| numacunosti99 a întrebat:

Hei! Acum 2 săptămăni, iubitul meu s-a despărțit de mine si inca mai am putine sentimente pentru el, dar m-a ranit foarte tare si nu as vrea sa ne impacam.Un alt baiat m-a invitat la intalnire recent si am acceptat. Daca vrea sa mai iesim, sa ii spun ca inca am sentimente pentru fostul si nu vreau sa ma grabesc sau sa nu aduc vorba despre fosta relatie?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca simti ca acest nou prieten ti-ar putea oferi ceea ce-ti doresti dintr-o relatie, in niciun caz NU ar trebui sa mai aduci in discutie fosta relatie. big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de o nouă relație.
Va fi un moment al noii relații în care noul va dori să știe mai multe despre tine și va pune el această întrebare, atunci poți să îi spui. Tot cu această ocazie poți să accentuezi că ce a fost a fost, că ce contează acum este el, cel nou, clipa de față, iar nu ce a fost undeva, cândva.

| Andreeush a răspuns:

Nu ar avea rost să îi spui de fostul, o să îl sperii.

| Sofer a răspuns:

Nu aduci nimic in discutie ce ai avut tu cu fostul ca nu e bine. Daca te intreaba ii spui te-ai despartit si gata ca nu a mai mers.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu ar trebui să îi spui că încă tii la fostul. Poate si el trece prin acelasi lucru, dar cu siguranţă nu ti-ar spune asta, ca e de prost gust.

| OrdanKarris a răspuns:

Cand o femeie imi spune ca inca se mai gandeste la fosti, ii fac vant pe usa afara, INSTANT! Ori rezolvi repede treaba cu fostul si te orientezi inainte, ori nu tine incurcat un om ca esti tu indecisa. Eu nu tolerez ca tipa cu care sunt sa nu fie concentrata 100% pe mine si pe nevoile mele. Esti cu mine, esti focusata 100% PE MINE, nu pe fosti. Daca vad ca nu esti 100% prezenta si imi dai si cel mai mic semn ca te preocupa foste relatii, ai zburat instant din calea mea.

| Raizing a răspuns:

Daca alergi dupa 2 iepuri, n-ai sa prinzi nici unu! Spune-i de fostul, vezi cum reactioneaza - si-n functie de reactie, vei sti -ce si -cum!