| Andreea1778 a întrebat:

Hei...am 16 ani și nu am sâni deloc sad. Știți niște pastile ceva care ar putea sa mărească sânii? Chiar asa vrea sa incerc dacă știți va rog sa îmi spuneți sau dacă a luat cineva și ce efecte a avut.

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mergi la medicul de familie si cere o trimitere catre Endocrinologie. daca dupa toate cele necesare - dar esti inca si mica - nu si nu, doar sa pui bani deoparte si mai tarziu sa iti faci implant.
Dar apar 2 probleme: se va observa imediat ca ai sani, si, daca nu te apreciaza nimeni pentru tot ceea ce esti, adica caracter frumos si suflet, e cam problematic sa fi "apreciata" dupa implant, pentru ca ai si sani.
Am vazut multe fara sani sau cu sani mici, si cu familii faine. dar daca si ce face partenerul in afara casei, cu alta/ele cu sani, este deja o alta problema.
Dupa cum si multe cu sani mari, sexy, au un caracter urat, sunt dificile si increzute, ca au sanii magnet.

| Ofiintă a răspuns:

Din păcate, nu cred că există niște pastile în acest scop.
Dimensiunea naturală a sânilor este determinată genetic.

| Andreea1778 explică (pentru Ofiintă):

Am cautat pe internet și am găsit dar nu știu dacă sunt bune și functioneaza sau sunt doar asa de vrăjeala.

| Ofiintă a răspuns (pentru Andreea1778):

Nu sunt foarte în temă, trebuie să recunosc.
Cu toate acestea, niște medicamente nu ar face decât să îti mărească numărul de kg.
Si să depui în zonele în care nu ți-ai dori.

| Violleta2022 a răspuns:

Sanii cresc hormonal, conform mostenirii genetice de la parintii tai, cat si de hormonii produsi de corpul tau.
Din pacate, nu exista pastile, creme sau descantece, care sa-ti mareasca sanii.
Daca era atat de simplu si usor, nu-si mai facea nimeni implanturi cu silicon, cheltuind mii de euro pe operatii, doar dadea cativa lei pe o crema, care si-o frecau de bubite, ca sa le creasca sanii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din nefericire pentru tine, exista un singur raspuns la aceasta problema foarte delicata in cazul multor fete de varsta adolescentina : NU exista niciun remediu EFICIENT. Marimea sanilor este stabilita strict GENETIC si este in conformitate cu informatia genetica existenta in cromozomii care formeaza lantul ADN din organismul tau. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Doar chirurgical îți poți mări sânii, cu implant de silicon.

| Donsavas a răspuns:

Exista pastile anticoncepționale dar e bine sa fie folosite după 18 ani când stii sigur ca nu mai crești
Oricum sanii se dezvolta cel mai mult după primele sarcini, după alăptare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In loc sa incerci sa-ti maresti sanii ai putea sa faci sport incat sa te mentii. e absolut normal sa nu ai sani la varsta ta, desi nu prea cred ca nu ai, probabil sunt mici dar tu exagerezi comparandu-te cu altele de varsta ta, sanii micuti sunt dragalasi. si la multi baieti nu le pasa de marimea sanilor.

| Bozgi200 a răspuns:

Sport, o alimentație sănătoasă, somn destul.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Sa stii ca unora le plac si sanii mici. daca crezi ca asta e vreun dezavantaj

| CerealaCuOchi a răspuns:

Cica existe exercitii fizice pentru asta, in rest poti astepta pana la 18 sa ti pui silicoane

| Lecorbusier a răspuns:

Absolut nimic. exercitiile de sport functioneaza doar in cazul in care vrei sa ridici sanii.in orice caz vezi partea buna poti s aporti aproape orice fara sa zica lumea ca esti parasuta

| Dianamsr a răspuns:

Mananca patrunjel.