| lloliasmyyy34 a întrebat:

Hei! Acum o luna am facut sex cu iubitul meu. El nu s-a terminat in mine. Dupa o saptamana de la act, mi-a venit ciclul (tin sa mentionez ca am avut mereu probleme cu ciclul vine neregulat o data la 2-3 luni) ei bine si acum a fost la fel m-a tinut 2-3 zile menstruatia dupa care am facut hemoragie timp de 2 saptamani. Am fost la medicul ginecolog si m-a internat si mi-a dat injectii pentru oprire dupa care mi-a dat anticonceptionale pentru reglare. Ar exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este determinat si stabilit prin cercetari stiintifice si experimente medicale, ca in ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, adica in perioada zilelor de dinainte de ziua de menstruatie, NU poate exista un OVUL VIABIL in uter. In consecinta in urma unui sex intretinut in aceste ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual, sau cu circa o saptamana inainte de pornirea menstruatiei in cazul vostru, chiar si daca sperma ar fi fost ejaculata intentionat in vagin, formarea unei sarcini ar fi devenit IMPOSIBILA deoarece cu 7 zile inainte de pornirea menstruatiei in uterul tau nu a existat/a lipsit OVULUL VIABIL strict necesar formarii unei sarcini. Argumentul principal in privinta IMPOSIBILITATII de a exista o sarcina, este reprezentat insasi de pornirea menstruatiei care se considera ca in proportie de 99, 99% reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv se elimina din uter sub forma de menstra ENDOMETRUL imbatranit si degenerat devenit inutil. Cantitatea de menstra eliminata precum si numarul de zile de menstruatie poate sa fie diferit de la o menstruatie la alta, fiindca este conditionat de marimea/grosimea si dezvoltarea ca dimensiune a fostului ENDOMETRU care prin destramare produce o anumita cantitate de menstra care poate sa difere uneori chiar foarte mult de la un ciclu menstrual la altul. In cazul tau ovarele tale sunt afectate de asa numitul sindrom al ovarelor chistice/polichistice (SOPC) si pentru dizolvarea/inlaturarea chisturilor ti s-a prescris folosirea de pastile AC. NU poate exista o sarcina in conditiile descrise de tine. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca medicul ginecolog nu ti-a zis nimic despre sarcina, inseamna ca nu esti gravida.

| vocea a răspuns:

Sper sa aceasta greseala sa iti aduca sfarsitul, nu merita sa traiesti, esti doar un trup fara viata, lasa locul altuia care merita sa o faca, sper ca lucifer sa fiu mandru, fiindca esti o femeie usuratica ca sa nu spun altfel.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru vocea):

Lasă fata în pace și vezi-ți de viața ta, bănuiesc că e extrem de plictisitoare.

| vocea a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Spre surpinderea ta nu e, fiindca acum imi permit sa ma bucur de frumusetea vietii, am ajuns la acest nivel prin multa munca, nu las nici o fata in pace, e clar ca habar nu are de viata ei.