| FataDeCasa a întrebat:

Heey! Am 17 ani. Acum un an mi-am introdus un pix si un deget in vagin, pe rand. Oare himenul meu s-a rupt? (Inainte era intact) Va rog sa nu postati raspunsuri in bataie de joc!

Răspuns Câştigător
| AndreiXZ a răspuns:

Probabil ai fi sangerat putin daca se rupea, dar nu se intampla in toate cazurile. Si nu iti mai baga nimic in vagin, te poti trezi cu infectii. Mai multe poti afla aici: https://www.planificaneprevazutul.ro/......rolul-lui/

| FataDeCasa explică (pentru AndreiXZ):

Nu am sângerat.....nu stiu ce a fost în capul meu când am făcut asta...Mulțumesc pentru răspuns!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la infectii, de ce nu te gandesti?
Chiar daca nu ti-ai perforat acum vaginul, poti sa fii facut o infectie, pentru ca nu-i normal sa introduci nimic in vagin!

| corbulalbrosu a răspuns:

FataDeCasa explică (pentru AndreiXZ):
Nu am sângerat.....nu stiu ce a fost în capul meu când am făcut asta...Mulțumesc pentru răspuns!
Datorita faptului ca NU s-a produs nici cea mai mica sangerare conform afirmatiei tale, reiese ca in mod cert/sigur membrana homenului nu a fost nici macar lezata si cu atat mai putin rupta fiindca atat pixul folosit cat si degetul tau (subtirel) a trecut pur si simplu prin gaurica care exista in mod normal pe suprafata himenului. In concluzie nu s-a produs procesul de deflorare a ''pasaricii'' tale care a ramas efectiv... perfect intacta. Multa sanatate!

| Catrice a răspuns:

Da

| rapandula a răspuns:

Daca se rupea curgea sange si te-ar fi durut. S-a intamplat asta? Nu. Atunci stai fara griji. Si chiar daca s-ar fi rupt, tot ai fi fost virgina pentru ca dezvirginarea se face cu un penis uman, nu cu obiect. Ruperea himenului este un accident, nu o regula a dezvirginarii. Sunt femei care toata viata fac sex si au himenul intact avandu-l elastic si largit. Inseamna ca sunt virgine? Nu mai sunt.

| LastBlackNight a răspuns:

Si la username scrie fata de casa...

| FataDeCasa explică (pentru LastBlackNight):

Doamne fereste...e un username random

| LastBlackNight a răspuns (pentru FataDeCasa):

Pai doar baietii au voie sa se masturbeze