s`au mai putut vedea sau vorbi pentru o perioada de timp. Dupa ce nu s`au vazut un an, din intamplare s`au intalnit iar, pura coincidenta. Baiatul era foarte fericit ca s`au intalnit iar, ba chiar mai mult, baiatul si-a dat seama ca tine la ea. A incercat sa se aproapie mai mult de ea, pentru a nu o pierde iar. Fata la inceput a crezut ca`si bate joc de ea, si nu i`a dat prea multa importanta spuselor lui, sau incercarilor de ai demonstra ca o iubeste. Practic pana la urma ei erau impreuna, dar cu cat incerca sa-i arate fetei cat de mult o iubeste, ea il tinea la distanta. Credea ca daca se va indragosti de el, cine stie, el o va lasa balta. Se pare ca ea il iubea, si chiar foarte mult, dar baiatul tot vazand ca ea nu`i da importanta, ba chiar il si evita, el a inceput sa se ataseze de cea mai buna prietena a fetei. Si cum se parea ca si acea prietena vroia sa fie cu el, a acceptat, fara sa se mai gandeasca la nimic altceva. Baiatu credea ca o poate iubi la fel de mult pe prietenea ei la fel cum ar fi iubit`o pe ea, chair daca el nu simtea nimic pentru acea fata, credea ca in timp poate se va intampla acel lucru magic intre ei, si cine stie!? Dupa un timp baiatul a inceput sa o jigneasca, sa nu o mai bage in seama si doar din cauza acelei prietene a ei. Era dispus sa faca orice, chiar si sa`si raneasca persoana iubita. Dupa ce baiatul si-a dat seama ca a gresit, si-a luat adio de la acea prietena a fetei, si a vrut pur si simplu sa dispara din viata lor si sa uite si ele si el ceea ce s`a intamplat. Dar!? Ca de obicei, acel "dar", dupa putin timp, baiatul si fata, au inceput sa vorbeasca iar si totul pornise doar de la un simplu "buna. cmf?" spus pe mess!? si s`a ajuns ca fiecare din cei 2 sa`si spuna sentimentele unul fata de altul. Spre uimirea tuturor, chiar daca la inceput nu s`au inteles deloc bine, s`au hotarat sa mai incerce o data. Timp de cateva saptamani, cand erau impreuna, ziceai ca e raiul pe pamant. Nu puteau sta unul fara celalalt, dar cum viata e cruda, baiatului i s`a intamplat ceva. A avut un accident, cu toate ca nu a fost vina lui, el este tras la raspunde pentru acel accident. A incercat sa-i spuna fetei ca are ceva treaba pentru un timp, si ca nu se mai pot intalni. Dar pana la urma i`a spus fetei adevaratul motiv, acela ca va fi inchis pentru o perioada de timp, dar, ea nu la crezut. I`a spus doar ca " vrei sa te desparti de mine nu?". Cu toate ca baiatul a incercat sa-i explice exact cum sta treaba, fata tot credea ca el vrea doar sa se desparta de ea. Cel care mi-a spus povestea, nu a vrut sa`mi spuna si sfarsitul. Oare de ce? Buna intrebare! mi-a spus doar ca ma lasa pe mine sa`mi imaginez sfarsitul. As vrea sa stiu voi cum credeti ca se va termina?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Frumos ar fi ca fata sa inteleaga ca el nu a mintit-o si sa-l astepte,ca sa continue povestea lor frumoasa de dragoste.
Dar,pentru ca nu traim in povesti,fata n-o sa creada nimic,se va consola cu altul, care va fi o alegere complet gresita si se vor vedea peste ani multi, resemnati, doar gandindu-se la cat de bine ar fi fost sa fi avut in tinerete ceva mai multa minte!
The end.

| Angelique a răspuns:

Dupa ce va fi eliberat din inchisoare baiatul, se vor reintalni din nou din simpla coincidenta si vor lamuri totul intre ei si vor trai fericiti pana la capatul batranetii. Sfarsit!

| bby a răspuns:

Superba povestea day dreaming daca gasesti finalul concret sa mi`l spui te rog si mie love struck

| mada1414 a răspuns:

Fooarte trista poveste intr-adevar mai aveam putin si incepeam sa ma pun pe plans. Eu zic ca pana la urma s-ar termina in stilul happy-end adica ei s-ar desparti si dupa perioada petrecuta in celula baiatul s-o reintalneasca accidental pe fata si ea sa-si dea seama ca a fost adevarat totul si ca a iubit-o cu adevarat. se vor impaca si vor ramane fericiti mult timp...cel putin asa sper. Frumoasa poveste dar trista asta-i viatasad totusi imi doresc sa se fi terminat asa cum am spus eu.

| Denisa_Florina_1999 a răspuns:

Ooooo?