| CatiGeanina a întrebat:

Heeii TPU! Ce mai faceti? Eu nu fac prea bine. Haideti sa va spun povestea mea. Pentru a o intelege mai bine ar trebui sa incep de la inceput.Adica de la inceperea scolii, din septembrie. Sunt clasa a VII-a, nu am sa va mint, nu am de ce sa va mint. Cand am inceput clasa a VII-a, am aflat ca langa clasa noastra s-a mutat o alta clasa, anume o clasa de a VIII-a. El era in acea clasa, totul a inceput de la niste priviri si vorbe spuse la misto din partea lui, dar dupa am inceput sa discutam pe mess. Discutam de la 22:30 pana la ore tarzii, precum 03:00. Discutam despre orice, cu timpul aflasem ca avem totul in comun. De la muzica preferata pana la aceleasi culori preferate. Eu nu simteam nimic mai mult decat o placere de a discuta cu el, dar cu timpul el a inceput sa simta ceva pentru mine.De fiecare data cand ne luam in brate sau ne pupam pe obraz simteam niste fiori, mi se facea pielea de gaina si la fel ca si el, la randul meu incepusem sa simt ceva pentru el. Am fost impreuna, ne certam, ne desparteam, ne impacam din nou, ne certam, ne desparteam si asa am facut de vreo 4 ori. Stiu, nu este normal. Acum 5 saptamani, ne-am certat rau de tot. Am decis de comun acord sa nu mai fie nici un fel de tangenta intre noi, sa rupem orice fel de legatura. Dar de sf. valentin ne-am impacat, tot pe mess, oricum, am decis sa ramanem DOAR AMICI.De la a ramane amici, am inceput sa ne sarutam. Sa ne imbratisam cu foarte mult drag. Dar totul se intampla numai la scoala. Nu iesisem cu el pe afara deoarece el mereu gasea scuze in privinta asta. Am trecut peste. Totul a mers bine, pana acum 1 saptamana. De luni nu am mai vorbit, privit sau orice legat de a fii fata in fata. Nici pe mess nu mai vorbisem de 4 saptamani deoarece petreceam mult timp la scoala, amandoi. Joi ne-am intalnit accidental pe hol, eu aveam o acadea si el s-a uitat in ochii mei, iar eu in ochii lui. Ma asteptam sa ma sarute sau macar sa imi zica un buna, dar am primit o fata de genul " Pieri din fata mea. ", o fata care imi arata dezgust. Nu stiu de ce. Asta ar fi povestea mea. Da, stiu, este un copilareasca, dar as vrea sa precizez ca este primul meu "prieten" si nu prea am stiut ce sa fac. Intrebarile mele ar fi aceastea : Oare mai simte ceva pentru mine? Oare mai vrea sa fim amici? Este cu o alta fata si nu vrea sa imi zica? Este nemultumit cumva ca nu am vrut sa il sarut frantuzeste?( Eu nu prea stiu sa sarut frantuzeste si l-am respins din cauza fricii de a nu gresi ceva sau de a nu-l satisface). Va rog as dori cateva sfaturi din partea voastra. Stiu ca a fost mult de citit, stiu ca o sa primesc raspunsuri gen " Esti prea mica ca sa ai o relatie!" sau gen " Vezi-ti de scoala, nu de baieti!". Stiu ca sunt, stiu ca trebuie sa imi vad si de scoala. Sper ca ma ve-ti ajuta. Voi da funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

De bărbați ai să ai timp, după ce îți termini, cel puțin, măcar liceul.

Caută să te ocupi de carte și capitolul Bărbați după 19 ani.

Sunt foarte multe metode de evitare a unei sarcini nedorite și se folosesc simultan cel puțin 3 - 4 dintre ele, ( în același timp ).

Nu este problema mea, dacă tu te apuci să faci sex fără să cunoști și fără să utilizezi asemenea metode!

Femeia rămâne borțoasă, nu bărbatul!

| BabyThisIsMe a răspuns:

Buna, uite: eu zic ca nici el nu stie daca te place sau nu, impresia mea este ca se joaca cu tine, sincer. Daca tot va certati, va impacati de 100 de ori si nu reusiti ceva mai constructiv impreuna, nu cred ca functioneaza sau ca va functiona relatia.(Am si eu experientele mele). Daca el te evita cand "nu are nevoie de tine" si dupa aceea te vrea inapoi, peste 5 zile din nou te ignora...eu zic sa il lasi si sa iti continui viata si studiile, pentru ca acest baiat se joaca cu tine.:*sper ca te-am ajutat si ca nu te-am "intristat" dar am raspuns sincer.Kisses