| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heeiii TPU sad vreau sa stiu parerea voastra. Deci, am vorbit cu un baiat de 2 ani. la inceput eu nu prea il suportam, si el se tot tinea dupa mine. mereu ma suna, vorbeam in fiecare seara cu el pe mess sau facebook, ne vedeam la web, cand ma vedea pe strada venea la mine si ma lua in brate, etc. nu ma lasa deloc in pace, cu toate ca la inceput il respingeam si din iarna eram ca si cum am fi impreuna. incepuse sa'mi fie drag, eram mai mult decat prieteni, si mai putin decat iubiti. faceam totul ca si cum am fi fost impreuna si de cateva zile nu m'a mai bagat deloc in seama, dar nici eu pe el (ca sa vad daca ma cauta el) si de cand am inceput scoala nu ma mai baga absolut deloc in seama. suntem la acelasi liceu. inainte imi spunea ca simte ceva pentru mine, ca ma iubeste, ca tine la mine si i-am zis odata ca o sa-si gaseasca alta, de care se va indragosti si pe mine ma va uita, si nu ma va mai baga in seama, nu vom mai vorbi. si el a zis ca nu e adevarat, ca nu o sa se ajunga la asta si ca nu ii trebuie alta fata, ca ma vrea pe mine si acum, asa dintr-o data nici nu ma mai baga in seama, se uita urat la mine, si in microbuz, cand ne'am intors de la scoala mi-a vorbit in sictir straight face am intins picioarele spre scaunul lui si a zis ca sa-mi iau picioarele si m-a impins straight face ce naiba are? si i-a zis unei vecine de-a lui ca nu-i mai pasa de mine, ca are alte planuri si la scoala mereu cand vede ca sunt si eu afara, ia multe fete in brate, le pupa. dar poate face asta si cand nu ii vad eu, sta cu capul pe pieptul lor, si am vazut ca are si un semn mare pe gat (l-a muscat o fata, probabil colega lui de clasa, adica fosta, ca vad ca mai mereu sunt amandoi in acelasi loc) ce parere aveti? sad eu chiar am ajuns sa-l iubesc crying sa nu mai spun ca i-am dat mesaj pe facebook si i-am zis ca de ce mi-a vorbit in sictir, de ce s-a comportat asa cu mine, de ce s-a distantat asa dintr-o data de mine, a vazut mesajul si n-a zis nimic straight face si l-a intrebat o vecina de-a lui daca mai vorbeste cu mine si el a zis ca nu si ca nu-i pasa de mine. si ca acum are alte planuri. sufar tare mult si in fiecare zi plang, sau cand il vad, cand imi zice cineva de el si pe el nici in p*** nu-l doare de mine, sau ca sufar eu dupa el, m-a mintit cand imi spunea ca ma iubeste sad am incercat sa-l uit, dar pur si simplu NU POT, ca mereu il vad la scoala, mai multi imi amintesc de el. si non-stop e in mintea mea. non-stop ma gandesc la el. si mi-a zis un prieten de'a lui ca el (cel de care va povestesc) iubeste o fata foarte mult, de cand a intrat in a9-a (acum e a12-a, iar eu a10-a) si ca e prima lui iubire, ca e in limba dupa ea si ca mereu se gadeste la ea. iar o prietena de'a mea mi-a zis ca atunci cand ma saruta pe mine, cand ma tinea in brate, de mana, probabil se gandea la aia si m-am simtit prost cand mi-a zis prietena mea asta, pentru ca e posibil sa aiba dreptate, iar el mi-a zis ca dupa ce termina liceul, daca nu ia bac-ul se duce in strainatate, si ma ia cu el.Am citit undeva ca daca un baiat i-a spus unei fete macar o data ca o iubeste, inseamna ca atunci chiar a simtit asta. Si el mi-a zis mie de mai multe ori ca ma iubeste, si ca daca nu simtea nimic pentru mine sau daca nu tinea la mine nici nu mai vorbea cu mine, nu ma mai baga in seama. Si mai ales a zis ca nu ii trebuie alta fata, ca a gasit deja una, moftoroasa, copilaroasa uneori, alintata, incapatanata. si eu i-am zis "care'i aia?" voiam sa vad ce zice, si a zis "oare cine? tu" si noi ne intalneam seara tarziu. si de multe ori era foarte obosit, ii era si somn, si ii ziceam ca de ce a venit daca e obosit si ii e somn, si a zis ca a venit pentru mine si cand eram suparata, tot asa venea si imi zicea ca a venit pentru mine, ca sa nu mai fiu botoasa (adica suparata) si de ziua mea mi-a scris "La multi ani! :* cu mine ♥" dar vad ca nu mai e cu el, e fara sad deci, orice fata care ar fi trait in locul meu, l-ar fi crezut, ar fi crezut ca o iubeste cu adevarat. si chiar dadea dovada ca ma iubeste, sau cel putin ca tine la mine. iar intr-o seara, i-am zis ca am aflat ca a iesit cu alta, si ne-am certat putin, apoi i-am zis ca sper sa gaseasca o fata care o va iubi cu adevarat, iar el a zis ca m-ar iubi pe mine, dar ca nu stiu sa ma comport ca o fata matura, si ca eu nu observ ca toate prietenele mele vor sa-mi faca in ciuda, si ca nu el ma face sa sufar, ci prietenele mele ca imi spun tot felul de chestii, care nu sunt adevarate, sau ca mai adauga de la ele si eu ma mai gandesc la o chestie. desi nu eram impreuna, nu ma lasa sa ies cu altii, ca se supara. Si mi-a zis odata ca daca ies cu vreun baiat, o sa se supere foarte tare pe mine si n-o sa mai vorbeasca cu mine si duminica (inainte s aincepem scoala) am iesit cu un baiat (un amic) si cu varmea. si el ne-a vazut. a vazut si ca acel baiat ma ciufulea, ma mai lua in brate, etc. si cred ca s-a suparat si din cauza asta, ca am iesit cu ala. am gresit si eu ca am iesit cu baiatul ala, dar nu aveam in plan sa ies cu ala. voiam sa ies doar cu varmea, si ala ne-a vazut pe strada si a stat putin cu noi sad off, in fiecare pauza il vad si incep sa plang, ca vreau ca nu vreau. in fine... mooor fara el sad simt ca viata mea nu mai are rost fara el, ca el era cel care ma facea cea mai fericita fata din lume, fara el ma simt un nimic. acum ma simt oribil, mereu plang. chiar nu il pot uita. (inainte sa ma inteleg asa bine cu el, sufeream dupa fostul, adica dupa prima mea iubire, dar dupa ce a aparut el in viata mea, am uitat de prima mea iubire. love struck adica nu l'am uitat in intregime, ca nu voi putea, stiti vorba aia 'prima dragoste nu se uita niciodata', dar nu ma mai gandeam la prima me aiubire. dar simteam ca pe el il iubesc mai mult decat pe prima mea iubire) scuzati-ma daca am mai facut greseli, sau daca am repetat de mai multe ori un cuvant. Oare chiar m'a iubit? sau ma iubeste? oare a tinut la mine? si daca a tinut, oare mai tine? sad poate tine si nu arata asta. dar eu una nu cred asta sad pentru ca mereu ma gandesc, cum sa se uite el la mine daca sunt urata? toti prietenii mei imi spun ca nu sunt urata. iar el imi zicea ca sunt foarte foarte frumoasa si ca ma bate daca mai zic ca sunt urata. si uneori, cand ne mai certam ii ziceam ca oricum nu sunt buna pentru el, ca ii trebuie o fata frumoasa si de varsta lui, iar el zicea ca n'am dreptate, ca pe mine ma vrea, ca m'a acceptat asa cum sunt de mult timp. avea mare grija de mine si cand imi amintesc tot ce a fost intre noi, toate acele momente petrecute cu el, iar plang. Chiar mi'e foarte greu sa'l uit. NON-STOP mi'e gandul la el. chiar si noaptea il visez straight face love struck Dau fundaaaaa, si va rog NU jigniti. Fara raspunsuri rautacioase. :* Va multumesc ca v'ati pierdut cateva minute citind ce am scris eu :*

