| xonia12 a întrebat:

Hei am 13 ani si sunt fata. Ma uit la filme porno aproape in fiecare zi si mi.ar place sa fie un baiat care sa ma faca sa ma simt bine. Dar nu vreau sa ma dezvirginez de acum. Dar vreau sa ma simt bine cu sau fara un baiat langa mine. Cum as putea sa fac asta? Imi plac mult senzatiile de excitatie. Si ma fac sa imi doresc sa ma dezvirginez, dar nu vreau asta!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul mod prin care ai putea sa-ti oferi placerile si senzatiile oferite de unele posibile orgasme imaginate si doar visate in acest moment, ar fi posibile prin practicarea pettingului impreuna cu un foarte bun prieten fiindca in acest mod ai ramane in continuare virgina dar si satisfacuta sexual. Activitatea sexuala denumita petting poate fi considerata ca fiind un excelent inlocuitor al sexului real. Insasi din definitie reiese ca acest cuvant "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, petting-ul corect executat inseamna un pic mai mult deoarece reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor etc. extinse pe intregul corp in vederea excitarii locurilor/zonelor erogene ale partenerului. In timpul petting-ului totul este permis, adica chiar si cunilitia (linsul "pasaricii") cat si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire intretinerea sexului real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permit toate perversiunile si/sau fanteziile sexuale adica totul... mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea tuturor actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este o forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate!

| xonia12 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca nu vreau sa o fac cu un baiat... As dori singura mai degraba

| corbulalbrosu a răspuns (pentru xonia12):

Raspunsul meu este formulat intr-asa fel/mod, incat sa respecte pe cat posibil dorintele taleexprimate in intrebarea ta si anume : ""Dar vreau sa ma simt bine CU sau FARA un BAIAT langa mine. Cum as putea sa fac asta? "". Daca nu doresti prezenta unui baiat stunci ai putea incerca cu o fata sau de una singura, situatie in care sa te masturbezi in continuare de una singura fiindca in acest mod DEZVIRGINAREA este IMPOSIBILA. Spor si succes la masturbare!

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Porno la 13 ani...esti tare! Eu m-am uitat la primul filmulet porno la mult timp dupa ce mi-am inceput viata sexuala. Sa nu iti imaginezi ca in realitate lucrurile se desfasoara exact ca in filmele porno.

| MbCristi199 a răspuns:

Gaseste in baiat care at vrea sa iti dea limbi.

| georgealin2016 a răspuns:

Da,la varsta ta pentru tine dorinta asta e evidenta.
Singura modalitate de a nu ramane insarcinata si evident virgina este : sexul oral si cel anal.
Sexul oral se invata in timp, deci ai nevoie de practica.
Cel anal la fel dar este mult mai dificil pentru ca necesita incalzire si lubrifiere in prealabil.
Tu ce alegi?