| Mdutu5 a întrebat:

Hei! Ajutor TPU. Am o nelămurire. De mult timp ma confrunt cu ceva. Cred ca îmi place și același sex dar nu știu exact ce simt pentru sexul opus. Pot sa simt uneori fata de sexul opus o "tensiune" ciudata. Niște emoții. Însă atracție fizica, sexuala, nu prea am. Însă când vine vorba de același sex, e mult mai ușor sa imi imaginez atractie sexuala. Sa fie oare homofobia internalizata care sa ma "facă" sa cred ca sunt atrasa de sexul opus, deși nu sunt? Sau poate sunt atrasa romantic de sexul opus dar sexual de același sex? Rog seriozitate! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Elenaaa1111111128383848383838383838 a răspuns:

Sincer ai putea sa o faci cu o persoana de același sex (dacă te simți pregătită) și după aceea dacă îți place înseamnă ca ești bi (asta nu este nici o problema ) trebuie sa ne asumată ceea ce suntem și nu trebuie sa afle toată lumea de chestia asta daca nu vrei pentru ca stiu cum sunt unii oamenii din Romanica și te înțeleg … asa ca dacă îți va placea poți sa faci in continuare și sa nu te simți stânjenită pentru ca nu ai de ce. Pup

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pot sa simt uneori fata de sexul opus o "tensiune" ciudata.
Ei, acea tensiune cum o rezolvi, te apropii sau fugi?
Uneori frica de responsabilitățile generate de sex se manifestă prin fugă.

| Mdutu5 explică (pentru sadrian46):

Pai de obicei incerc sa o ignor...

| sadrian46 a răspuns (pentru Mdutu5):

De ce o ignori? Nu cumva ți-e frică de responsabilități, urmări și chestii?

| mihai69 a răspuns:

Ai răbdare și totul se va lămuri cu timpul.
E foarte probabil vorba despre bisexualitate, de care 'suferă' mulți, dar foarte puțini au curaj să recunoască (mai ales față de ei/ ele înșiși / însele).