| Yonella123 a întrebat:

Heei TPU eu si prietenul meu am vrea sa ne mutam impreuna la anul cand eu termin liceul dar el este cu un an mai mic, nu stim cum sa facem noi fiind aman2 in scoala nu stiu cum sa platim chiria ceva, nu stiu. ma poate ajuta cineva?

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Stati acasa la unul dintre voi pana o sa va mutati impreuna. Nu iti dai seama ce cheltuieli vor fi? Nu aveti niciunul dintre voi un loc de munca, de unde bani? Doar nu mergeti la cersit!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Alo alo alo chemati ambulanta ca fac infarct. copila esti normala la cap? eu nu cred ca tu stii ce presupune cu adevarat a te muta impreuna cu prietenul, mai ales in perioada studentiei. studentia este cea mai delicioasa perioada a unui om in care tu te desbralezi prin chefuri in camin, betii necugetate, vei trece prin multe cearsafuri, mergi la curs, inveti pentru examen, mergi la cafea cu colegii si tu vrei sa te muti impreuna cu iubi punand capat libertatii? distrativa la varsta voastra nu va inhamati la asa ceva! sper ca parintii sa ia atitudine cat mai urgent

| Yonella123 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Termină cu ironiile. Prin toate cearsafurile ai fost tu si asta spune totul despre tine! Deci abtine-te de la comentarii. O zi bună să ai!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Yonella123):

Nu a fost nici o ironie, am spus un adevar

| Yonella123 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

`Alo alo alo chemati ambulanta ca fac infarct. ` mie imi suna a ironie!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Yonella123):

laughing da nu m-am gandit la aia ma gandeam ca te referi la tot mesajul

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care veti locui impreuna in mod normal toate cheltuielile, de intretinere plus chiria ar fi normal sa le platiti pe din doua.

| Emilian65 a răspuns:

Ar fi bine sa stati fiecare la parintii vostri si sa va vedeti de relatie asa cum a fost si pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încă nu e momentul să vă mutați, mai așteptați.

| DjNick112 a răspuns:

Tu esti constienta ca e o porcarie ce vrei sa faci? Macar 2 secunde daca te-ai gandi la asta.
Dupa ce te muti vedem aici ca pui alte intrebari de genu "nu ma mai inteleg bine cu el, si-a batut joc de mine, AJUTOR! CE SA FAC?"

| ridhimagupta a răspuns:

Voi stiti ce e aia chirie? sa zicem ca gasiti ceva la 150€ se plateste chiria adica cei 150€+garantia pe o luna adica inca 150€+intretinere si alte cheltuieli trebuie sa si mancati voi credeti ca e asa usor vedeti-va mai bine de treab voastra

| alisuc a răspuns:

Presupun ca spui chestia asta pentru ca nu aveti probabil posibilitatea sa va mutati la unul dintre voi. In acest caz daca voi va doriti sa stati impreuna ar trebui sa discutati cu paritii poate v-ar intelege si sustine moral si
financiar, daca nu aveti acest sprijin fara sa aveti macar fiecare un job nu o sa rreusiti. Plus ca parerea mea ar ca daca vreti sa va mutati imp angajati-va strangeti cateva luni bani si multa bafta!

| Yonella123 explică:

Stiu ca este greu cu chiriea si celelalte cheltuieli de aceea nu stiu ce sa fac, el isi doreste foarte mult asta.