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Clar emotiile si sentimentele tale se transmit si dincolo de monitor sad Imi pare rau pentru lucrurile pe care le traiesti in clasa a 10-a la o varsta frumoasa din adolescenta cand ar trebui ca tu, ca fata, sa faci orice baiat sa se uite dupa tine happy De ce? Pentru ca ai niste atuu-ri pe care altele nu le mai au happy tinerete, bucurie, veselie, frumusetea varstei! Nu trebuie sa suferi dupa el ...Pentru ca te-ai intalnit cu un amic pe strada asta nu inseamna ca il inselai pe el ...asta a fost un motiv pentru care el sa "te paraseasca"

Capul sus,esti frumoasa,plina de viata si isteata! Poti mai mult, poti sa te apropii si tu de un coleg sa vezi reactia lui! happy sa vezi daca lui o sa ii placa ce vede happy

Este greu sa uiti persoana pe care o iubesti, dar nu este sfarsitul lumii happy

Ai timp sa iubesti, sa dezamagesti sau sa fii dezamagita o viata de acum inainte happy nu de la varsta asta sa suferi ca un om matur happy

Capul sus, mergi mai departe!
Bafta kiss

| xNuiiDeTiinex explică (pentru Yasemyn):

Multumesc mult :* love struck

5 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Sa nu arati nimanui punctele tale sensibile (sunt urata etc). Daca tu nu te apreciezi... Apoi ai si zis, la inceput nu il suportai...nu ai stiut sa il apreciezi atunci si poate o fi simtit asta. Dar mai mult ca sigur ca e frustrat pentru plimbarea ta cu acel baiat si nu incearca decat sa te faca geloasa fiindca are orgoliul ranit. Incearca sa iesi cu cat de multi baieti, imita-l si ai sa vezi care va fi reactia lui (daca te iubeste se va intoarce la tine instantaneu de frica sa nu te piarda)

| xNuiiDeTiinex explică (pentru sweetangels):

Mersi mult de sfat :*

| DarkLord12 a răspuns:

Cu prosti de aia nici viitorul nu mai e ce a fost... in fine, incearca sa te apropii si tu de cineva, si daca el te iubeste o sa fie gelos, si poate o sa se schimbe treburile, stiu cum te simti si ca nu vrei altu, dar incerca, doar sa vezi ca o sa fie bine :*

| xNuiiDeTiinex explică (pentru DarkLord12):

Mersi de raspuns :*